Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
49
Cevap
0
Tıklama
25
Öne Çıkarma
Cevap: YeniAkit: Fen Bilgisi kitapları dinsizlik aşılıyor (3. sayfa)

J
JNG90
geçen hafta (3451 mesaj)
Yeni Akitin desteklediği siyasi ittifak bunları yaptı ilk mesaha ekler misiniz değerli hocam ?

https://shiftdelete.net/turkiye-yerli-silah-teknolojileri-62621/amp

80 senedir fenni ilim gördük,son 15-20 senede birşeyler yaptık onları yapanlarda yurtdışından gelen Müslüman ve Vatansever Türk mühendisler pek işe yaramadı Batıcılık.

Doğduğunuz toprakların dinine düşman olmayın ,Allah'ın gazabı şiddetlidir,muhakkak ki geri döndürüleceğiz boş yere yaratılmadık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A
ahmet kontuy
geçen hafta (86 mesaj)
klavyene yazık. boşuna kendini yormamalısın. konuyu baştan sona kadar şöyle bir süzdüm, bir seni gördüm ya. neyse sen silah teknolojilerini paylaşırken benim de aklıma kılıçdaroğlu geldi. çok ilginç biri. ne zaman s400 sevkiyatına ait parçalar ülkemize inmeye başladı, s400' ler türkiye' nin hakkıdır dedi. ineceğine anca kanaat getirdiği nasıl da belli oluyor. yazık ya


konuyu atlamışız. ya ders kitapları ne ki; tv, internet, scientic, national geo, ntv, bbc, nasa, spacex... coştular mübarek. eğitimde yaratılış okunurken evrimi de okutmalısın bu memleketde. insanın gözü anca böyle açılır yoksa uyuyan çok olur. yaratılışa inanan biri evrime de inandı mı varın gerisini siz düşünün. daha bunu ayırt edemiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet kontuy -- 14 Temmuz 2019; 2:20:57 >


Bu mesajda bahsedilenler: @JNG90

J
JNG90
geçen hafta (3451 mesaj)
ABD'de,6 sene boyunca 20 çocukla deney yapmışlar ilk 10 çocuk Allah'tan bahsedilerek yetiştirilmiş 2-8 yaş arası ikinci 10 çocuğa Allah ve Yaratıcı ile ilgili ne okulda ne evde tek laf edilmemiş,sonra Massachusettss üniversitesinde bu küçücük çocuklara soruyorlar sizi yaratan biri var mı diye,çocuklar kendilerini yaratan biri olduğuna,bir yaratıcıya inandıklarını söylemiş hemde en ufak bir dış etki olmadan !

Peygamberimiz der ki her insan Fıtrat,İslam üzerine yani Müslüman olarak doğar,inanma duygusu Allah tarafından içimizde var,tarih boyunca dinsiz bir toplum,devlet olmamıştır ne yazık ki her ay 7-8 kişinin Müslüman olduğu Japonya'ya göre Türkiye'de belki de gençlerin %10'u İslam'a şirk koşuyor,onların suçu aslında yok biz geri kaldık .

Katolik veya Ortodoks Hristiyan erkekleri Yeniçeri yapıp İstanbul'u fetheden bir millet için çok kötü bir durum,Papa'nın yanındaki kardinallerden biri Fatih Sultan Mehmet döneminde Müslüman'dı,en azından Hristiyanlığı yıkabilirdik ama şimdi sıra onlarda maalesef,bizim gençlerimiz İslam düşmanı oluyor bu konuda kesinlikle dar gelirli/psikolojisi bozuk/depresif Ateist/Deist vs. insanlara gerekirse ev,araba,teknolojik cihazlar hibe edilmeli,maddi olarak refah ortamına gelmeliler bir günde kimse baskıyla Müslüman olmaz onun için zekat verilir,kurban kesilir,yardım yapılır bu insanları dışlamamalıyız Donanımhaber ve Ekşisözlük'te 15 senedir bedava İncil satılıyor meyvelerini de görüyoruz hiç kimseye 5 vakit namaz kılın 85 sure ezberleyin demiyoruz sadece İslam'ı kalplerinde muhafa etsinler yeter,emin olsunlar o İslam onları ebedi azaptan ve dünyada zombi gibi bomboş yaşamaktan kurtaracak.


