Bu konudaki kullanıcılar: 7 misafir, 1 mobil kullanıcı
1080
Cevap
1588
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Cevap: Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü) (54. sayfa)

O ozguruzun
3 ay (39 mesaj)
ben cihaz ekleme listesinde bir sürü sensör veya başka ürünler görüyorum ama bazı sensörlerde böyle bir sorun olduğuyla ilgili çok fazla yorum okudum. çözümle ilgili somut bir şey görmedim. Genelde tavsiye bölgeyi çin anakara olarak seçmek üzerine. Mi home uygulamasında Çin anakara seçeneği yok. Çin, Çin hong kong ve Çin makao diye seçenekler var. Çin hong kong ve Çin Makao bölgelerini elimdeki ürünlerle denediğimde sorun yaşamıyorum ama Çin olarak seçtiğimde mi smart sensör setinden hiç bir ürünü görmüyor. Dediğiniz gibi Türkiye seçiliyken bile listedeki her ürünü ekleyebiliyorsam zaten sorun yok ama somut bir örnek de yok şu an. Satıcılara sorduğumda ise hepsi kısa cevaplarla bölgeyi çin yaptığımda çalışacağını söylüyorlar. İyi de hangi çin i seçicem. Çin mi (bu seçenek mümkün değil çünkü elimdeki seti görmüyor) Çin hong kong mu yoksa Çin makao mu? Buna cevap verebilen yok.
Bu mesajda bahsedilenler: @FaTBoYtr

C carpenter05
3 ay (142 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: ozguruzun

Arkadaşlar merhaba. Bir sorum olacak. Global versiyon sete sonradan su baskını sensörü (water leak sensor) ilave ederek kullanabilen var mı aranızda? Elimde Global versiyon set var. İnternetten su sensörü siparişi vericem (ki en çok ihtiyacım olan sensör) Türkiye'deki fiyatlar da malum. Bu nedenle aliexpress den almayı düşünüyorum ama eğer bir uyumsuzluk varsa hiç girişmicem bu işe. Global versiyona bu sensörü ilave etmeyi deneyip tecrübe edinenleriniz varsa ve yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden çok sağolun.
Vallahi aynı konu için buraya geldim.

Bende de standart güvenlik seti var global versiyon.

Bende;
Su Taşkını sensörü
Ortam Sıcaklık & Nem ölçer
Yangın & Duman sensörü (Mijia Honeywell)
eklemeyi düşünüyorum.

Ancak bilimum sitelerdeki satıcılara sorduğumda her defasında ürünlerin sadece Çin Gateway'ı ile çalışacağı söyleniyor.

Bir satıcıda Yangın & Duman sensörünün global versiyonu üretilmiyor yazmış.

E ben nereden bulacam Global versiyon bu ürünleri veya çin gatewayı ile çalışan ürünleri kendi gateway'ıma nasıl tanıtacağım yada hiç kullanamayacak mıyım


Bu mesaja 1 cevap geldi.

O ozguruzun
3 ay (39 mesaj)
Ben aliexpress den su taşkını sensörü siparişi verdim. 2 haftaya kadar elimde olur. Çin hong kong ve çin makao bölgelerini seçerek denicem. Oldu oldu olmadı global seti ayrı olarak su taşkını sensörünü de çin versiyonu gateway kullanan ve su taşkını sensörü almak isteyen biri varsa satıcam. Veya bunların dışında sadece elimdeki gateway i satıp çin versiyonu gateway alıcam. ( yanılmıyorsam global versiyon setindeki sensörler çin gateway ile çalışıyor.) sensörler elime ulaştığında deneyip buraya yazarım.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @carpenter05

F FaTBoYtr
3 ay (454 mesaj)
Eskiden China Mainland ya da Türkçe Çin Anakara olarak listeleniyordu. Şimdi sadece China/Çin olarak geçiyor. Su sensörü, duman sensörü ve sıcaklık sensörü bende de var ve sadece Çin seçiliyken görebiliyor ve kullanabiliyorum. Maalesef bu konu en başından beri kafa karıştırdı ve çok kişinin canını sıktı. Benim şuan xiaomiyi sadece kapı zili ve yangın alarmı olarak kullanmama sebep oldu.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

C carpenter05
3 ay (142 mesaj)
Yani kısaca şunu mu anlamalıyım.

Global Gateway & Global Sensörler (Çalışır)
Global Gateway & Çin Sensörler ( Çalışmaz)
Çin Gateway & Çin Sensörler (Çalışır)
Çin Gateway & Global Sensörler (Çalışır)

Hocam denedikten sonra altıntılarsan sevinirim.

