Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
25
Cevap
418
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Yeni Nesil Bilgisayarlardaki Panel Renk Sorunu! (2. sayfa)

A aeozbay
4 ay (356 mesaj)
Selamlar, halen bir cihaz alamadım. Hem fiyatlardan hem de ekranın görüntüsünün soluk olması riskinden dolayı. İ5 full hd bir cihaz bakıyorum ama bazı laptop lar ips ekran bazıları tn ekran. Hangisi neye göre iyi çözemedim daha. Güya benim aldıklarım da ips ekrandı ama renkler kötüydü. Araştırıyorum daha.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @MonitörKertenkelesi

M MonitörKertenkelesi Konu Sahibi
4 ay (2667 mesaj)
Açıkçası en iyi çare dükkana giderek almak. Pandemide biraz zor olacak ama ki dükkanda bile gözün bunu ayırt etmesi zor oluyor en iyi çare aynı ekran resmi olan bir diğer laptop ile aynı resmi karşılaştırarak renk ve ton kaybına dikkat ederek almak yoksa hem kendiniz yanılıyorsunuz hem de müşteri temsilcisi sizin ne yapmaya çalıştığınızı anlamıyor. Üstüne onca para verip sonra istediğiniz renk ve ton ayarında olmayan laptopu geri iade etmek için bin takla atmak zorunda kalıyorsunuz. Hem de bu görüntü ile oynamak veya işinizde kullanmak size işkence geliyor. En azından iyi indirim zamanına denk geldiğinde kafanızdaki modeli ucuza kapmanız dileği ile.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @aeozbay

A aeozbay
4 ay (356 mesaj)
Selamlar, araştırmama rağmen hala tam anlayamadım. Tn ekran mı ips ekran mı tercih etmeli?
Bu mesajda bahsedilenler: @MonitörKertenkelesi

A aeozbay
3 ay (356 mesaj)
Hp nin ips ekranli bir cihazini aldim, full hd. Hp 15dw2012nt modeli. Ekranı kaliteli. Renkler ve canlılık olması gerektiği gibi.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @MonitörKertenkelesi

M MonitörKertenkelesi Konu Sahibi
3 ay (2667 mesaj)
Hayırlısı olsun, umarım doğru renk tonlarını veriyordur. Ben de HP kullanıyorum ama bendeki erkandaki doğru tonları veren modeli başkasında göremedim hele HD versiyonlarında hiç yoktu, belki yeni panellerde bunu düzeltmişlerdir umarım.
Bu mesajda bahsedilenler: @aeozbay

B blackbatuhan
2 ay (63 mesaj)
Merhaba. Linkteki bilgisayarı aldım ekrandaki beyaz renkler mavimsi gözüküyor acaba bir ayarımı var yardımcı olabilirmisiniz?
https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-gaming-3-amd-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-gtx-1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82ey00cgtx-p-HBV000018O91SDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.