Bu yorumları yazanlara ise bazenleri gerçekten saldırgan yorumlar yazasım geliyor ama bizim dinimiz hoşgörü dini,öyle yorumlar yazsak iyice İslam düşmanı olurlar en azından fikirleri değişmese bile kalpleri ısınır.

Konuyu çok dağıttım,bilgiye gelirsek din konusunda internet yok hükmünde bence,evrim meselesi Papaz okulu mezunu bir fanatik Katoliğin palavrası,ne hikmetse Hristiyan ve Yahudilerde yok hükmünde olan Darwin bizde Einstein muamalesi görüyor zaten ateizm 14.yy'da baskıcı kiliseye karşı çıkmış bir modaydı ve aynı yy'da bitti Darwin geldiği gibi gitti Nietzche'nin bir sonraki üst ırk meseleside İnsan-Maymun DNA'sı ile bitiyor.

S-400'lerin gelmesi T.C açısından NATO,Atlantik ve Batı'dan kopup Avrasya eksenine geçtiğimizi gösterdi bahsettiğini kişi TR-705'in abisi.

@ahmet kontuy

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ahmet kontuy

M
Mesutzgvn
geçen hafta (169 mesaj)
Şöyle anlatılması lazım

Allah ol diyor ay dönüyor niye dönüyor sormayın Allah yapıyor. Dünya yuvarlak niye sormayın Allah yapıyor. Gezegenler var boş verin 5 gezegen ezberlemek yerine 5 vakit namaz kılın. Dünya güneş etrafında dönüyor boş verin kabede dönün daha iyi.

Fizik yasaları
Çekim kuvveti: Allahın yaptığı kuvvet
itme kuvveti: kabirde vakumlama

Kimya
Atom: Allahın ol dediği bişey.

ironi yapıyorum. Milleti salak yapmak için böyle şeyler yazarlar. Sırf artık bunlar yüzünden deistim rahatım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S
sefa1451
geçen hafta (209 mesaj)
Ülkenin sonu bu kafayla çok kötü görünüyor sanırsam kaliteli insanlar kaçacak bir grup cahil ordusu kalıp birbirini yiyecek fen dersini de kaldırın ne lazım ki bize imam hatip açın doktor ne lazım ? cübbeli bey efendi okur bir hurmayı ısırır yersin iyileşirsin öğretmen ne lazım herkes arapça öğrensin kuran-ı kerim okusun bitti teknoloji ne lazım yazılım ne lazım hiç biri lazım değil hepsi israf.
A
AnFallenMecnun
geçen hafta (973 mesaj)
İnan o yobazlar şimdikiler den daha samimi ve gerçekçi. En azından gavur dedikleri adamlardan uzak duruyorlardı. Adamlar kitap bile basmamış matbaa gavur icadı diye. Şimdikiler Amerika'nın tasarlayıp Çin'in ürettigi iPhone'lar dan yine gavur olan Facebook, YouTube falan bütün sosyal medyayı daha çok kullanıp, yine gavur icadı olan arabalara dünya kadar para bayılıp (o paraları da ak zihniyeti sayesinde buluyorlar ya) kullanıyorlar, yine gavur icadı olan televizyonlardan ahaber gibi abuk sabuk kanalları izleyip sonra Facebook gruplarında gavur dedikleri adamlara ana avrat sövüyorlar. Islak odunla dövmek lazım bunları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: quattrovalvole

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Long Nightt

Z
Zodion
geçen hafta (3610 mesaj)
Benim bu forumda ne işim var

Neyse az kaldı
F
feylosoft
geçen hafta (1610 mesaj)
Neyi inkar amaçlı... Bu adı üstünde; test edilip ölçülen, doğa da olup bitenleri anlamamıza yarayan ,bilimler bütünü. Ölçüp tartamayacağın şeyleri bunun içine sokarsan ya bilime ya dine zarar verirsin sonuç da fakirlik ve başka ulusların seni ezmesi olur. Dünya tarihinde farklı bir şey daha görülmedi...
Bu mesajda bahsedilenler: @tolga_yakup

