Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
134
Cevap
5423
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Yargıtay kararını verdi Cama siyah film çekene kötü haber (3. sayfa)

L Les Rychla Klingonska
8 yıl (525 mesaj)
başka şey kalmadı uğraşacak bunu buldular. cam filmiymiş...
C codemaster42
8 yıl (434 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

sislere xenon takan apaçilere de sarsınlar biraz. tek bildikleri şey cam filmi.

Aynen katılıyorum...


Bu mesaja 2 cevap geldi.

B bal974
8 yıl (6654 mesaj)
Ön kapı camlarında koyu cam filminin tehlikeleri de vardır.

Trafikte sürücüler göz teması kurabilmelidirler.
Sağınızdaki yoldan bir aracın çıktığını düşünün.
Karşı araçtaki şöförün sizi görüp görmediğini anlayabilmenizin tek yolu göz teması kurabilmektir.
Adam karşıya geçecek, size baktı mı? görmedi mi? ya son anda önünüze atlarsa vs.
Böyle durumlarda göz teması faydalıdır.

Bütün dünyada filmin koyuluğuna ve bölgenin sıcaklık durumunda göre kurallar konmuş.
Amerika'nın bazı eyaletlerinde ön kapı camlarına hiçbir film çekemiyorsunuz, bazı eyaletlerde belli geçirgenliğe kadar izin veriyorlar, bazı sıcak eyaletlerde herşey serbest.
Ama ülkemizde "Yassak kardeşim" denmiş ve öyle kalmış.

Bence kaliteli cam filmlerinde ön kapı camlarında %45-52 geçirgenliğe kadar izin verilebilir.
Arka kapı camlarında daha koyu filmler kullanılabilir.
H Huseyin-ZST
8 yıl (7556 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: lotus_dh

Devletin oluşturan sonuçta bireyler. Devlet elbette kendi güvenliğini düşünürken otomatik olarak bireyleri düşünüyor. İstese de, istemese de !.

Teknolojiyi verimli kullanırsanız bahsedilen bu cam filmlerinden devlet gözünde minimum düzeyde zarar görürsünüz. Yalnız cam filmi olmasa da, araç içinde bulunan insanlar isterlerse kendilerini kamufle etmesini iyi bilir.

Söylediğiniz gibi, devletlerde bireylerin farklı fikirleri pek hoş karşılanmıyor. Fikirler aşırıya kaçıyorsa, ne olduğunu anlamıyorsun bile.

Peki ya fabrika çıkışlı araçların karartmalı camları ? Devlet pekala bunlara dur diyelim değil mi ? Demez ya da diyemez...

Da işte bu bireyleri de iyi öğütüyor sistem. Kendine uyduruyor. Uymayanın yolu açık değil zaten, yükselemiyor. Neticede bir işleyiş var. Kademelerdeki insanlar da bu işleyişten tırsıyor ve buna göre hareket ediyor. Bireylerin de ne kadar bireysel davrandığı tartışılır kısaca.

Bir dönemin ülkü ocakları takılan adamları şimdi orta üst yöneticiler oldular. Hepsi cemaatle ilişki kurmaya baktı. Şimdi cemaatten nasıl kurtulacaklarını düşünüyorlar. Rüzgar çok pis ters esti. Çok şaklaban bir hayat düşününce. Üzülüyorum baya baya...

Ben bu kara cam olayının şu anda önemsendiğini sanmıyorum. Anglosakson bir hukuk sistemimiz olmadığı için sorun oluyor. Geçmişten kalma bir kural, kimse de değiştirmeye uğraşmıyor. Aracın içini net görmek eskiden önemliydi, çat diye koymuşlar kanunu. Yasada yazıyor. Yasada yazan yasama tarafından değiştirilmediği sürece mahkemenin kararı üç aşağı beş yukarı belli. Yasa konduğu dönem kendinden kara cam çok nadirmiş Allah'tan. Onu da engelleyecek bir düzenleme olacağını hiç sanmam. Aksine cam filmi olayını düzeltirler de, ne zaman olur bilmem. Bir koyuluğa kadar uygundur derler bir ara.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S sfzb67
8 yıl (15912 mesaj)
Ha şimdi ha şimdi film taktırıcam derken 4.5 yıl olmuş bu saaten sonrada taktırmam gayri
K kaptan69
8 yıl (1716 mesaj)
benimki koyumu acaba ,bütün araçlarım böyledir devamlı,hatırlıyorumda ilk 94 yılında yaptırmaya başlamıştım, o yılarda yeni çıkmıştı kimse bilmezdi
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 3 cevap geldi.

