Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
9365
Tıklama
3
Öne Çıkarma
!!!!!!Yurtdışından Kulaklık Alma Rehberi!!!!!!
M
9 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Forumlarda ve bizim forumda da hep gördüğüm bir açığı kapatmak için +90 alışveriş tecrübemle yazdığım bu rehber, özellikle kulaklık konusunda ülkemizdeki bindirilen vergiler nedeniyle artmış fiyatları aşmak için sıkça başvurduğumuz yabancı sitelerden alma olayı hakkında bilgi verme amaçlıdır. Bu yazı sadece rehber niteliğindedir ve açıktan veya özelden gelebilecek gümrük atlatma konusunda sorular cevaplanmayacaktır.

İlk olarak nasıl alıyoruz?
A. Paypal hesabı açıp kredi veya banka kartımızı bağlayıp
B. Herhangi bir kredi kartımızı kullanıp

Paypal hesabı açmak konusu hiç zor değil. Yanısıra müthiş iyi bir müşteri hizmetleri de var. Abartmıyorum. Son konuşmamda kapatmadan evel teşekkür etmiştim!
Kredi kartıyla dümdüz alışveriş yapma konusu daha da basit. Adresinizi girin ve kart numaranızı yazın, şifrenizi verin alın.

Ancak esas mesele NEREDEN alacağız?

A. Ebay üstünden.
B. Amazon üstünden.
C. Head-fi'en 2. el olarak.
D. Üreticinin kendi sitesi üstünden.
E. Lendmeurears - Accessoryjack - mp4nation - Earphonesolutions veya bilimum başka aracı site üstünden.
F. Çeşitli drop shipping siteleri üstünden.
G. Tanıdık yoluyla

Gördüğümüz gibi sürüyle yol var. Ancak hepsi aynı rahatlıkta değil. En zoru Amazon, 2.si de head-fi. Zira Amazondaki çoğu satıcı ülkemize göndermez. Aynı durum head-fi için de geçerli. Her satıcı adam buraya yollamıyor zira uzun uğraşlı bir gümrük formu doldurmak zorundalar ve kargo ücretleri çoğu zaman ürün kadar/ona yakın tutuyor (ABD için) Ebayde de en ucuzu sıralatıp seçmek önemli. Aynı ürüne epey değişebilen fiyat farkları var. Diğer tüm kanallardansa basit. Özellikle paypal nerdeyse her yerde geçerli. Drop shipping ise, sitenin sizin yerinize alıp size göndermesi demektir ve işlem için değişen miktarlarda komisyon var. En bilinenleri taobao, focalprice, cdjapan, dealextreme vb Tanıdık yoluysa en iyisidir. Eğer 25 kg çeken bir çift hoparlör almadıysanız her türlü getirilebilir.

Bütün olay temel olarak böyledir. Belirttiğim gibi gümrük meselelerine burada girilmeyecektir.

not: Bireysel olarak hoparlör almak ızdıraplıdır. Sürüyle vergi dergi çıkarabilirler. Bırakınız bu işi prosedürlere hakim şirketler yapsın.
not2: Yıllardır gördüğüm kadarıyla yabancılar bizdekiler gibi çakal değil. Tabii mutlaka onlarda da vardır. Ancak denk gelme ihtimaliniz çok azdır C şıkkındaki kişilerde bile.
not3: Ptt candır ve sorun çıkma ihtimali çok azdır. Dhl-fedex-Ups hızlıdır ama borudur :)< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

R
8 yıl
Yüzbaşı

Bu bölümdeki arkadaşlar bir de şu konuya bakarlarsa amazondan alışveriş yapmak en zoru değil en kolayı olur:

Amazon alışveriş rehberi için tıklayınızDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.