Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
56
Cevap
0
Tıklama
52
Öne Çıkarma
Cevap: Z Kuşağına Kurulan Tuzak (4. sayfa)
0
dün
Yüzbaşı

Hükümeti bu seçimde de yanlız bırakırsak kanımız kurusun inadına Reis inadınıza Reis. Bunlarda son çırpınışlarınızdırA
dün
Yüzbaşı

Devlet yardımı alan bütün yasal partiler birbirin hizmet eder, düzenlerinin bekası için buna ihtiyaç duyarlar. Ortaya demokrasi adı altında bir sandık koyarlar. Herkes sanar ki kendi iradesiyle oy kullanıyor. Oysa ki kendi belirledikleri kişileri size demokrasi ayağına size seçtirirler. Siz ise "vatandaşlık görevimi ifa ettim ohh çok mutluyum ve huzurluyum" psikozuna girip arkaplanda dönen dolaplardan bihaber berbat hayatınıza devam edersiniz. Üstünü birde "vatandaşlık görevini yaptım" diye ortamlarda hava atarsınız. Bunun üstüne birde size dayatılan zat-ı muhteremlere oy verip bunlar seçildiğinde katmetli bir mutluluk yaşarsınız.

Oysa ki size seçtirilen her poltikacı her yıl sizin ekmeğinizin bir lokmasını hissettirmeden ya kendi adına ya da kendi zenginine peşkeş çeker.


Seçimlere katılımlarda da gelişmiş ülkelerle bizim gibi geri kalmış ülkeler arasında dağlar kadar fark vardır.

Onlarda oy kullanmayanlar hiçbir zaman yaftalanmaz, çünkü sistem oturmuştur.

Bizde ise oy kullanmamak vatan hainliğiyle eşdeğerdir. Hatta iktidara oy vermesen bile hainlikle suçlanabiliyorsun.

Geri kalmış ülkelerin tepesine çöreklenen poltik çetelerin en büyük korkusu, kendi seçtirdikleri kişilerin halk tarafından protesto edilip sandığa gitmemeleridir. Bunun engellemenin en etkili yolları ise, dış güçler, iç hainler, din, milliyetçilik ve ekonomidir. Bu silahları etkili kullanan poltik çeteler sizi koyun gibi güderler.

Dolayısıyla ekonomik ve siyasal olarak geri kalmış ülkelerde politikacılar sandığa gitmeyen insanlardan nefret ederler. Onları kendi düzenleri için potansiyel bir düşman olarak görüp marjinal vatan haini terörist ilan ederler.


Tiyatro değil gerçek bir seçimde oy kullanımı şöyle olmalıdır.

Sen birini seçersin.
Seçilen başarılı olur, sonra ki seçimde yine seçersin ancak uzun yıllar o görevde yasal olarak duramaz. (Taze kan)


Sen birini seçersin, başarısız olur ve bir daha ona oy vermezsin.

Diğerini seçersin ancak o da başarısız olur.

Sonra bakarsın oy vermeye değecek kimse yoktur. Oy kullanmak istemezsin.

Ancaak bu durumda düzen sana bazı şeyleri dayatır. İlla birini seçmek zorundasın, aksi halde sen hainsin. İçlerinden birini seçtirene kadar politik çetenin vitrinine sürekli birilerini kor. Olmadı eskileri parlatıp cilalayıp yeniden vitrine kor. Ama sana onları bir şekilde seçtirir.


Dolayısıyla oy kullanıp kullanmamak bir vatandaşlık görevi değildir. Eğer bir ülkede oy kullanmama hakkına sahipsen ve o ülkede hiçkimse sana "lan niye oy kullanmadın pis hain" gibi bir suçlama yapmıyor/yapamıyorsa o ülke nispeten demokratiktir.


X, Y, Z gibi kuşaklara tuzak kurulduğuan katılmıyorum, oy kullanmayan gençler apolitik değildir. Aksine günümüz leş siyasetine karşı oy kullanmayarak politik bir protesto yapmaktadırlar.

Z kuşağı sanılanın aksine 68 kuşağından sonra gelen en politik kuşaktır.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
O
dün
Yarbay

bizde öyle bir durum oluştuki iktidara oy verirsen de vatan hainisin muhalefete oy verirsende vatan hainisin.
Bu mesajda bahsedilenler: @alierennet
1
dün
Binbaşı

algı operasyonlarınız bittiyse, ilk kez oy kullanacak gençler, %10-15 akp-mhp, Y 60-70 muhalefet partileri, %10-15 kararsız. gerisi laf-u güzaf. iktidar elden gedeyyoohh.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.