Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
12
Cevap
0
Tıklama
18
Öne Çıkarma
YERLİ ÜRETİMİN (!) İÇ SİYASETE DÖNÜK BİR İLİZYON OLMASI

- -Hattori- Konu Sahibi
2 hafta (1487 mesaj)
bknz: 2019 tarihli bir haber.."AKP’li Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan, dün katıldığı bir toplantıda, “Kendi savaş uçağımıza da kavuşacağız. Zamanı yakındır.” dedi. Erdoğan, 2010 yılı Aralık ayında da milli savaş uçağımızın en kısa zamanda göklerde olacağını söylemişti.Aradan 9 yıl geçti. İlk üretim tarihi 2021 olarak açıklanmıştı. Ancak geçtiğimiz yılın sonunda tarih iki yıl daha ötelendi.AKP rejiminin en büyük marifetlerinden biri ‘hayal’ satması. 8 yıldır yerli otomobil üreteceğiz. Henüz tasarımı bile tamamlanmadı. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Kınalıada Korveti’nin Hizmete Alınma Töreni’nde konuştu. ABD ile yaşanan F-35 sorunları hatırlatıp, “Nasıl Atak helikopterimizi gemilerimizi İHA’larımızı, SİHA’larımızı yaptıysak savaş uçaklarımızı yapmayı da başaracağız. İnşallah kendi savaş uçağımıza da kavuşacağız. Zamanı yakındır.” dedi.İLK SAVAŞ UÇAĞI MÜJDESİ 9 YIL ÖNCE VERİLDİ!Tayyip Erdoğan’ın ‘uçak müjdesi’ yeni değil. Bundan 9 yıl önce Türkiye’nin kendi savaş uçağını yapacağı açıklanmış ve 2 yılda tasarımının biteceği müjdelenmişti. Dönemin Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, 16 Aralık 2010’daki açıklamasında, “Yani bu, ilk Türk savaş uçağının yapılması için verilmiş bir karardır.” diyordu.F-35’LERLE BİRLİKTE HİZMET VERECEKTİ!Türkiye’nin yerli ve milli savaş jeti, F-16 ve F-35’lerle birlikte hizmet verecek şekilde üretilecekti. O dönemde yapılan açıklamalara göreu uçağın kavramsal tasarım aşaması 2 yılda tamamlanacaktı. Bunun için 20 milyon Dolar bütçe ayrılmıştı. Uçakta her türlü teknoloji olacaktı. 3 yıl sonra 3 farklı model üzerinde durulduğu haberleri yayınlandı.UÇUŞ TARİHİ SÜREKLİ ERTELENİYOR!İlk plana 2021’de üretime geçilecekti. İlk uçuş için hedef 2023 olarak açıklandı! Fakat üretim ve uçuş tarihi revize edildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, uçağın 2023’te hangardan çıkarılacağını, 2026’da ise göklerde görülmeye başlanacağını açıkladı. Bu arada geçtiğimiz yılın sonunda ‘uçağın rüzgar tünelinde olduğu’ belirtildi. Ancak bugüne kadar milli muharip uçağına ilişkin tek gerçek fotoğraf ya da görüntü verilmedi. Yapımı 9 yıldır devam eden milli uçak, sır gibi saklanıyor!"

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
bakın daha önce 2011'den günümüze kadar kaç defa yerli arabamız yollarda demişler

Videoyu izlemek için tıklayınız


< Resime gitmek için tıklayın >
bütün mesele akepe tabanını gazlamak/gazını almak "baqın akepe çalışiiiyyyy, adam çalıyor ama çalışıyor, reis adam adam.. la adam namaz qılıyoo" diyen kitleyi sabit tutup uyanmamalarını sağlamak şuraya sabaha kadar yazarım ama 2 gün geçmeden konuyu"Yönetici er" tarafından kural dışı sebebiyle kaldırıldı" diye mesaj gelir gene..uyanın olm uyanın.. yerli üretim düşmanımıyım tabi ki hayır ama yerli milli vb duygularla sömürülmeye karşıyım !togg'dan ses seda yok şu aralar en son alman mühendisler yapacak diye haber çıktıydı..şimdi de uçan arabamız göklerde, şuna uçan araba diyen kendini bir doktora göstersin lütfen..drone lan bu ! tekerlekler nerede bu sürekli uçmayacak ya trafiğe çıkışı nasıl olacak hayvan gibi pervaneler vardiğer uluslar arası markalarla rekabet edebilecek mi??ihracatı başarılı olabilir mi fiyatı ne olacak???