Çin gw seçince uygulamada ne gibi sorun yaşarım ?

İngilizce mi oluyor veya neyde sorun yaşarım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ozguruzun

C carpenter05
3 ay (142 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: FaTBoYtr

Eskiden China Mainland ya da Türkçe Çin Anakara olarak listeleniyordu. Şimdi sadece China/Çin olarak geçiyor. Su sensörü, duman sensörü ve sıcaklık sensörü bende de var ve sadece Çin seçiliyken görebiliyor ve kullanabiliyorum. Maalesef bu konu en başından beri kafa karıştırdı ve çok kişinin canını sıktı. Benim şuan xiaomiyi sadece kapı zili ve yangın alarmı olarak kullanmama sebep oldu.
Çin seçince ne oluyor Hocam peki.

Şimdi ben global gateway ve global sensörler ve mi home 360 2 adet kamerayı Mi Home uygulamasından kaymak gibi kullanıyorum. Hem herşey Türkçe hemde hiçbir sorun yaşamadım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

O ozguruzun
3 ay (39 mesaj)
oluşturduğun eşletirmeden şu an emin değiliz. Satıcılar genelde çalışmaz demiyor. Çin anakarayı seçerseniz hepsi çalışır diyor. Bu konuda da eksiklik şu; eskiden uygulamada çin anakara seçeneği vardı ama şu an yok. Uygulamada şu an çin - Çin Hong kong - çin Makao var. Bu durumdan bahsedince hiç biri net bir cevap veremiyor. İnternette de bu konu hakkında bilgi yok. Mecburen deneyerek görücem. Elimdeki global sette Türkiye olarak kullanıyordum. Su taşkını sensörüne karar verince diğerlerini de denedim. Çin hong kong ve Çin makao da sorun yaşamadım. Elimdeki kapı sensörü hareket sensörü ve kameram çalışıyor. Sadece Çin olarak seçtiğimde ise seti kullanamıyorum. Hepsi offline görünüyor. Siparişini verdiğim su taşkını sensörü elime ulaştığında Çin hong kong veya Çin makao bölgesinde sorun yaşamazsam bu iş tamamdır. bakıcaz görücez. Ha bu arada bölge değiştirince uygulamada dil sorunu olmuyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @carpenter05

F FaTBoYtr
3 ay (454 mesaj)
Çin gateway ve Çin sunucu tüm ekosistem ile uyumlu. Ancak bildirimlerde sorun yaşanıyor. Ya geç geliyor ya hiç gelmiyor. Verdiğiniz komutlar ya geç çalışıyor ya hiç çalışmıyor timeout veriyor. Senaryolar ise aynı şekilde stabil çalışmıyor. Bu biraz da Çinin İnternet politikasındaki herşeyi izleme ve kontrol altında tutma hevesinden kaynaklanıyor. Benim bildiğim Çin gw ile tüm sensörler, global gw ile sadece global sensörler çalışıyor. Sensör ve gw dışında ben global robot süpürgeyi bile Çin sunucusuna tanıtamadım mecburen iki uygulama kullanıyorum.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @carpenter05

F FaTBoYtr
3 ay (454 mesaj)
Doğrudur dil ve bölge birbirinden farklı iki parametre.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ozguruzun

O ozguruzun
3 ay (39 mesaj)
Hocam bana ilk cevap yazdığında keşke setini şu an sadece kapı zili olarak kullandığını su sensörünü vs kullanamadığını yazsaydın. "cihaz ekleme listesinde ürünü görebiliyorsanız ekleyebilirsiniz" diye yazmıştınız. Keşke sadece Çin seçildiğinde eklenebildiğini de belirterek yazsaydınız. Sipariş elime gelene kadar bekleme de olan umutlarımda şu an çöktü gibi :-(


Bu mesaja 1 cevap geldi.

