Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
0
Cevap
195
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Yavru Köpeğinin Eğitimi nasıl olmalı
T
2 yıl
Onbaşı
Konu Sahibi

işinize yaracak bir kaç bilgi aslında hepimizn bildiği ama yapmadığı
Sürüye katıldıktan sonra doğal davranış olarak her zaman konumunu yükseltmek için denemeler yapacaktır. Örnek olarak kendine ait oyuncakları,mama kabını su kabını yatağını sizle paylaşmak istemeyecektir.Dokunduğunuzda size hırlayacak ve denemeler yapacaktır. Buna yavruluğundan itibaren izin vermemelisiniz. Sürüde en alta olduğunu bilmesi gerekir.
Köpeğinizi tabi ki sevin ona sarılın fakat ona bir padişah yada sultan gibi davranmayın sınırlarını bilmesine özen gösterin. Yapılan araştırmalarda köpeklerdeki davaranış sorunlarının %90 nı sahiplerinden kaynaklandığı belirlenmişir.

Kurt sürüsü davranışları ile köpeklerin davranışları birebir aynıdır. Sürüde lider her zaman diğer bireylerden üste yatar. Sizde köpeğinizi her zaman siz koltukta yada yataktayken yanınıza yatmasına izin vermeyin. Yere bir yatak koyun yanınızda ama sizden daha alçak seviyede uyusun. Aksi halde kendini sürü lideri olarak düşünmeye başlayacaktır.
Yazıyı aldığım yer ayıp olmasın adamlara kopekpedia diye bir siteDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.