Bu konudaki kullanıcılar: 2 kayıtlı üye, 6 misafir, 5 mobil kullanıcı
8022
Cevap
0
Tıklama
48
Öne Çıkarma
Xbox Series S [ANA KONU] EN İYİ F/P VİDEO OYUN KONSOLU 299$

C Cngzhn20 Konu Sahibi
geçen yıl (6515 mesaj)
Burası Series S konusudur. Series X ana konusu için:
https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/138606936Series S planlaması 2016 da başlamış.
Oyun boyutları %30 daha küçük olacak.
Geliştirici isterse 4K verebilir, ama cihazın hedefi 1440p
Series X'deki tüm ray tracing effektlerini gösterebilir, ancak geliştirici isterse bunu kapatabilir
Yeni nesli tam destekliyor

Özellikle %30 boyut azalması 512GB SSD için süper haber. Smart Delivery burada devreye giriyor.


< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >Videoyu izlemek için tıklayınız


Videoyu izlemek için tıklayınız


X/S Optimizasyonu almış oyunlar.
https://www.xbox.com/tr-TR/games/optimized?xr=shellnav


Henüz X/S almamış oyunların FPS değerleri

https://www.reddit.com/r/XboxSeriesS/comments/kj54fj/xbox_series_s_ingame_fps_database/


Bu konsolu kimler almalı


Evinde 4K ekranı bulunmayan
1080p veya 2K ekranı bulunan
Bütçesi kısıtlı olan ama yeni nesile geçmek isteyen
PS5'im var Series S alıp gamepass yapıp yanına koyarım diyen
Amacı yeni nesil oyunları oyanamak olan
Her oyunu cihaza yüklemem 3 5 oyun olsun içinde yeter diyen
Harici HDD'e oyun atarım isteğim oyunu 5 dk da cihaza aktarırım diyen
Depolama sorununu bu anlamda sorun etmeyen
İnternetimde iyi sayılır rahatlıkla Download da yaparım diyen


HERKES ALABİLİROne X mi S Series mi almalıyım ?

Auto HDR: Xbox Series S ile, halihazırda yerel HDR desteğine sahip olmayan son oyunlar da dahil olmak üzere mevcut Xbox oyunları yeni nesil de performansa etki etmeden otomatik olarak HDR oynanabilecek.

DirectML: Xbox Series S, DirectX'in bir bileşeni olan DirectML ile oyunlar için Makine Öğrenimini destekliyor. DirectML, Makine Öğrenimi ile NPC'leri çok daha akıllı hale getirmek, çok daha gerçekçi animasyon sağlamak ve görsel kaliteyi büyük ölçüde iyileştirmek gibi çok çeşitli alanlarda kullanılabilir.

DirectStorage: DirectStorage, SSD'nin ve donanımın tam performansını ortaya çıkarmak için özellikle oyun oynamak için tasarlanmış tamamen yeni bir I/O sistemi. Xbox Velocity Mimarisini oluşturan bileşenlerden biridir. Modern oyunlar, siz oynarken dünyanın sonraki bölümlerini sürekli olarak yüklemek için arka planda bir akış gerçekleştirir ve DirectStorage, bu I/O işlemleri için CPU ek yükünü birden çok çekirdekten tek bir çekirdeğin yalnızca küçük bir bölümünü almaya kadar azaltabilir; böylelikle oyunun daha iyi fizik veya bir sahnedeki daha fazla NPC gibi alanlara harcanması için önemli ölçüde CPU gücünü serbest bırakır.

Dynamic Latency Input (DLI): DLI ile geliştiriciler, oyuncunun kontrolcüde bastığı butonları oyunun simülasyonu ve işleme döngüsü ile daha doğru bir şekilde senkronize edebilir ve oyunu oynarken giriş gecikmesini daha da azaltabilir.

DirectX Ray Tracing (DXR): Ray Tracing in ne olduğunu hepimiz biliyoruz açıklamaya gerek yok.

Mesh Shading: Mesh Shading, geliştiricilerin bir sahnede önemli sayıda karmaşık nesneyi işlerken performansı ve görüntü kalitesini önemli ölçüde artırmasını sağlar. Örnek olarak, örgü gölgelendiriciler, oyuncunun asteroit kuşakları ve çiçek tarlalarını performansta bir kayıp görmeden daha saf ayrıntılarla deneyimlemesini sağlayabilir.

