Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Xiaomi, otomobilini üretmesi için ortak aramaya başladı: FAW Group ile görüşüldü

M macromedia21 Konu Sahibi
geçen hafta (6160 mesaj)Otomotiv pazarına aktif olarak ilgi duyan tek elektronik üreticisi Apple değil. Çinli teknoloji devi Xiaomi de kendi elektrikli otomobilini piyasaya sürme hazırlığı yapıyor. Şirket bu konuyla ilgili üretim ortağı aramaya başladı.Ayrıca Bkz.Elektrikli Hyundai Kona Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleriPandaily internet sitesinin haberine göre Xiaomi'nin kurucusu ve CEO'su Lei Jun, geçtiğimiz günlerde Jilin eyaletindeki Çinli otomobil üreticisi FAW Group'un genel merkezini ziyaret ederek şirket yönetimiyle bir ortaklık görüşmesi yaptı.Xiaomi'nin patronu markanın ilk elektrikli aracının üretimini FAW'a emanet etmek istiyor. Deneyimli yönetici ziyareti sırasında Jilin eyaletindeki üst düzey hükümet yetkilileriyle de bir araya geldi. Amaç, Jilin otomotiv endüstrisi ile sıkı ilişkiler kurmaya yönelik bir adım atmaktı.

Hedef her yıl yeni bir model çıkarmakÇin Komünist Partisi eyalet komitesi sekreteri Jing Junhai, Lei Jun'un ziyaretinin yerel otomobil şirketleriyle iş birliğini güçlendirmek olduğunu söyledi. Junhai, Xiaomi'nin FAW ve bölgedeki otomotiv endüstrisinin diğer temsilcileriyle bağlarını güçlendirebileceğini umuyor.Aktarılan bilgilere göre Xiaomi'nin ilk otomobili 2024 yılında piyasaya sürülecek. Çinli şirketin hedefi sonraki üç yıl boyunca her yıl yeni bir model çıkarmak. Xiaomi ilk üç yılda 900 bin elektrikli araç üretmeyi ve satmayı hedefliyor.
Kaynak:https://pandaily.com/xiaomi-founder-lei-jun-visits-faw-for-in-depth-talks-on-carmaking-partnership/

 Haberi Portalda Gör


A ahmet.aslanbey7
geçen hafta (1 mesaj)
Hedef yer yıl yeni bir model çıkarmak yazmışsın admin, yazım hatası var düzeltir misin? Her yıl olacak.Bu mesaja 1 cevap geldi.

M macromedia21 Konu Sahibi
geçen hafta (6160 mesaj)
düzeltildi teşekkürler.

Bu mesajda bahsedilenler: @ahmet.aslanbey7

B BekirHan
geçen hafta (3295 mesaj)
Daha kırpık redmi modeli de olacak mı?

G Glitz
geçen hafta (2023 mesaj)
Umarım arayüz problemi olmaz

D DH Misafiri
7 gün (75774 mesaj)
otomobilleri 50 bin dolardan satışa çıkarsa bir yılda 45 milyar dolarlık satış yapmış olacak.

2 231407
7 gün (422 mesaj)
telefon üreticileri araba yaparsa eğer çok daha güzel olur.en azından tasarım konusunda.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.