Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
13
Cevap
0
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Xiaomi akıllı gözlüğünü sunar

E ekrem71 Konu Sahibi
7 gün (28453 mesaj)

Xiaomi akıllı gözlük tanıtıldıGoogle Glass başarısızlığının ardından akıllı gözlük konseptinin çok ileri gittiğini söylemek pek mümkün değil ancak bireysel olarak bazı firmalar konsepti desteklemeye devam ediyor. Snapchat, Facebook gibi firmaların ardından Xiaomi de kendi akıllı gözlüğünü duyurdu. Xiaomi Smart Glasses özellikleriXiaomi Smart Glasses son dönemdeki ürünlerden oldukça farklı ve Google’a akıllı gözlük nasıl olmalı dersini veriyor gibi. Gözlük camına doğrudan yansıtma yapmak yerine microLED teknolojisi ile içten yansıtma yapılmış. 0.13 inçlik microLED panel 2 milyon nit parlaklık seviyesine ulaşabiliyor ve camın içerisine ışığı yansıtarak göze büyük bir ekran görüntüsü vermeyi başarmış. Ayrıca Bkz.Eylül ayında Netflix'e eklenecek özel yapımlar belli oldu: Uzun bir listeRenkli ekran yerine monokrom tercih edilmiş. Böylece kompleks optik yapılardan ışığın en iyi şekilde geçmesi sağlanmış. Renk isteyen fonksiyonlar gerçekleşmezken bildirimler, navigasyon, mesajlar, çağrılar yansıtılıyor. Dahili mikrofon ve hoparlör ile görüşme yapabildiğiniz gözlüğe komut da verebiliyorsunuz. Böylece harici uygulamaya gerek kalmadan gözlüğü yönetebiliyorsunuz. 4 adet ARM çekirdeği barındıran Android tabanlı gözlük 5MP kamerası ile anlık çeviri ve okuma için görüntü yakalayabiliyor. Ayrıca bir LED bildirim kameranın açık olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte batarya ne kadar verimli açıklanmadı zira Google Glass’ın en büyük handikaplarından birisi kullanım süresiydi. Xiaomi Smart Glasses ile ilgili yeni detaylar önümüzdeki haftalarda verilecek. 

 
Kaynak:https://www.engadget.com/xiaomi-launches-its-own-smart-glasses-031328346.html

 Haberi Portalda Gör


W WB
7 gün (3794 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


V V4LKyR
7 gün (6536 mesaj)
Yiieeeeey Apple, neredesin?

Al sana yenilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V4LKyR -- 14 Eylül 2021; 14:9:23 >D DH Misafiri
7 gün (75774 mesaj)
Özel numaralı camları da destekleseler tadından yenmez

S scorpion3560
7 gün (1502 mesaj)
Ne zaman çıkacak acaba

H hareketliperde
7 gün (1547 mesaj)
Bu gözlükler özel hayatın gizliliğine etkisi nasıl olacak bakalım. bana kalırsa kullanıcı bunu açık tuttuğu sürece büyük bir led ile ben açığım dikkat edin demesi gerekiyor

H Halilowich
7 gün (1261 mesaj)
Yüzük gibi takılan da ufak bir joystick olursa oradan kumanda eder mesajlaşırız :)

1 1ses1
7 gün (2316 mesaj)
Yav gözlük kullanan briyim senelerdir. Ya üstüne oturmuşumdur ya düşmüştür. Ya arabada unutup çizilme kırılma yaşamışımdır. Bunu normal bir gözlüğe adapte etseler tama diyeceğimde, gözlük kullanmıyan biri bunu neden alsın ,gözlük kullanan biri de bunun için ayrı cam mı kestirecek. Bana çok gereksiz geliyor bu teknoloji. Teknolojik ürünleri sevmeme rağmen.

B BekirHan
7 gün (3295 mesaj)
Dereceli modeli de olacak mı? :)

Z Zuko
7 gün (5460 mesaj)
Su aletleri cikarmadan once pil sorununu halledin yahu. Sacmaliga bak; pili bitince okudugun kitap pat diye yarim kaliyor, pili bitince saati ogrenemiyorsun, pili bitince cizdigin resim yarim kaliyor, simdi de pili bitince goremeyeceksin.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


M mühendisadayı2342
6 gün (48 mesaj)
xiaomi çok iyi şekilde ilerliyor argesi mükemmel
E El_domingo
6 gün (2273 mesaj)
gozluk işinde bence fanztazi ye kacıyorlar..zaten tum iş cep telefonunda var...sadece goruntu leme ve işitme ve kounsma işini hal etseler diğer kamera vb.seyleri moduler yapıp daha makul fiyatlara daha fonksiyonel urunler cıkarsalar...daha makul ve mantıklı olurdu..

K Kraaz
6 gün (902 mesaj)
Fikir ilginç, ama kimse gece gündüz gözlükle gezmez. Gözlük telefonun yerine asla geçmez.
Numaralı gözlük kullanıyorum, çok hafif olmalarına rağmen, onlar bile yeri geliyor, burnumun direğini kıracaklarmış gibi rahatsız ediyor.
Zaman geliyor, kulağındaki bluetooth kulaklık bile rahatsız etmeye başlıyor.
Bir süre kullanırlar, sonra sıkılıp bırakırlar.
T teknoCat
4 gün (2714 mesaj)
Kalsın.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.