Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
133
Cevap
2071
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Yeni Binalara 1 seneden önce internet gelmez mi? (7. sayfa)

M mbaykal26
4 yıl (47 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Anna Dewitt

@Smoch
Hayırlı olsun hocam download hızınız da süpermiş. 1 haftadır telefon interneti kullandığımdan interneti yiyecek hiçbir şey açamıyorum onun üzerine hızınızın resmini görünce duygulandım, internetli günlerim aklıma geldi. Paul Bey'e yönlendirdiğiniz kişi geri dönüş yapmadı diye sitem dolu bir mesaj yazdım bana direk copy paste mesaj gönderdi. Umudumu kestim artık. Şöyle demiş:
"Şirket olarak önceliğimiz, altyapının mevcut olduğu yerleri makul fiyatlı tekliflerle bağlayarak ülkenin genişbant penetrasyonunu artırmak.
Bu seneki yeni yatırım planımızda 3 milyar TL'den daha fazla bütçe ayırdık ve bununla yeni alanları da hızla bağlıyor olacağız. Sizin bölgeniz de bu alanlardan öncelikle ele alınanlardan olacak."

Babam Superonline ile konuşmuş onlar da iskan aldığınızda gelin 3 gün içinde altyapıyı bağlarız demişler. İnanamadım ama belli ki bir bildikleri var. Şu an tek umudum onlar. Duyduğum kadarıyla Eskişehir belediyesi internet için yaptıkları ihalede Superonline'ı seçmiş hatta bu yüzden belediye artık Uydunet'in falan kazı çalışması yapmasına izin vermiyormuş. Uydunet'ten altyapı çalışması istediğimizde bu sebepten dolayı reddetmişti. Bakalım Superonline dediğini yapacak mı.

@mbaykal26
Hocam ben de Eskişehir'de aynı problemi yaşıyorum. Siz hangi mahalledesiniz? Aslında kapının önüne kadar Superonline fiber döşediler, onun ne zaman geleceği belli olsa direk onun için başvurmayı düşünüyoruz ama arayıp sorduk henüz belli değil dediler. O yüzden ne yazık ki işimiz yine Türk Telekom'a kaldı. Bana da 3 aya anca bağlanır dedi Türk Telekom'daki müşteri temsilcisi. Altyapı dilekçesi verdiğim kadın ise ödenek yok o yüzden belli değil dedi. Aslında kazı çalışmasının parasını biz ödeyemiyor muyuz ki? Zira telefon internetine o kadar aylık vereceğim parayla tüm sokağı kazarım bence

Ben Çamlıca'da oturuyorum. Super online neredeyse Eskişehir'de her yere el attı. Geçen hafta Osmangazi Universitesinin karşısındaki mahalledeydiler. Ama bizim mahallede yok. Gelmeside uzun sürer. Alt yapı dilekçesi verdiğin kadın Telekom'un yan kapısından girişte sağdaki odada ki kadın mı? Ben ona sadece dilekçe verdim ve ne zaman olacağı belli olmaz. Numaranız var ararlar dedi. Ama daha sonra ben yukarı çıkıp orada birileri ile konuştum. Yukarıda yazdığım gibi, küçük bir proje maaliyeti fazla değil yılbaşına kadar kesin olur dedi. Değişik alternatifler düşünüyorum dedim. Gerek yok cep telefonu ile falan idare et dedi. Bilmiyorum ne olacak bekliyorum.
C cem_korsan
4 yıl (37 mesaj)
Ben de aynı dertten muzdaribim . oturduğum yeni yapıla binada ttnek hattı yok (ADSL bile)
ama yan binamda fiber internet var dsmart ı aradım onlar da fiber hat için sıradasınız ödenek bekliyorsunuz felan bişeyler dedi. abi bunu masrafı nedir ben anlamadım hepi topu 20- metre kablo artı bir modem koyacak binaya ve 7 ay önce ttelekom yetkilileri, 6 ay sonra fiber hat çekeceğiz demişler. hala tık yok...
V Vatikanli Mumin
4 yıl (2247 mesaj)
1979dan beri bizim çiftliğe hat çekilecek ne gelen var ne giden, Allah'tan sadece belirli aylarda ciftlikdeyimde mahrum kalmiyorum düşünün 3g kapsama alanına bile 2012de girdi ciftligimiz< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


V Vict0ry
4 yıl (4507 mesaj)
ttnetten aradılar az önce alt yapı projemiz onaylanmış sonunda belediyeden kazı izni alınacak dendi. Sana böyle bi bilgi vermişler miydi?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Smoch

S Smoch Konu Sahibi
4 yıl (4513 mesaj)
Evet aynı şekilde bende bilgi almıştım.

Hayırlı olsun şimdiden en geç 1 aya tamamdır< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Vict0ry

V Vict0ry
4 yıl (4507 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Smoch

Evet aynı şekilde bende bilgi almıştım.

