Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
4
Cevap
410
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Yeni Renault SYMBIOZ tanıtıldı! 10.300 dolara Çinli SUV - DH Oto Gündem
B
3 ay
Moderatör
Konu Sahibi

Programımızda bu hafta suda yüzen YangWang U8'i andıktan sonra yeni Renault Symbioz, Chery Tiggo 9 PHEV ve makyajlı Tiggo 7 gibi haftanın öne çıkan konularını değerlendirdik. Bize destek olmak için lütfen kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı, videoyu beğenmeyi ve yorum yapmayı unutmayın. İyi seyirler!Video akışı:00:00 - Giriş02:48 - Suda yüzen elektrikli SUV: YangWang U808:00 - 2024 Chery Tiggo 7, 10.300 dolara Çin'de satışa çıktı20:05 - Yeni Renault Symbioz tanıtıldı30:00 - Yarı spor otomobil yarı pickup: Italdesign'ın yeni konsepti tanıtıldı35:06 - Lexus LBX Türkiye'de satışa sunuldu44:00 - Yeni Chery TIGGO 9 PHEV tanıtıldı52:43 - Çinli Passat, yeni Volkswagen Magotan ortaya çıktı  Haberi Portalda Gör

V
3 ay
Yarbay

10.300 dolara araba satılsa herhalde bizim ülkede ailede her bireye birer araba düşerdi. Türkiyede ucuza araba almak sadece hayal.
Belki de altyapı kaldırmadığı için almamızı istemiyorlar, dolaylı yoldan yüksek vergilerle yasaklıyorlar.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
D
2 ay
Yarbay

senin paranı istiyorlar ondan, başka bir nedeni yok
M
2 ay
Yarbay

altyapı için değil, cari açık daha da büyüyeceği için istemiyorlar ithal ürün almanızı.

cari açığı devletin bütçesindeki açık sanan milyonlar var ülkede maalesef. cari açık vatandaşın üretip yurt dışına sattığı ürün/hizmet ile yurt dışından satın aldığı ürünlerin fiyatı arasındaki farktır kısaca. vatandaş bütün parasını ithal ürüne yatırırsa enflasyon da bitmez dolar da uçar gider sürekli. devletin harcamaları vatandaşın harcadığının yanında devede kulak kalır. devlet bunu engellemek için aşırı yüksek vergiler koyuyor. vatandaş ithal ürün almasın daha fazla diye.
Bu mesajda bahsedilenler: @Vain
D
2 ay
Yarbay

Hocam doğru diyorsun ama bu durumda devletin bu açığı kapatmak için vatandaşın alım gücüne göre araç üretip vatandaşının yurtdışı araca yönelmesini engellemesi gerekmez mi? Bu politika çok mu doğru sence? Yurtdışındaki ülkelerden örneğin Romanya yada Gürcistan'ın cari açık derdi yok mu? Elbette var. Ama buradaki sorun siyasi sorun. Adamın birisi çıkıp lider oluyor, ben ekonomistim diyor. Ve enflasyon ile mücadeleyi adaleti sağlayarak yapabileceği halde, faizi düşürerek yapabileceğini iddia ediyor. İşte sorun burada. Acısını biz çekiyoruz. Ki biz onlara oy verdiğimiz sürece de bunlara layığız.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.