R RevivaL
8 yıl (11394 mesaj)
Keşke önce yolda stop lambaları dahi yanmayan araçlarla ilgilenseler


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D Dj_Gençkan
8 yıl (5586 mesaj)
3 tane aracım var bir tanesi komple ayna film içerisi görünmüyor kesinlikle diğer ikiside 4 numara dedikleri en koyusundan yine içerisi görünmüyor. Bunun nedeni ise iş yerimin bulunduğu bölge, hırsızlık çok olduğu için aracın içerisinin görünmesini istemiyorum. haa bugüne kadar ceza yemedim yersemde umrumda değil güvenliğim daha önemli.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

~ ~MidNiqT.
8 yıl (813 mesaj)
Ceza yazmak için bahane aranıyor.. Madem vatandaşın güvenliği düşünülüyor, önce yoldaki apaçileri takipe alsınlar. Geceleri neredeyse gözümüzü kör edecek kadar yanan çakma zenonları yada ayarsız farları kontrol etsinler sıkı bir denetim ile.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

L Losangelos
8 yıl (4597 mesaj)
Polisler de araçlarında cam filmi kullanmasınlar o zaman. Onlara kim ceza yazacak?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Z zotacing
8 yıl (22376 mesaj)
Gayet gereksiz bir şey zaten ve kazaya sebebiyet verdiği durumlar bile var. Takip mesafesini ayarlasan bile, ön arabanın arka camı simsiyah olduğu için, trafiğin akışını göremiyorsun. Bu konuda umarım taviz verilmez.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B berker051
8 yıl (109 mesaj)
Hocam ulkeye degilde ulkeyi bu hale getirenlere lanet etsek daha yerinde olur .< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @CarlBenz

G Guest-DFABFCB25
8 yıl (7314 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: rubinstein

quote:

Orijinalden alıntı: cmakx

Karartilmis cam da ayni cezayi yer demi


aracın orijinali karartılmış camlıysa ceza yemez. bu araçlar uygunluk belgesi alıyor sonra satışa çıkıyor çünkü. kötü niyetli polis memuru karartılmış camlı araçlara filmli muamelesi yapabilir tabi.

İyi niyetli bir polis falanda yok hepsi deccalin askerleri pkk ve polisten nefret ediyorum onlar Türk halkından uzak allah ayakın olsunlar hatta allah a bile yakın olmasınlar kendi hallerinde yaşasınlar< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B bizhy
8 yıl (2365 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: CarlBenz

Yahu anlamıyorum alt tarafı bir cam filmi, ben aracımın içi görülmesin istiyorum.
Bundan daha dogal ne olabilir.
Ulan nasıl bir ülke burası ya, nasıl bir ülke bi anlamadıgım gitti arkadaş.
Lanet gelsin böyle ülkeye.

Son yazdığın cümle dahil hepsine katılıyorum .< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


V Viper74
8 yıl (1994 mesaj)
Hafriyat kamyonları,tırlar,kapalı kasalı kamyonetler,servis araçları... Bunların arkasında arasında sağınızda solunuzda önünüzde iken trafik akışını takip edebiliyorsanız cam filmi size sıkıntı vermez.Ayrıca trafik akışı takip mesafesi ve gerektiği kadar kullanılan şerit dahilinde çaprazlama giderek görüş açısı kazanılır.< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @zotacing

V Viper74
8 yıl (1994 mesaj)
Araçlarımız özel alanımızdır,ruhsatlarda hususi diye sınıflandırılır yani kişiye özeldir! 3. Şahısların benim özelimi görmesini istememem hakkımdır zaten uygulamalarda polis gereken kontrolleri yapmasına mani birşey yok camlar açılılıp yüzyüze diyaloğa giriyoruz değil mi? Trafik de kurallara uyarak giden cam filmli bir aracın kimseye zararı yoktur< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


Z zotacing
8 yıl (22376 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Viper74

Hafriyat kamyonları,tırlar,kapalı kasalı kamyonetler,servis araçları... Bunların arkasında arasında sağınızda solunuzda önünüzde iken trafik akışını takip edebiliyorsanız cam filmi size sıkıntı vermez.Ayrıca trafik akışı takip mesafesi ve gerektiği kadar kullanılan şerit dahilinde çaprazlama giderek görüş açısı kazanılır.

Yollar ve trafik Hafriyat kamyonları,tırlar,kapalı kasalı kamyonetler,servis araçları'ndan ibaret değil. Arkasına girmezsin olur biter. Ben sadece bir tane örnek verdim, tamamen içeriyi göstermeyen cam filmlerinin yasak olması gayet mantıklı birşey. Ehliyet kursunda değiliz ayrıca, kendi bilgini, kendine empoze et lütfen.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

- -PoseidoN-
8 yıl (3802 mesaj)
Hem dünyanın en pahalı benzinini kullan;hemde cam filmi bile yasak olsun.Bunların hepsi hikaye.Ben böyle para göz hükümet görmedim.
F falken34
8 yıl (3074 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: kaptan69

benimki koyumu acaba ,bütün araçlarım böyledir devamlı,hatırlıyorumda ilk 94 yılında yaptırmaya başlamıştım, o yılarda yeni çıkmıştı kimse bilmezdi
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

bullshit camları siyaha boyamış...


Bu mesaja 5 cevap geldi.

K kullanciy
8 yıl (83 mesaj)
arka camda ve arka kapıların kelebek cam mı deniyor ne orda varsa ceza yiyor muyuz çok kara değil filmler.


Bu mesaja 6 cevap geldi.