Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
15
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Yurt dışından gelme iphone alınır mı ya

T this is me trying Konu Sahibi
9 ay (73 mesaj)
Biliyorsunuz inanılmaz pahalı tüm cihazlar böyle illegal şeylere bulaşmak istemem ama adamlar seçenek bırakmıyor.. Belki alt model bi iphone al diyebilirsiniz ama o durum da şöyle ben ilk telefonumu 6 sene önce 2015 kasım ayında iphone 6s plus ilk çıktığı zaman almıştım ve şu an o telefondan yazıyorum yani sağlam ürün alıp uzun süre kullanan bir insanım, tıpa geçtiğim için de beni yine bi 6 sene geçindirecek bir iphone istiyorum. Şimdi Xr X fln alsam 4 seneye güncelleme almamaya başlayacak hatta 11 için bile geçerli bu. O yüzden 12 istiyorum ve 11k vermek yerine birkaç yerden yurt dışından gelme buldum. 2k verip imei kayıt yaptırınca bile daha uyguna geliyor. Sağlam kullanacağımı düşündüğüm için bilmiyorum garanti gerekmeyebilir de diyorum. Bir de aldığım yerden kontrol ederim mesela imei daha önce kayıtlı mıymış diye ya da ürün orijinal mi diye bu konuda dikkatli olurum yani. Size soracağım önerir misiniz böyle çevrenizden almış kullanmış duyduğunuz var mı. Kayıt yaptırdıktan sonra bile bir sıkıntılar çıkma ihtimali var mıdır sizce? (Bu arada yks dışı konu açtım ama lütfen silmeyin burada etkileşim çok daha fazla oluyor)< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


P popstarberkut
9 ay (21 mesaj)
Xiaomi al< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R rabego
9 ay (80 mesaj)
Bildiğim kadarıyla imei kaydı yaptırabilmek için son 6 ay içerisinde yurt dışına çıkmış olmanız gerekiyor. Onun dışında başkası imei kaydı yaptırırsa sadece o kişinin üzerine kayıtlı olan hat aktif olarak çalışıyor. Yani x kişisine imei kaydı yaptırıp y kişisinin üzerine kayıtlı olan hat ile kullanamazsınız.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

G Guest-629491C4C
9 ay (9 mesaj)
up
C cscolt1
9 ay (39 mesaj)
yurt dışından alacaksan iPhone alma başka şey al


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T this is me trying Konu Sahibi
9 ay (73 mesaj)
Yuh ya bu zorunluluk da mı gelmiş amk… gürcistana bi girip çıksam olur mu< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @rabego

T this is me trying Konu Sahibi
9 ay (73 mesaj)
Neden< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @cscolt1

K Kondom kursunu
9 ay (718 mesaj)
Gürcistan'da telefonlar o kadar ucuz mu,ben çok yakınım oraya alkol getiriyorlar çok ucuza da telefon hiç duymamıştım< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: Psikolojik Deli

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @this is me trying

T this is me trying Konu Sahibi
9 ay (73 mesaj)
Yok yok, bilmiyorum yani. Yurt dışına çıkma zorunluluğu demiş ya o yüzden dedim< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Süpersabri

T this is me trying Konu Sahibi
9 ay (73 mesaj)
Neyse arkadaşlar maalesef baya sakat iş artık bu çünkü canım devletimiz insanları bezdirmek için tüm yolları engellemiş zaten. Öncelikle benim pasaportum bile yok daha tel kaydı yaptıramam ve olsa bile yurt dışına çıkmış olmam lazımmış üstteki aradaşın dediğin gibi. Ayrıca satın alınan yerler genelde güvenli olmuyor çünkü o adamlar cihazı bana satmadan önce imeisini alıp gidip başkasının imei’ye ihtiyacı olunca benden aldığını başkasına satabilirmiş ve bu durumda suçlu duruma düşen ben oluyormuşum tamamen. Akrabam da mahkeme işlerinde böyle şeyler oluyormuş ve adamlar mağdur olup oradan oraya uğraşıyormuş uzun süre. Sanırım 11 alacağım yani 7k en mantıklı o herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi this is me trying -- 29 Ağustos 2021; 14:35:1 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

R rabego
9 ay (80 mesaj)
Hocam 12 mini 8k civarındaydı. A14 işlemci var içerisinde ve 11den +1 yıl daha fazla güncelleme alacak. iPhone 11'in ekranı gerçekten leş. Yani 7k verip de hd ekran kullanmak akıl kârı değil. Çıkabiliyorsanız ve ekran boyutu da çok önemli değilse iPhone 12 mini şuan en alınabilir iPhone'dur ya da iPhone se2020 alırsınız daha sonra değişim kampanyası falan kovalarsınız ama o konuda çok bilgim yok açıkcası.
Bu mesajda bahsedilenler: @this is me trying

H huseyinadukeeee
9 ay (1381 mesaj)
dinleme onu iphone al.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @this is me trying

- -Shepard-
9 ay (17 mesaj)
Gümrükte vereceğin parayla neredeyse aynı fiyata gelir telefon. Bilgisayar falan almak mantıklı fakat bu aralar öğrenci indirimi kapsamında yurt dışındaki fiyatlara yakın satılıyor bazı sitelerde.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


G Guest-49A665139
9 ay (3 mesaj)
xiaomi için sahibindende ucuza satanlar var yurtdışından getirdiklerini o yüzden ucuz olduğunu söylüyorlar, imei sorununu eski tuşlu telefon filan varsa kolaylıkla hallediyorlar bi sıkıntı çıkmadı 6-7 aydır.
L LeviEfendi
9 ay (55 mesaj)
(iphone harici)
hocam 4-5k ya kaçak telefonun kralını bulursun imei atarsın tepe tepe kullanırsın.
bazı tellerin imei kaydı olmuyor ama onu araştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviEfendi -- 29 Ağustos 2021; 15:7:19 >


G Guest-41359AB48
9 ay (0 mesaj)
tyt ve ayt ile ne alaka anlamadımDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.