< Resime gitmek için tıklayın >
alın bakın adamlar ne projelerle uğraşıyor adım gibi eminim bizimkinden uyguna satacaklar abd/avrupada..https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-6210205/Worlds-flying-cars-set-market-pre-sales-month.html

< Resime gitmek için tıklayın >
şimdi bizim drone bu ve türevleri ile baş edebilir mi? samanı buğdayı. hatta mercimeği kanadadan ithal eden ülke böylesine üretim yapacak öyle mi? senin ülkenin toprakların holandanın 10000000 katı adamlar konyadan küçük ama dünya tarım ülkesitüm bunlara koca bir yalandan "hükümet çohh eyii" olayın dan ibarettir böyle biline...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Hattori- -- 16 Eylül 2020; 11:56:9 >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: deckartes


En Çok Beğenilenler Tümü Tüm Yorumları Aç
Yıllardır şahlanıyoruz ama ne hikmetse her geçen yıl da benim cebime daha çok yükleniyorlar. Vergi üstüne vergi veriyoruz.Beni ekonomik açıdan rahatlatmadığına göre ...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Mugetsuga - 2 hafta +20
yalanlara degil gercege bakin.akp sadece bos bos konusur, atip tutar. is icraate gelince sonuc sifir.
Yoruma Git
Jeopol - 2 hafta +12
Benim cebimi rahatlatmadığı için ve sadece lafla şahlandığımız için olabilir belki de
Yoruma Git
Yorumun Devamı Mugetsuga - 2 hafta +5

M Merkur
2 hafta (739 mesaj)
Uçuyoruz, kaçıyoruz , şahlanıyoruz...Vergilerde birinciyiz...
M Mugetsuga
2 hafta (4846 mesaj)
Yıllardır şahlanıyoruz ama ne hikmetse her geçen yıl da benim cebime daha çok yükleniyorlar. Vergi üstüne vergi veriyoruz.Beni ekonomik açıdan rahatlatmadığına göre nasıl şahlanıyoruz?"Her şey para değil yeğenim eğü eğü" diyen çıkarsa da faturalarımı, ev kiramı, yiyecek ihtiyacımı ve diğer ihtiyaçlarımı ne ile ödememi bekliyor? Öpücük ile mi ödeyeceğiz?
Y yakup13
2 hafta (652 mesaj)
istemezükcüler toplanmış
Z zx636
2 hafta (3174 mesaj)
Amma ağladınız haaİha yapılır ... seçim yatırımıSiha yapılır ... seçim yatırımıRoket yapılır ... seçim yatırımıGemi yapılır ... seçim yatırımıDoğal gaz bulunur ... seçim yatırımıUçan araba yapılır ... seçim yatırımıMadem öyle bundan önceki hükümetler neden hiç seçim yatırım yapmadı ? Keşke bundan öncekilerde seçim yatırımı yapsaymış !


Bu mesaja 1 cevap geldi.

J Jeopol
2 hafta (7880 mesaj)
yalanlara degil gercege bakin.akp sadece bos bos konusur, atip tutar. is icraate gelince sonuc sifir.
M Mugetsuga
2 hafta (4846 mesaj)
Benim cebimi rahatlatmadığı için ve sadece lafla şahlandığımız için olabilir belki de
Bu mesajda bahsedilenler: @zx636

S Sabriye Baaas
2 hafta (1222 mesaj)
Baba şu gökyüzünü bi rahat bırakalım artık ya.Şöyle daha makul, halıda gidenlere yoğunlaşalım.

En azından yerli ve milli oyuncağımız olur, çocuklar eğlenir kötü mü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D demir67
geçen hafta (6 mesaj)
Haluk hocayı zaten dinleyin çözersiniz tüm olayın büyüsünü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D demir67
geçen hafta (6 mesaj)
Haluk tatari izleyin zaten çözersiniz tüm olayın büyüsünü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


6 61gün
geçen hafta (2887 mesaj)
akp bunları siyasette kullanıyor olabilir ama akp gidince inş devrime hurkuşa nuri demirdağ'a yapıldığı gibi bu işletmeler de kapatılmaz. aselsansız baykarsız roketsansız avrupaya rusyaya amerikaya yalvarmak durumunda kalırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 61gün -- 19 Eylül 2020; 1:9:35 >


Q Qantas
geçen hafta (2252 mesaj)
Sübhanallah ibretlik konu...
W Wepawet
geçen hafta (2044 mesaj)
bir şey %100 milli ve yerli diye pazarlanıyorsa hemen şüpheleniyorum. bu kelimeleri o kadar yalan dolanda kullandılar ki insanın inanası gelmiyor.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.