Bu konudaki kullanıcılar: 4 misafir, 2 mobil kullanıcı
7223
Cevap
0
Tıklama
18
Öne Çıkarma
Cevap: Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (325. sayfa)

U ucanmakarna
8 ay (2 mesaj)
.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucanmakarna -- 3 Ekim 2021; 0:4:37 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @a-f-h

M McCopper
8 ay (0 mesaj)
Merhabalar,

-Bende de aynı sorun mevcut. ('' Yoklama işlemleriniz tamamlanmıştır. Askerlik Hizmet Tercihi hizmetini kullanmanız gerekmektedir. '')

-Ben geçen sene bedelli başvurusunu yaptım, parayı ödedim. Bu Ocak ayında sınıflandırılmam belli oldu ve sevk tarihi 7 Ağustos 2021 olarak gözüküyor.

-Yaklaşık 1 senedir muafiyet için muayene olmaya çalışıyorum ama hakkım yokmuş. (İleri derece miyop ve kalıcı hipotroidim var.)

-Başvuru yapıp parayı ödedikten sonra sorduğumda sınıflandırılman belli olduğunda muayene olabilirsin demişlerdi. Sınıflandırılmam belli oldu ama bu seferde yoklama başvurusu yapamıyorum. Bu yüzden aile hekimi devlet hastanesine sevkimi yapamıyor. (Şuana kadar hiç vesikalıklı formu doldurmadım.)

-Bugünde askerlik şubesini arayıp durumu izah ettim. Bu seferde 1 Ağustos u beklemem gerektiğini söylediler. Ama muayene ve heyet işlemleri 5 gün için nasıl hallolacak onu düşünüyorum.

Aynı durumu yaşayan arkadaşlar varsa yazarsa sevinirim, teşekkürler.
Bu mesajda bahsedilenler: @tatadrago

A armutsapi44
8 ay (6 mesaj)
Merhaba, Ekim ayında kısmetse bedelliye gidiyorum fakat bu süre zarfında yurtdışında işe başlama durumum olursa, hiç askere gitmeden saydırabilir miyim bedelliyi bilgisi olan var mı?
R red alert2
8 ay (1879 mesaj)
tabii ki hocam,ben de bugun muayene islemlerini tamamladim,bir aksilik cikmazsa tercih islemlerini de bu aksam halledecegim.

yardimci olabilicegim bir konu olursa seve seve yardimci olurum,kolay gelsin size de< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @togy460

T togy460
8 ay (0 mesaj)
Allah razı olsun hocam sizden. Sabah kalktım 10 da yoklama başvurumu yaptım 11de muayeneye gittim aile hekimine muayenemi oldum saat 4te sisteme girilmiş az önce de hizmet tercih işlemlerimi tamamladım sadece parayı yatırmak kaldı onu da hayırlısıyla halledicez insallah :) size de kolay gelsin< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @red alert2

T togy460
8 ay (0 mesaj)
Sadece aklıma takılan hizmet tercihleri sırasında yazan doktorluk bilgileri öğretmenlik bilgileri ve üniversite mezuniyeti ekranları benim karşıma çıkmadı direkt atladı herhalde ekranda askerlik bedelini ödemeniz bekliyor yazıyor fakat bu söylediğim asalamaları atladı acaba yoklama basvurusunda karşıma çıktığı için mi ?< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @red alert2

T togy460
8 ay (0 mesaj)
Askerlik durum belgemde de tecilim 31/12/2024 ten 27/10/2021e düşmüş< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @red alert2

R red alert2
8 ay (1879 mesaj)
hocam benden erken bitirmissiniz vallaha
hocam evet muhtemelen yoklama bolumunde gerekli bilgileri girdiginiz icin cikmamistir
hocam bende de tecil sizdeki gibi 10. aya çekilmiş.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @togy460