A
ahmet kontuy
geçen hafta (86 mesaj)
bak ufkun açılsın. bilim kurgu filmlerinin babası, tüm zamanların en iyi bilim kurgu filmi terminatör 2' dir. terminatör 2' nin T1000 robotu rastgele çıkmış bir hayal ürünü değildir. sen bu tip bir hareketliliği gerçek hayatında görsen, aklın uçar,0 deli olursun. sözün özü fil iğne deliğinden geçer mi diye biri sana sorsa, sen geçmez dersin. ama o fili iğne deliğinden geçirecek olan bir güce sahip olan var. sen bekle, biz de bekiyoruz. şimdilik keyif yap.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Mesutzgvn

O
Organismus
geçen hafta (67 mesaj)
Bilimlerin temeli matematik
Fiziğin temeli matematik
Diğer bilimlerin temeli bu ikisidir.
Ancak hepsinin temeli de düşünebilmek yani felsefedir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


H
Hendrik Johannes Cruijff
geçen hafta (4597 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

Sen müslüman değil miydin?

Alıntıları Göster
Başlığa istinaden diyorum ilim bilim kanıtlanabilir şeyler sunduğundan ve dinden sorgulamaya kapalı olduğundan kabul edilmiyor neden çünkü bilime ilime olan merak insanı başka dallarda da sorgulamaya itiyor sorgulama ise bir şeylerin sonunu getiriyor çünkü insan şuana kadar insanlığa hizmet eden kaynak olan şeyleri merak sonucu çalışma ve çabalama ile bulmuştur ben hiç dua ile iyileşen ,iyileşmek için hastalığından kurtulmak için tarikata giden görmedim hasta olunca en dindarı bile hastaneye tıbbi bilimden yararlanmaya gidiyor nedense.Buda kabul edilemeyen gerçekleri birnevi tasdikliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hendrik Johannes Cruijff -- 14 Temmuz 2019; 16:13:15 >


H
Hendrik Johannes Cruijff
geçen hafta (4597 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: AnFallenMecnun

İnan o yobazlar şimdikiler den daha samimi ve gerçekçi. En azından gavur dedikleri adamlardan uzak duruyorlardı. Adamlar kitap bile basmamış matbaa gavur icadı diye. Şimdikiler Amerika'nın tasarlayıp Çin'in ürettigi iPhone'lar dan yine gavur olan Facebook, YouTube falan bütün sosyal medyayı daha çok kullanıp, yine gavur icadı olan arabalara dünya kadar para bayılıp (o paraları da ak zihniyeti sayesinde buluyorlar ya) kullanıyorlar, yine gavur icadı olan televizyonlardan ahaber gibi abuk sabuk kanalları izleyip sonra Facebook gruplarında gavur dedikleri adamlara ana avrat sövüyorlar. Islak odunla dövmek lazım bunları.
Ben bunları öne atınca konu ile ne alakası var diyorlar birde bunu diyen gerçek islam bu değil de diyor aynı zamanda dış tebada bakınca dostlar alışverişte görsün müslümanlığı var ayrıca din bir ticari enstrüman bizdeki konusuda islam en iyi kullanan iyi çalan iyi para kazanıyor cebini dolduruyor iyi ve hızlı para kazanma mekanizması, aynı zamanda kolay.İnandıkları dinde açık açık diyorki onlarla ilişki kurmak onlarla ticaret yapmanın onlardan bir farkın olmadığını net şekilde söylüyor ama anlayabilene işte yada anlamak isteyene sonuçta bunu beynine beynine vurunca mavi ekran veriyorlar cevap veremiyorlar işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hendrik Johannes Cruijff -- 14 Temmuz 2019; 16:18:45 >


