Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Yeni PC Oyunlarındaki Optimizasyon Sorunları

K Kassady Konu Sahibi
5 ay (4650 mesaj)
Özellikle son yıllarda çıkan oyunlar hem senaryo olarak hem de oynanış olarak bana keyif vermemeye başladı. En basitinden Cyberpunk ı bekliyoruz oyun çıkıyor bir sürü saça sapan optimizasyon sorunuyla birlikte. Dünyanın parasını verip sistem kuruyoruz alıyoruz oyunu oynayamıyoruz keyifle. Oyuna lafım yok güzel oyun ama neden artık çoğu oyunda bu sorun oluyor? Batman arkham knight da bu şekildeydi 6-7 ay sürdü oyundaki optimizasyon sorununun çözülmesi. Madem optimize değil neden çıkarıyorlar? Gerekirse 1 sene geç çıkarsınlar adamakılı oynayalım. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir?Şu cümle o kadar güzel bir cümle ki...
Yoruma Git
torkema61 - 5 ay +4

T torkema61
5 ay (4850 mesaj)
quote:

Gerekirse 1 sene geç çıkarsınlar adamakılı oynayalım


Şu cümle o kadar güzel bir cümle ki...
C Clarpuff
5 ay (5812 mesaj)
Sürekli yeni pc parçaları çıkıyor ve fiyatları da yüksek. İnsanlar bu parçaları alıyor ve güçlerini görebilmek adına grafik istiyorlar. Oynanış, atmosfer,, hikaye gibi unsurlara eskisi kadar dikkat edilmiyor.

Bazı arkadaşlar tepki gösterebilir ancak bunun en büyük sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

Yapımcı şirketlerin gerekli özeni göstermemesinin de etkisi var tabi.
N nolamaz
5 ay (5596 mesaj)
Yani çok anladığım konu değil ama benim aklımda bununla alakalı bir düşünce var..

Sanırım artık oyun firmaları oyunları tasarlarken kodlarken sadece Play Station için tasarlayıp kodluyor. Sonrasında PC pazarına da haliyle satmak için değişiklikler yaparak PC'ye uyarlı hale getirmeye çalışıyor. Bu çaba bazen tutsada her oyunda tutmuyor ve PC'de optimizasyon sorunları oyundan atma çökme ve sayısız Bug ortaya çıkıyor..

Ben bunu orjinal fabrika çıkışı benzinli olupta sonra LPG takılan arabalar gibi görüyorum. Orjinali bozulduğu için motorda ki zamanla çıkan aksaklıklara benzetiyorum. Doğrudur yanlıştır veya basit düşünmüşümdür belki ama bence durum bundan kaynaklı..
P Profes124
5 ay (1122 mesaj)
Eskiden oyunlara sürekli güncelleme gelmiyordu aga. Gta san çıktı diyelim. Dvd üzerinden alınıyor zaten. Dolayısıyla yapımcı oyunu tam olarak bitirip yayına sunuyor. Gta San Andreas Beta sürümündeyken 450 civarı araç varmış oyunda. Kaykay kullanma vb özellikler varmış. Bunların neredeyse hepsi çıkarılmış çünkü konsollarda oyun kasıyormuş.

Artık yapımcılar oyunu "yarım yamalak" piyasaya sürüyor ve oyuncuların geri dönüşüne göre güncelleyip son sürümünü aldırmaya çalışıyorlar. Bu yüzden de oyun ilk çıktığında çok eksik ve sıkıntılı oluyor. Sırf bu yüzden bir oyun çıktıktan 1 sene sonra indiriyorum. Çok daha keyifli oluyor. Elbette spoiler yediğiniz için bir nebze de olsa pişmanlık oluyor.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.