Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Xiaomi, otomobil departmanı için otonom sürüş teknolojisi uzmanlarını işe alıyor

U ugur7seven Konu Sahibi
4 ay (4061 mesaj)Xiaomi'nin kurucusu ve CEO'su Lei Jun, sürücüsüz otomobil geliştirmek üzere, teknoloji uzmanlarının işe alınması hakkında Weibo'da bir paylaşım yaptı.Ayrıca Bkz.Xiaomi'den yeni bir akıllı bileklik geliyor: Mi Band XBu yılın Mart ayında Xiaomi, kendi markası altında tamamen elektrikli otomobillerin üretimini düzenleme planlarını olduğunu açıklamıştı. Çinli devin bu büyük ölçekli projeye ilk yatırımı ise 1,5 milyar dolar oldu. İleri teknolojilere dayalı akıllı araçların geliştirilmesinden bahsediyoruz.Xiaomi kendi otonom sürüş teknolojisini geliştirecekBay Jun'un şimdi duyurduğu gibi, Xiaomi Otonom Sürüş Departmanı, 500 uzman ve mühendis almayı planlıyor. Şirketin gelecekteki elektrikli araçları için tescilli bir otopilot teknolojisi geliştirmekten sorumlu olacaklar.

Buna ek olarak, Xiaomi diğer birçok alanda uzman arıyor. Bunlar arasında veri işleme platformları, kontrol sistemleri, gömülü yazılımlar, yüksek hassasiyetli haritalar, milimetre dalga işleme algoritmaları, görüntü toplama ve analizi vb.Böylece Xiaomi'nin küresel otomotiv pazarında en iyi çözümlerle rekabet edebilecek kendi otopilot sistemini oluşturma niyetinde olduğu resmileşti diyebiliriz.
Kaynak:https://www.gizmochina.com/2021/07/28/xiaomi-hiring-autonomous-tech-experts-auto-department/

 Haberi Portalda Gör

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.