Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
25
Cevap
760
Tıklama
0
Öne Çıkarma
YİNE AVEA YİNE DOLANDİRİCİLİK!

Z ZemberekKuşu Konu Sahibi
6 yıl (222 mesaj)
Arkadaşlar merhaba avea ile ilgili çok büyük bir sıkıntı yaşadim yine , yillar öncede faturali hat kullandim yine ayni şeyi yaptilar fahiş fatura gönderdiler ve yine değişmedi.

Öncelikle üniv de kyk yurdunda kaldiğim için internet hatti alayim dedim sözleşmeli ama kurak bir bölge olduğu için almadan önce aveayi aradim bulunduğum bölgeyi dedim 3g kapsaminda ise sözleşmeli internet alacağimi dedim evet 3g kapsama alani dahilinde dedi bölgeniz.

Bende buna istinaden kalktim ertesi gün 12 aylik sözleşmeli internet hatti aldim , fakat daha ilk günden itibaren toplamda 4 gün kullandim google bile 2 3 dk da aciliyordu.Bende aveayi aradim keşif icin geldiler bölgeye ve 2g alani dediler burasi 3g değil.

Sonra cayma hakkimi kullandim şartlar sağlanmadiği için hattimi kapadim ve ardinda süpriz başliyor :) 1 ay sonra faturam cikti toplamda aylik sabit 80 lira cikacak fatura bi anda 303,40 tl cikti ben o şok ile aradim aveayi işte yok modem ücreti vs dediler bayaği tartiştim aradan 1 ay sonra dediler ki siz 303 ödemeyin 150 ödeyin yeter biz hata yapmişiz dediler fakat yine bana fazla geldi fatura ödemedim.

2.süpriz burda başliyor , tüketici haklarina gittim uzun bir süre sonra itiraz ettim fakat e devlet sisteminde birde baktim ki hukuk bürosuna vermişler hemen dosyami ithar bile çekmeden şimdi hukuk bürosunu ariyorum takmiyorlar , aveayi ariyorum hiç mi hiç takmiyorlar böylede aveadan 2.kez faturali hat alişimdi sanirim bir daha ömür boyunca avea kullanmiycam aile fertlerimede kullandirtmicam.

Akabinde akıl verecek arkadaşlar varsa bekliyorum yorumlari , bu şark kurnazlarina kalkip 350 lira para ödemek istemiyorum ben susmak istemiyorum bu konuda sonuna kadar hakliyim.
S skyrime2828
6 yıl (3405 mesaj)
Tuketici haklarini oku burdan kim akil verirse versin illaki bir eksiklik olacaktir. Ben okumustum millet forumda atip tutuyordu. bugun hakem heyeti lehimde karar verdi yarin teblig olur.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Z ZemberekKuşu Konu Sahibi
6 yıl (222 mesaj)
Hocam yalniz dosyam hala tüketici haklarında fakat kimse beklemiyor ne avukatlik bürosu ne de Avea aylik %33 gibi fahiş bir faiz sürüyorlar ne etmek lazim dosyam orda diyorum avukatlik bürosuna bişey yapamayiz diyor , dosyayi geri çekin sonuclansin itimat edicem sonuca dedim yine avea yi arayin diyorlar.
Bu mesajda bahsedilenler: @DUSTER04

_ _RaSCaL_
6 yıl (665 mesaj)
Etrafınızda hiçmi avea kullanan biri yoktuda gidip aveaya sordunuz burda 3G cekermi diye?
Avea cekmez dermi hiç
Hata sizde< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

C Caferhan
6 yıl (5440 mesaj)
Yeni hat alıp iptal ettiyseniz,aylık paket ücreti + senelik toplam vergiyi de alırlar
150 tl verip kurtulsaydın keşke,
neyse can sağlığı olsun
Sonucu takip ediyorum< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Z ZemberekKuşu Konu Sahibi
6 yıl (222 mesaj)
hocam bende biliyordum ama iyi kötü çekse yeter dedim ama 2 -3 dk da google aciliyor , bu sebeple kaldi ki hocam ben tahattüt imzalamadan önce sesli teyid aldim kayitlar 1 sene saklanmak zorunda bunu kanit olarak tüketici haklari olmasa , tüketici mahkemesine sürebilirim diye düşünüyorum siz ne dersiniz.
Bu mesajda bahsedilenler: @_RaSCaL_

Z ZemberekKuşu Konu Sahibi
6 yıl (222 mesaj)
Hocam ama böyle birşey olsa kabul edicem fakat hiç almadiğim bir hizmet adina neden vergi ödeyeyim ki dedim , paket ücretide dahil buna toplam kullanabildiğim emin olun 100 mb i geçemedi internet hizindan.

150 tl yi vermek istemediğimden dolayi oldu bu , bugün şikayetvar ve bimere de yazdim avea aramiş beni 3 defa gün içinde.