F FaTBoYtr
3 ay (454 mesaj)
Mütemadiyen nasıl kullandığımı tekrar ediyorum buradaki konuda hocam ama söylediğimin arkasındayım eğer listede birebir sensörü görüyorsanız ekleyebiliyorsunuz. Hatta ben global bir prizi farklı bir simge ile de eklemiştim. Yine de kusura bakmayın sürekli tekrar ettiğim için yine yazmamıştım.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ozguruzun

O ozguruzun
3 ay (39 mesaj)
Estafurullah. Neden yazmadın demedim zaten keşke yazsaydın dedim. İnsanlık hali. Bakıcaz artık bende uyumsuz olursa çin versiyonu gateway kullanan biri vardır herhalde satın almak isteyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozguruzun -- 11 Eylül 2021; 18:27:50 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @FaTBoYtr

C cengizhan77
2 ay (46 mesaj)
Arkadaşlar satmak isteyen olursa set veya kontrol ünitesi mesaj atın lütfen...
C c4gLayan
geçen ay (3 mesaj)
Arkadaşlar merhaba..

xiaomi akıllı ev ürünlerine ilk girişim bebeğimiz doğacağı ve tam geçiş mevsiminde olduğumuz için Xiaomi Heater S ısıtıcıyla oldu. Hayatımda yaptığım en doğru seçimlerden biri :) daha sonra araştırma yaparken xiaominin bir çok akıllı cihazını kullananlar olduğunu gördüm . Sonra birtanede oda termometre&nem ölçerini satın aldım. İkiside mi home bağlı. Henüz getawayım yok. Getaway olmadan bu iki cihazı birbiriyle otomasyon kurabilirmiyim. Deniyorum otomasyonu kaydediyorum mesela termometre şu sıcaklığa düşerse ısıtıcıyı aç şu sıcaklığa yükselirse ısıtıcıyı kapat diyorum ama gerçekleşmiyor. Aslında ısıtıcı kendinden termometreli ama diğer termometrem daha hassas olduğu için onu kullanmak istiyorum. Isıtıcım zaten wifiye bağlı, termometrede bluetooth üzerinden mi homede açık hep. Yani iki cihaz ben evdeyken sürekli bağlantıda ama otomasyon gerçekleştiremedim. Umarım anlatabilmişimdir:)
< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

G ganeja
geçen ay (8392 mesaj)
büyük ihtimal getawey ile yapmak gerekecek.. xioaminin bu ev ürünlerindeki yazılım insana kafayı yedirir.. sık sık mi Home çevrimdışı olacak.. tekrar gireceksiniz.. ama yine de mevcutların en iyisi.. Ben de Mi Smart plug akıllı prizi bir türlü modem ile wi-fi'ye bağlayamadım.. mihome getawey ile bağladım.. onu görüyor.. böyle garip garip huyları var ama yine de birçok ürün sorunsuz çalışıyor..
Allah kolaylık versin
bu arada mi smart plug sizede lazım olabilir.. biberon için..< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @c4gLayan

E erkan_uyar
geçen ay (238 mesaj)
Tuya daha mantıklı gibi duruyor mi home illallah ettirdi< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

F FaTBoYtr
geçen ay (454 mesaj)
Tuya ya da sonoff bence en iyileri..< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @erkan_uyar

B bertinos
geçen ay (201 mesaj)
Farklı bi marka ama akıllı ürünleri sevenler için Vestel Akıllı Işık modelinden bahsetmek istiyorum. İlgisi çeken olacaktır diye düşünüyorum.

Vestel VFit+ isminde bi uygulamayla her türlü ayarı yapılabiliyor.

Bu aslında bi uyku ışığı.

Melatonin salgısını artıran dinlendirici kırmızı ışığı ve doğa sesleri sayesinde kolaylıkla uykuya dalabilirsiniz

Kademeli olarak artan ışık ve müzik sayesinde de yeni güne dinç bir şekilde uyanabilirsiniz.

Renk seçeneği öyle tek tük değil. 16 milyon renk seçeneğinden dilediğinizi seçerek o anki modunuzu ve ruh halinizi yansıtacak ambiyansı yakalayabilirsiniz.

El hareketleriyle veya dokunarak ışığın rengini ve parlaklığını anında değiştirebilir, müzik kontrolünü kolayca sağlayabilirsiniz.

Bluetooth hoparlör olarak da kullanılabiliyo. Telefonunuzdaki müziği yanı başınızda bu cihazla dinleyebilirsiniz.

Bence bi akıllı ışıkta olması gereken tüm özellikler var ve uyku kalitesine gerçekten olumlu etkisi oldu


Bu mesaja 1 cevap geldi.

G ganeja
geçen ay (8392 mesaj)
tesekkürler... bir bakalım< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @bertinos

M mtkoca
4 hafta (84 mesaj)
Merhabalar, elimde aqara kapı sensörü ve hub mevcut. Alarm düzenlemesi yaptım fakat alarm devreye girerken ve çıkarken çıkarttığı sesler çok rahatsız edici. Bu sesleri iptal etmenin yolu var mı?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtkoca -- 5 Kasım 2021; 23:42:34 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >