Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
229
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Yurtdışından Araç Getiren Galerilerin Çalışma Prensibi Nedir?

A aykutcevik Konu Sahibi
11 yıl (271 mesaj)
Aslında başlık gayet açık gibi ama soruyu burada da tekrarlamakda mantık var.

-Bu tür galeriler aracı ne şekilde yurda sokuyorlar? Ulaşım nasıl oluyor ? Örneğin okyanus aşırı ülkelerden.

-Vergilendirmesi nasıl oluyor? Örneğin bu şirketlerden birine gittik açtık ilgili markanın web sayfasını aracı oluşturduk 60.000 dolar gibi bir fiyat çıktı o ülke için. Bu araç bizim ülkemize geldiğinde vergilendirilmesi nasıl olur? Motor hacmini de işin içine katalım 3.0 ve üzeri.

-Bu tür şirketlerin satış sonrasında ne kadar yasal muhattap olma durumları var. Yani garanti, parça bulundurma veya en azından teminde kolaylık gibi konularda ne gibi zorunlulukları var?

-Bu tür galerilen genelde bu işlerde karı ne kadardır? Tabi bu çok göreceli bir kavram ama bir ortalama vermek gerekirse.

-Anlaşılan rakamlar üzerinde nelere dikkat edilmeli? Anahtar teslimi fiyat ne demektir? Hangi vergileri kapsar hangilerini kapsamaz ?

-Şirket ana sözleşmesinde ithalat ihracat yapabilir yazan her şirket bu tür aracılığı yapabilir mi? Yoksa farklı özellikleri var mıdır?


Zaman ayırıp da bilgi paylaşan arkadaşlara teşekkürler.

Saygılar.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.