Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
24
Cevap
0
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Cevap: Yaşamlarımız bir satranç oyunu gibi (2. sayfa)

S
SpawniN
geçen ay (217 mesaj)
hatırlanmak çok önemli değil, önemsiz de değil belki ama çok önemli olmadığı kesin.

öldükten sonra en önemli şey ölmeden önce ne kadar iyilik yaptığındır.
Bu mesajda bahsedilenler: @DEFx

H
HeavenlyBlue
geçen ay (469 mesaj)
Ben a4 ile başlamışım galiba oyuna.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: omerfaruk60

Bu mesaja 1 cevap geldi.

D
DEFx Konu Sahibi
geçen ay (156 mesaj)
Hocam yapma ya .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @HeavenlyBlue

A
Anormal zirve
geçen ay (21 mesaj)
Evet yaşam satrança benziyor ama birebir aynı değil.Mesela öncelikle bu oyunu oynamıyı biz seçmiyoruz.İki kişi bizim yerimize karar vermiş oluyor.Aynı zamanda kuralları bilmiyoruz.Kaleyi çapraz hareket ettirmeye çalışıyoruz ama kale gitmiyor.Sonradan deneyerek öğreniyoruz ve bu da zaman kaybetmemize neden oluyor.Yine herkesin oynadığı satranç eşit değil.Kimisinin fili yok kimisi neredeyse mat olmuş.Hatta kimisi tek hamle sonra mat edecek oynamaya bile gerek yok. mesela dh'de konu açanlar.Adam keşke kalem olsaydı diyor öteki keşke filim olsaydı diyor.Bir diğeri halenize şükredin
benim vezirim bile yok diyor. Sürekli ağlanıyorlar forumda ama hiç hamle yapmıyorlar.(Tipim nasıl ss gibi) Artı olarak yanında satranç kitaplarıda var açıp bakıyorsun ulan ne satranç maçları varmış adam nasıl hayatı mat etmiş diyorsun.(Örnek Atatürk).Bazıları kendileri oynamak istemediği için kendini oturtanlara kızıyor.Bazılarıda tamtersi şükrediyor.Bazı satranç oynayanlar bir tane hoca var onun dediklerine uygun oynarsan maçı kaybetsen bile maç bittikten sonra ödül var diyor(Teist).Diğerleri sadece bir kez satranç maçım var niye hocanızın dediği gibi hamlelerimi harcayayım diyor(Ateist).Bazısıda hoca var ama karışmaz bize diyor(deist).Bazısıda hoca var mı yok mu bilemeyiz ama dedikleriniz doğruysa hocanızın dedikleri saçma boşuna hamle kaybedemem diyor(Agnostisizm).Bunu gibi gider daha birçok şey var.Mesela bazı satranç kitaplarında tüm şeyler yok.Adam kitabı açıyor mesela tv,telefon,internet diye bir şey yazmıyor.O yüzden bazı hamleleri değişiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

D
DEFx Konu Sahibi
geçen ay (156 mesaj)
Farklı bir bakış açısı olmuş hocam zevkle okudum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Anormal zirve
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.