Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Yeni Aldığım Monitörde Bir Tane Ölü Piksel Çıktı Ne Yapmalıyım?

H heymannn Konu Sahibi
9 ay (1656 mesaj)
ViewSonic VX3258-2KPC-MHD 32" model trendyol üzerinden yeni aldığım monitörde bir tane ölü piksel olduğunu farkettim. Daha doğrusu stuck piksel denilen cinsten yani siyah renkte değil sürekli parlak ve mavi olarak yanıyor. Şimdi bildiğim kadarıyla tek bir ölü piksel bile ayıplı mal sayılıyor fakat viewsonic'in kendi sitesindeki bir dokümana göre 2 taneye kadar garanti kapsamına dahil edilmemiş gibi gözüküyor.

Şimdi bu durumda ben satıcı ile iletişime geçip ürün iadesi ya da değişimi yoluna mı gitmeliyim yoksa garanti ile mi çözmeye çalışmalıyım. Bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirse çok memnun olurum.

Teşekkürler şimdiden.
A ata122
9 ay (221 mesaj)
Bu tarz durumlarda cayma hakkıyla iade en kolayı oluyor.
O osamanos
9 ay (1742 mesaj)
tavsiyem ölü pikselden bahsetmeyin. cayma hakkınızı kullanın. ölü piksel diyince hepsiburada servise gönderiyor. trendyol ne yapıyor böyle bir durumda bilmiyorum. ölü pikselden bahsetmeyin.
amazon.com.tr hiç sorun çıkarmadan iade alıyor. ben iade ettim amazona.
O Orodruin
9 ay (923 mesaj)
Asus 3 ölü piksele kadar değiştirmiyor ya da tamir etmiyor. 3ten fazlaysa işlem yapıyorlar. Ama ViewSonic napar bilmiyorum. Eğer ölü piksel kenara yakınsa ve göze batmıyorsa bence uğraşmayın. Benim ekranımda da bir tane ölü piksel var. Kenarın dibinde. O yüzden uğraşmadım değiştirmek için.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S sniper23
9 ay (7950 mesaj)
Ölü pikselten bahsetmeden hemen cayma hakkını kullanıp iade edin.
O Ozturk09
7 ay (81 mesaj)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.