T togy460
8 ay (0 mesaj)
Tecil tarihi tekrar güncellenecek herhalde parayı yatırdıktan sonra ben 31/12/2022 olur diye tahmin ediyordum ocaktan sonra açıklanacak diye bir sıkıntı olmaz herhalde 27/10/2021 hemen hemen 4 ay sonrası çünkü< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @red alert2

M mytext
8 ay (17 mesaj)
Askere gidenlere girişte aşı yapılıp öyle içeri alıyolarmış diye bir giden arkadaştan duyum aldım varmı giden arkadaşlardan aşı yaptıran?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

R red alert2
8 ay (1879 mesaj)
sanirim hocam bana da oyle geliyor ayarlarlar onu< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @togy460

G garnet23
8 ay (4 mesaj)
Evet hocam öyle söylüyorlar. Tetenoz ve menenjitmiş eğer ne olduğunu soruyorsanız. Yani aklınıza korona aşısı gelmesin. Ama zorunlu olmama ihtimali var emin değilim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @mytext

F FallenDemon
8 ay (220 mesaj)
Merak ettiğim sorulardan biri şu; Askerlik tecili 31/12/2024 te bitiyor ancak ben 2024'ün başında bedelli askerlik işlemlerini başlatsam herhangi bir problem olur mu. Diyelim başvurduk ancak bir sonraki seneye çıktı celp dönemi bu zamanda tecil bittiği için herhangi bir kaçak durumuna düşme yada tecil bittiği için bedelli askerliğin iptal olması gibi bir durum söz konusu mu prosüdür nasıl işliyor bilen arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.
R radko
8 ay (7856 mesaj)
Zorunlu aşı oldum desende yapıyorlar< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @garnet23

G gjem
8 ay (139 mesaj)
Covid anketinde "son 14 gün içerisinde yurtdışında bulundunuz mu ? " sorusuna evet cevabı verirsem bir sorunla karşılaşır mıyım ? bilgisi olan var mı ?
A a-f-h
8 ay (2806 mesaj)
@ucanmakarna
1 haziran - 31 ağustos arası işlemlerinizi tamamlarsanız en erken Kasım celbine tabii olursunuz. Pandemi nedeniyle şubata da atabilir.

@FallenDemon
Yoklama başvurunuzu yapıp ücreti yatırdıktan sonra askerlik durumunuz güncellenecek. Tarih 2024 sonu veya 2025'te bir zaman olabilir. Sınıflandırma bekliyor olacaksınız (ki yakın bir tarih bile olsa sınıflandırmanız belli olana kadar o tarih ötelenir), dert etmeniz gereken bir durum olmayacak.

@armutsapi44
Yurtiçi bedelli askerlikte kışla zorunluluğu var. Bir önceki sayfada ilgili yönetmeliğin linkini ve bedelli şartlarını bırakmıştım. Ama şu var. Yurtdışına çıkacağınızı mazeret gösterip bedelli askerliğinizi öne çekebilirsiniz. Bir şubeyle görüşünüz.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 4 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ucanmakarna , @FallenDemon , @armutsapi44

M muratdns
8 ay (203 mesaj)
arkadaşlar bu ilk sayfada iban isteniyor ya. Benim iki kartın da son kullanma tarihi bu sene bitiyor. Bir başka yakınımın ibanını versem, olası bir para iade sürecinde sıkıntı olur mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratdns -- 2 Haziran 2021; 20:31:28 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A a-f-h
8 ay (2806 mesaj)
İban hesap numarasından türetilen bir kod, kart değişikliği veya süresi bitmesi ile etkilenmez. Hesap kapanmadıkça / değişmedikçe iban geçerlidir. Banka uygulamanızdan vadesiz TL hesabının ibanını öğrenebilirsiniz.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @muratdns

M muratdns
8 ay (203 mesaj)
Çok teşekkürler hocam, anlamıyorum bu işlerden :)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @a-f-h

A armutsapi44
8 ay (6 mesaj)
Hocam çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.
Bu mesajda bahsedilenler: @a-f-h