Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
4
Cevap
116
Tıklama
0
Öne Çıkarma
YouTube, NFL maçlarının yayın hakkı için servet ödeyecek
E
3 ay
Yarbay
Konu Sahibi

YouTube, NFL maçlarının yayın hakkı için servet ödeyecek
Son yıllarda spor karşılaşmaları içerik platformları için büyük rekabetin olduğu bir yer haline geldi. Daha fazla abone kazanmak isteyen ya da daha yüksek fiyatlardan abonelik satmak isteyen içerik platformları spor karşılaşmalarına yöneliyor.YouTube’dan dev NFL hamlesiUzun yıllar DirecTV platformu altında sunulan NFL liginin Pazar öğleden sonra maç paketi gelecek yıldan itibaren YouTube üzerinden yayınlanacak. YouTube toplam 7 yıllık bir anlaşma için her yıl 2 milyar dolar ödemeyi kabul etti.Ayrıca Bkz.YouTube sıraya ekleme özelliği mobile geliyorÇok popüler bir lig olduğu için masraflar bununla da kalmıyor. NFL Pazar Bileti paketinin bar ve restoranlarda da yayınlanabilmesi için YouTube yeni çözümler arayacak. Bunun için de yıllık 200 milyon dolar ödemesi gerekiyor. Böylece DirecTV tarafından yıllık ödenen miktarın 700 milyon dolar üzerine çıkmış oluyor.Peki YouTube bundan ne kadar kazanacak? DirecTV aboneleri aylık 70$-140$ karşılığında Pazar maçlarını izleyebiliyordu. Abone olmayanlar ise sezonluk 294$ ödüyordu. Bu paketin kullanıcısı 1.5-2 milyon civarındaydı. YouTube da muhtemelen benzer bir sistem uygulayacak.
Kaynak:https://www.engadget.com/youtube-nfl-sunday-ticket-deal-155108503.html

 Haberi Portalda Gör

U
3 ay
Yarbay

para israfı NFL çok sıkıcı... boş iş...
S
3 ay
Yarbay

çok lazımdı NFL dedikleri saçmalık< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
Y
3 ay
Yarbay

Arkadaşlar size göre boş iş olabilir ama adamlar kendi sporunu seviyor. 1920'da ABD'de başladı NFL.
Yıllardır keyifli bir şekilde takip ediyorlar.
Asıl bizim ligimiz boş beleş ama milyonlar inanıp izliyor :) şike, rüşvet ve bahis.. her şey bizim ligde. Başarı? 0
M
3 ay
Yarbay

adam senin için yapmamış ki bu hamleyi zaten hocam, 320 milyon Amerikalı için yapmış. hani kişisel harcamaları toplamı Avrupa+çin+Türkiye'den fazla olan halk :).< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ssbrutality
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.