S
spiderman07
geçen hafta (27 mesaj)
Adi üstünde Ak-it,dikkate almaya gerek yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


W
WILDBOYS
geçen hafta (2219 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

ABD'de,6 sene boyunca 20 çocukla deney yapmışlar ilk 10 çocuk Allah'tan bahsedilerek yetiştirilmiş 2-8 yaş arası ikinci 10 çocuğa Allah ve Yaratıcı ile ilgili ne okulda ne evde tek laf edilmemiş,sonra Massachusettss üniversitesinde bu küçücük çocuklara soruyorlar sizi yaratan biri var mı diye,çocuklar kendilerini yaratan biri olduğuna,bir yaratıcıya inandıklarını söylemiş hemde en ufak bir dış etki olmadan !

Peygamberimiz der ki her insan Fıtrat,İslam üzerine yani Müslüman olarak doğar,inanma duygusu Allah tarafından içimizde var,tarih boyunca dinsiz bir toplum,devlet olmamıştır ne yazık ki her ay 7-8 kişinin Müslüman olduğu Japonya'ya göre Türkiye'de belki de gençlerin %10'u İslam'a şirk koşuyor,onların suçu aslında yok biz geri kaldık .

Katolik veya Ortodoks Hristiyan erkekleri Yeniçeri yapıp İstanbul'u fetheden bir millet için çok kötü bir durum,Papa'nın yanındaki kardinallerden biri Fatih Sultan Mehmet döneminde Müslüman'dı,en azından Hristiyanlığı yıkabilirdik ama şimdi sıra onlarda maalesef,bizim gençlerimiz İslam düşmanı oluyor bu konuda kesinlikle dar gelirli/psikolojisi bozuk/depresif Ateist/Deist vs. insanlara gerekirse ev,araba,teknolojik cihazlar hibe edilmeli,maddi olarak refah ortamına gelmeliler bir günde kimse baskıyla Müslüman olmaz onun için zekat verilir,kurban kesilir,yardım yapılır bu insanları dışlamamalıyız Donanımhaber ve Ekşisözlük'te 15 senedir bedava İncil satılıyor meyvelerini de görüyoruz hiç kimseye 5 vakit namaz kılın 85 sure ezberleyin demiyoruz sadece İslam'ı kalplerinde muhafa etsinler yeter,emin olsunlar o İslam onları ebedi azaptan ve dünyada zombi gibi bomboş yaşamaktan kurtaracak.


Bu yorumları yazanlara ise bazenleri gerçekten saldırgan yorumlar yazasım geliyor ama bizim dinimiz hoşgörü dini,öyle yorumlar yazsak iyice İslam düşmanı olurlar en azından fikirleri değişmese bile kalpleri ısınır.

Konuyu çok dağıttım,bilgiye gelirsek din konusunda internet yok hükmünde bence,evrim meselesi Papaz okulu mezunu bir fanatik Katoliğin palavrası,ne hikmetse Hristiyan ve Yahudilerde yok hükmünde olan Darwin bizde Einstein muamalesi görüyor zaten ateizm 14.yy'da baskıcı kiliseye karşı çıkmış bir modaydı ve aynı yy'da bitti Darwin geldiği gibi gitti Nietzche'nin bir sonraki üst ırk meseleside İnsan-Maymun DNA'sı ile bitiyor.

S-400'lerin gelmesi T.C açısından NATO,Atlantik ve Batı'dan kopup Avrasya eksenine geçtiğimizi gösterdi bahsettiğini kişi TR-705'in abisi.

@ahmet kontuy< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M
Mesutzgvn
geçen hafta (169 mesaj)
Fili karadelik haline getirebilirsek 100 tane fili iğnenin deliğinden geçirebiliriz de. Tabi iğnenin deliğine karadelik sokarken karadelik iğneyi deliğe sokar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ahmet kontuy

Z
zotacing
geçen hafta (19442 mesaj)
Bu paçavra ve bu zihinde ki canlılar daha büyük tehlike saçıyor, normalde sınır dışı edilmeye kadar gider yargılama sürecinde bu zihniyet.