Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
0
Cevap
50
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Yeni Sistemde Arka Arkaya Mavi Ekran Hataları
A
2 yıl
Er
Konu Sahibi

Anakart :B450 Tomahawk Mx
İşlemci : Ryzen 5 3500x
Ekrankartı : AORUS RX 580 4GB
RAM : Patriot Viper Steel 8GB 3200MHZ
Power : FSP Hydro 500W +80 Bronz
SSD : Kingston A2000 M2

Sistemdeki tek eski parça RX 580 dir cok 2018 de almıştım diye hatırlıyorum. Bu sistemde ilk olarak anakart olarak GİGABYTE B450 S2H V2 takılı idi ama bu cözülemeyen mavi ekran hataları ve tomahawkın indirime girmesi üzerinde iade edip tomahawk aldım bu mavi ekran hataları birden fazla yani hep aynı mavi ekranı vermiyor , minidump dosyalarını gören herkes sistemde RAM arızası olabileceğini söyledi 2 haftadır farklı parçalar ile her parça teker teker değiştirildi (değişim yapılan kasalar kendisi ile aynı gücte veya daha güclü parçalar idi) ve test edildi parçaların hepsi sağlam ve yapılan testlerin (MEMtest vs) hepsinden anlının akıyla cıkıyor 
 işin ilginç kısmı parçaların başka kasalarda sıkıntısız çalışması fakat benim kasamda birleşince mavi ekran vermesi anakartın üzerindeki uyarı ışık ve ses testlerindende başarıyla geçti bu bilgisayar defalarca format gördüğünden (parçalar değiştiği için) yazılım olarak arıza var diyenler oldu inanmıcaksınız diskin içi 0 işletim sistemi yüklenirken bile mavi ekran verdi(bunun mümkün olduğunu bilmiyordum) 15 20 yıllık bilgisayar kullanıcısıym böyle bir arıza hayatımda görmedim elimde son formattan sonra sadece 1 minidump var 2 tane 1 i eski ve 1i yeni olmak üzere bluescreen view dosyası var bunları buraya koyuyorum yardım edebilecek fikir verebilecek birisi var ise şimdiden cok teşekkür ederim .
https://drive.google.com/file/d/1by5IfbcNS9rocLp80KlQk4462hO46rRv/view
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.