Akabinde diğer arkadaşa da yazdim ben 10/02/2015 te sesli teyid aldim müşteri hizmetlerinden sonra cikardim bu hatti , sizce haksız mıyım bu konuda.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Caferhan

5 52radikal
6 yıl (397 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: DUSTER04

Tuketici haklarini oku burdan kim akil verirse versin illaki bir eksiklik olacaktir. Ben okumustum millet forumda atip tutuyordu. bugun hakem heyeti lehimde karar verdi yarin teblig olur.

benim de 3400 liramı gasp etmişti hakem heyeti sayesinde aldım.avea türkiyenin en fazla vatandaşı yolan operatörüdür


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Z ZemberekKuşu Konu Sahibi
6 yıl (222 mesaj)
hocam ucuz felan diyorlarda asil vurgunu yapan bu operatör fahiş bir fatura cikariyor o aylarca kullandiğin tarife oluyor sana iki kati , kesinlikle takipcisi olacam bu işin borcu ödemek bile cok büyük bir külfet geldi bana acıkcasi ama hakem heyeti kararini bile beklemiyor adamlar.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @52radikal

5 52radikal
6 yıl (397 mesaj)
hakem heyeti kararıyla ben alacağımı aldım.4 dava açtı bana avea 3 ünü kazandım biri devam ediyor.hiç yılmayın avea haksız para gaspı yapıyor
Bu mesajda bahsedilenler: @ZemberekKuşu

G Germiyanlı
6 yıl (3017 mesaj)
Tabi ki siz haklısınız
Avea sizi ararsa,anlaşalım filan diyecektir,hakem heyetine gittim deyin,taviz vermeyin sakın
Üstteki,hakem heyeti hakkında tecrübeli arkadaştan fikir alın
Takipteyim< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ZemberekKuşu

Z ZemberekKuşu Konu Sahibi
6 yıl (222 mesaj)
hocam öncelikle yorumunuz için çok teşekkürler bütün kanallardan iletişime geçtim şikayet için inanir misiniz avea şikayet kaydi oluşturduk hanimefendi suratima teli kapatti öyle hat felan kesilmedi.

Bimer , şikayetvara yazdim , ve tüketici haklarina gittim konuyla ilgili fakat şimdi hukuk bürosuda diyor ki sen bu parayi öde 150 liralik faturayi kendi gelirleri vs ile 350 liraya cikarmişlar , ödersem sonra geri alabileceğimden şüpheliyim çünkü avukatlik masrafi giriyor işin içine.

Akabinde avea kesinlikle takmiyor müşteriyi ben buna kanaat getirdim yeni ve uzun bir dilekçe yazip tüketici haklarinda duran dosyamin içine eklemek istiyorum sizce daha makul olur mu , eğer burdan sonucta alamazsam tüketici mahkemesine bile başvurmayi düşünüyorum çünkü o ses kaydi herşeyin anahtari.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Germiyanlı

G Germiyanlı
6 yıl (3017 mesaj)
Hocam uğraşacak zamanın ve imkanın varsa uğraşmalısınız
Baksanıza
Haydut adamlar telefonu suratınıza kapatıyor,
Ses kaydını iyi değerlendirin,mutlaka sonuç alırsınız
Avea avukatının yanında çalışan bir arkadaşım vardı,
"avea ne kadar fakiri soyuyor bi bilsen" demişti< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ZemberekKuşu

Z ZemberekKuşu Konu Sahibi
6 yıl (222 mesaj)
valla hocam hesapli denmesi felan yalan resmen başka operatörlerde görmedim bunu veya bana denk gelmedi ama her türlü pislik burda başima geldi telefon kapatmalar , ses yükseltmeler , ödeyeceksin demeler hukuk bürosunun tehditleri bi bilseniz hocam.

Ben o vakit yeni bir dilekçe yazip özellikle ses kaydini vurgulayayim ki onu dinleyip haklı olduğumu görsünler , öğrenciyi bile böyle sövüşleyen bir firma görmedim arkadaşlarin affı yok haciz bile getiriyorlar 2 3 ayda


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Germiyanlı

G Germiyanlı
6 yıl (3017 mesaj)
Avea hukuk bürosundan veya diğer kanallardan arar sizi korkuturlar
Hiç tasalanmayın
Siz de altta kalmayın,gereken sertlikte cevap verin
Hatta
Şikayet var'a en ağır şekilde bir şikayet daha yazın
Biraz da onlar dşünsün< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ZemberekKuşu

F fat1453
6 yıl (471 mesaj)
Avea dolandırıcı ve yalancıdır.Beni de dolandırmışlardı.< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


S serdarski
6 yıl (3303 mesaj)
Bende AVEA data hattında sıkıntı çektim.

Ayrıca 1-2 defa haricinde hiç bir zaman taahhütlü cihaz alamadım.

Avea'dan soğudum.

internet konusunda diğer operatörleri kullanıyorum.

taahhütlü cihaz konusunda her zaman Turkcell derim.
5 52radikal
6 yıl (397 mesaj)
avea üçkağıtçının önde gideni
T tekadamm
6 yıl (358 mesaj)
Allah belasını versin bunların bugün hattımda internet paketi varken 50 mb paketsiz kullanım yapmışsınız diye 32 tl bakiye düştü!
X xsxixsx
6 yıl (522 mesaj)
Bende 5 yıldır avea hat kullanıyorum ama artık bıkkınlık getirdi vodafone A geçecem büyük ihtimal< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >