Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
10
Cevap
187
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Yogusma bacasından kombiye akan su
İ
7 ay
Onbaşı
Konu Sahibi

Merhaba arkadaşlar, bir ay önce buderus gb122 kombi aldim. Montaj yapıldı, yaklaşık 3 gün sonra kombi sağ alt kismindan zaman zaman su gelmeye basladi, bugün servis cagirdim gelen servis bacaya takılan ek dirsek borunun orjinal olmadığını, bu sebeple yogusma suyunun kombi icine aktığını söyledi. Bana çok mantıklı gelmedi, sonuçta boru borudur :) yan sanayi dirsek boru ile orjinali arasında ne fark olabilir ki. Orjinal dirsek 700 lira boş yerede dirseği değiştirmek istemedim. Sizce bu arızanın başka bir sebebi olabilirmi.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

A
7 ay
Yarbay

Bacağı eğimi tam değildir.E
7 ay
Binbaşı

yan sanayi düzgün montaj olsada su kaçırır yada yakın zamanda su kaçırır, orjinal düzdün montaj olursa yıllarca su kaçırmaz, farkı budur. Fan yanar kombi çürür vs vs. Boru boru değildir, üreticinin umrunda değildir çapı tutması, lastiği oturması, bikaç yıl sonra lastiği çürümesi vs vs.E
7 ay
Binbaşı

herkes cebine girecek cukkanın peşinde. Montaj edenide unutmayalım. hiç conta koyulmasa dahi akıntı düzgün verlise ve en önemli olan şey MUF'un yönü doğruysa contaya bile gerek kalmaz. bütün püf nokta eğim ve muf yönüdür.
o servis orjinal olmayan dirseğin kombisinin garantisini başlatması zaten hata.3
7 ay
Yüzbaşı

Aynı model kombide aynı sorunu yaşıyorum. Bacanın nütün parçaları orjonal olduğu ve eğim olması gerektiği gibi olduğu halde kombinin içine su geliyor. Kendim kombinin içini açıp baktığımda kombinin baca bağlantı noktasında bacadan su gelirse toplaması için konulmuş ve nereye bağlandığını göremediğim bir hortumla akıtması için bir tava var ancak sanırım montaj sırasında yerinden oynamış ve yamuk duruyordu. Bu parçayı bir kontrol edin isterseniz.

Bu parçaya bağlı hortumun ucunun nereye bağlı olduğunu bilen var mı bu arada?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
E
7 ay
Binbaşı

kombi montajı yapmıyorum fakat su akıtmasından kaynaklı baca montajlarını/değişimlerini yaparım, muf yönü ve akıntı verilirse contaya dahi gerek kalmaz ama fanın üflemesinden kaynaklı muf ağzında bekleyen suyun dış bacaya geçmemesi için contada gerekli oluyor. montajında kesin bu 3 şeyden biri eksiktir. foto at. baca tepsisindeki hortum kombilerde yoğuşma sifonuna gider. eski bosch buderusta zaten yoktu ama yenilerde fanın yeri değiştiğinden koymuşlar galiba. ama hortum bağlı değilse ufak sızıntıları tutup olduğu gibi kurutmak olsa gerek. foto varmı.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @31.taner
3
7 ay
Yüzbaşı

Hortumun ucunu göremiyorum ama bir yere bağlanmış gibi hissettirmedi, böyle ucu boştaymış gibi rahat hareket ediyor. Bu muf dediğiniz bacanın sonundaki ufak parça mı oluyor?


Bu mesaja 2 cevap geldi.
E
7 ay
Binbaşı

muf borunun genişlemiş olan kısmı. muf tarafı suyun geldiği tarafa yani dışarı çıkan uçta olur. dış bacada muf olmayabilir fakat içindeki muflu olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebu abdillah -- 25 Aralık 2023; 0:41:17 >


Bu mesajda bahsedilenler: @31.taner
E
7 ay
Binbaşı

eklemeli ve dirsekle dönmeli baca bağlantılarındaki piyasadaki baca montajlarının çoğunluğu hatalı montajlı. contası yeni olduğundan dolayı ilk yıllarda sızdırmasada malzeme yorulmasından kaynaklı sızdırmalar başlayabilir.
Bu mesajda bahsedilenler: @31.taner
Z
7 ay
Yüzbaşı

Kombi içine su gelmesi çok vahim sonuçlar doğurur. Aman diyeyimF
7 ay
Er

Hocam selamlar özel mesaj bakabilirmisiniz< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ebu abdillah
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.