Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
1
Cevap
71
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Yardim lutfen

K
kagan307 Konu Sahibi
5 yıl (18 mesaj)
Yaklaşık 4 yıldır evliyim...Babam alzheimer hastası babama bakmaktayim..henüz yolda olan 3 aylık eşimin karnında bebegimiz olacak nasipse..Fakat eşim artık babamla yaşamak istemediğini onu bakım huzur evine goturmemi aksi taktirde bosanacagini söylüyor...1 aydır annesinin evinde kalıyor..Ben kesinlikle babamı huzur evine bırakmayacağını kesin olarak belirtiyorum sürekli hakaret ediyor kavga ediyor..Şimdi asıl sorun şu 4 yıl önce ben evlenmeden önce babamın üstüne olan daireyi hiçbir karşılık almadan eşimin üstüne yapmıştık neyin kafasını yaşadım bilmiyorum bi hata yaptim ve sonra diğer aile bireylerin kardeşim duyunca sok oldular ve çok kızdılar evlendikten 2 sene sonra öyle böyle tapuya götürüp kendi üzerime aldım..Sorum şu ki bu bana miras olan ev ortak mi sayılir..Eşim 1 aydır gelmiyor ve babam gitmezse aslada gelmeyeceğini söylüyor ben yıllardır babamın ve evin tüm bakım ve temizliğini yemeğimizi tek başıma saglamaktayim hiçbir şekilde destek olmuyor ve nisanlanma dahil tüm evlenme durumundaki eşya salon takı tüm herşey benim babam tarafından sağlandı kayinpederim 1 kuruş dahi faydası olmadı ama yinede saygıda kusur etmedim ve şimdi yuvami dağıtmak istiyorlar babamı kendi evinden atmak istiyorlar..Allah rızası için yardım ne yapmam gerekiyor bunların derdi bana kazık atmak...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


H
HADO77
5 yıl (6082 mesaj)
Mezkur evin evlilik birlikteliğinde alınmadığı anlaşıldığından talep edilemez. Ortak mal kavramına girmiyor. Eş bunun evlilik hediyesi olduğunu soylerse bu halde durum değişir. Yargılama durumuna göre sonuçlar değişken olur.

Takılar bence hatalı da olsa yargıtaya göre kadına aittir. Saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.