Hayırlı olsun şimdiden en geç 1 aya tamamdır

inşallah hadi hayırlısı burası ana cadde çok araba geçiyor bide asfalt yeni döküldü bakalım verecekler mi.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Smoch Konu Sahibi
4 yıl (4513 mesaj)
Binaya ankastre konur konmaz sen evden aşağıya inen kablonu mutlaka elektrikçiye buldurt Sen kendin bul durmazsan 150 TL bir masraf yazıyorlar tablo bulmaya ve bu tüm işlemleri adı iç bağlantı ben şimdi onun kavgasını yapıyorum kendi kablom kendimi bulmama rağmen adamlarda gündüz üçte gelmelerine rağmen mesai saatleri dışında geldik kabloyu da biz bulduk diye not düşmüşler taşeron firma herhalde fazla para koparmak için Türk telekomdan ben de şimdi ona itiraz ediyorum Türk telekom kabul etmiyor nasıl olsa para ödemeyeceksiniz diyor ama ilerde başka bir servis sağlayıcıya geçersem adım gibi eminim bu masrafların hepsini bana iteleyecekler< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Vict0ry

V Vict0ry
4 yıl (4507 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Smoch

Binaya ankastre konur konmaz sen evden aşağıya inen kablonu mutlaka elektrikçiye buldurt Sen kendin bul durmazsan 150 TL bir masraf yazıyorlar tablo bulmaya ve bu tüm işlemleri adı iç bağlantı ben şimdi onun kavgasını yapıyorum kendi kablom kendimi bulmama rağmen adamlarda gündüz üçte gelmelerine rağmen mesai saatleri dışında geldik kabloyu da biz bulduk diye not düşmüşler taşeron firma herhalde fazla para koparmak için Türk telekomdan ben de şimdi ona itiraz ediyorum Türk telekom kabul etmiyor nasıl olsa para ödemeyeceksiniz diyor ama ilerde başka bir servis sağlayıcıya geçersem adım gibi eminim bu masrafların hepsini bana iteleyecekler

evden aşağıya inen kablo nasıl bir şey? biz şuanda havadan internet kullanıyoruz binada alt yapı var herhalde her şey hazırdır onu bi araştırayım önce şu kazı işlemleri başlasın hayırlısıyla.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Smoch Konu Sahibi
4 yıl (4513 mesaj)
Kutu fotoğrafı attım yukardaki gri kutu var onun içindeki kablolalar gibi< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Vict0ry

O onra
4 yıl (51 mesaj)
Selam aynı dert bende de var Yen'i bina internet bağlamıyorlar küçükçekmece biri WiFi hot spot yapsa satsa tutar walla aylardır internet gelmiyor halkalıda olan arkadaşlar varsa görüşelim bi çare bulalım bu işe< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

V Vict0ry
4 yıl (4507 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: onra

Selam aynı dert bende de var Yen'i bina internet bağlamıyorlar küçükçekmece biri WiFi hot spot yapsa satsa tutar walla aylardır internet gelmiyor halkalıda olan arkadaşlar varsa görüşelim bi çare bulalım bu işe

taktik şu

1- twitterdan ttnet desteke alt yapı istiyorum diye yazacaksın telefonunu vereceksin seni ttnet müşteri hizmetlerinden arayıp adres isteyecekler alt yapı talebi olacak.
2- sonra twitterdan paul doanye durumu gayet düzgün şekilde anlatacaksın gene telefonunu vereceksin müşteri hizmetlerinden aranacaksın aynısı olacak
3- btk yazacaksın telefonunu vereceksin gene müşteri hizmetlerinden aranacaksın adres isteyecekler bu döngüyü sürekli tekrarlayacaksın. En sonunda proje aşamasındaki onay kısmını geçiyorsun.

ben 1 ay uğraştım 10 15 kere falan arandım artık adres vermekten gına geldiydi en sonunda oldu şükürler olsun tabi daha kazı izni falan var.
G Guest-69EABE05A
4 yıl (116 mesaj)
bizim binaya 3 senede zor geldi :D< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


J JustStreaming
4 yıl (43 mesaj)
Arkadaşlar merhaba. Evimden 1-1.5km uzakta güzel bir internet bağlantısı var. Binamda alt yapı yok. Gerekli başvuruları defaten yaptık ama sonuç yok ümidimde yok. Teknik olarak çok bilgim yok bu konularda. Air fiber tarzı şeyleri araştırdım çevremde onu yapan yerde bulamadım. Bu bahsettiğim yerden kendim ekipman alarak bağlantıyı evimden kullanabilir miyim? Ekipman tavsiyesi ve fiyatları hakkında bilgisi olan birisi yardımcı olabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: aarslan419A Anna Dewitt
4 yıl (1951 mesaj)
Valla 2 ay oldu Türk Telekom'dan gelen giden yok.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.