Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
1
Cevap
122
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Yüksek Lisans Hakkında ?

T the Magus Ascendant Konu Sahibi
6 yıl (758 mesaj)
Arkadaşlar merhabalar herkese İnşaat Mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim bölümümü bitirdikten sonra Jeoloji dalında yüksek lisans yapma şansım var mıdır ?
D DH Xenshard
5 yıl (1141 mesaj)
Merhaba,
öncelikle düzgün bir şekilde yüksek lisans yapmak istiyorsan çalışmak istediğin alanı baştan belirlemelisin. Bu alanda çalışan hoca okulunda muhtemelen olacaktır, onunla görüşeceksin ve yüksek lisans yapmak istediğini belirteceksin. Sonrasında hoca sana muhtemelen zaten yol göstermek isteyecek ve yanına almak isteyecektir. Olayın kilit noktası da bu zaten. Eğer lisansı bitirene kadar o hocayla devam eder ve bir şeyler kaparsan, yüksek lisans mülakatında ve sınavında çok rahat edersin. Hem mülakattaki sorulara net bir şekilde cevap verirsin (genelde ne yapıyorsun, ne yapmak istiyorsun yüksek lisansta diye sorarlar çünkü) hem de bilim sınavında hocanın referansıyla bir adım önde başlarsın.

Yüksek lisansa başladıktan sonra da projenizi yazar ve güzelce devam edersin.
Umarım gönlünce olur, daha 1.sınıftan bunları düşünmek güzel bir şey çünkü.

Başarılar :)DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.