Quick Resume: Quick Resume, birden çok oyun arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmamızı ve son kaldığımız yerden anında devam etmemizi sağlıyor. 4-5 oyun arasında geçiş yapabiliyoruz saniyeler içinde.

Sampler Feedback Streamıng (SFS): Xbox Velocity Mimarisinin bir bileşeni olan SFS, Series S donanımının, oyunların belleğe ince bir ayrıntı düzeyinde, yalnızca GPU'nun ihtiyaç duyduğu doku bölümleriyle yüklenmesine olanak tanıyan bir özelliğidir. İhtiyaç duyulmayan doku bölümlerini belleğe yükleme israfını önlediği için, hem fiziksel bellek miktarı hem de SSD performansı açısından ortalama 2,5 kat arttıran etkili bir çarpandır.

Variable Rate Shading (VRS): Variable Rate Shading, gölgelendirici çalışmasını en çok ihtiyaç duyulan yere yoğunlaştırarak ve fark edilmeyen alanlarda gölgelendirici çalışmasını azaltarak GPU verimliliğini artırır. VRS, minimum geliştirici çabasıyla GPU performansını önemli ölçüde artırarak görsel kalitede algılanabilir bir kayıp olmadan daha kararlı ve daha yüksek çözünürlükler ve kare hızları sağlar.

Bu kadar yetti mi daha sayalım mı? Series S in 8 core Zen2 mimarili ve One X in işlemcisinin 4 katı performans sunan işlemcisinden bahsetmedim bile. One X artık eski nesil bi konsol, devri bitti ve Microsoft ta zaten üretimini durdurdu. Elinde olan tabii ki kullansın ama elinde olmayanın konsol alacaksa One X değil Series S alması lazım.


Kardeşlik Nedir Nasıl Yapılır?
Kardeşler için Player 1 ve Player 2 diyelim;

*Player1 - Hesap açıp oyunu satın alır,konsolda bu hesaba girer digital oyunu indirir ve bu hesabı konsolunda My Home Xbox olarak işaretler. Bundan sonra istediği hesaptan girip oyunu oynar ve diğer hesabı isterse konsolundan kaldırabilir.

*Player2 - Hesabı konsolunda açar, oyunu indirir ve daha sonra kendi hesabından, kendi profilinden oyunu oynar. Hediyeler kazanır vs. ama oyunun bulunduğu hesabı konsolundan silemez. Ayrıca internete bağlı olması gerekir.

P1 ve P2 kendi profillerinden aynı anda oyunu açabilir, hatta birbirleriyle bile oynayabilirler.

Eğer P1 ve P2 farkını tekrar etmek gerekirse:

P1 - Oyunun alındığı profile ihtiyaç duymaz - İnternet bağlantısı gerektirmez - Ama eğer hesabı satmak yada takaslamak isterse bu işlemi yılda 3 kere yapabilir.

P2 - Oyunun alındığı hesap konsolda olması gerekir - İnternet bağlantısı ister - Ama takas veya satışta sınırlama yoktur.


546 liraya 36 aylık Gamepass Ultimate alma yöntemini anlatıyorum. Bu işlemleri yapmadan önce Xbox profiline sahip bir Microsoft mail hesabı açıp ödeme yöntemi için kredi kartınızı tanımlamanız gerekiyor.


Önce 02123755065 numaralı Microsoft Türkiye mağazasını arıyoruz. Ardından yönlendirmeyi dinleyerek 1 ve 1 tuşlarına basıyoruz.


Daha sonra sizi karşılayan temsilciye 180 liradan 3 adet 12 aylık gold live satın almak istediğimizi söylüyoruz. Sonrasında da 6 liraya 1 aylık Gamepass Ultimate alıp tamamlıyoruz.


Kardeşlikle 273 liraya diğer hakkını satarak maliyetimizi yarıya kadar indirebiliyoruz

©DAHA ÖNCE HİÇ XBOX SAHİBİ OLMAMIŞ ARKADAŞLAR İÇİN UFAK BİR REHBER HAZIRLADIM.©

*Belki bilmeyenler vardır, Gamepass hesaplarına girmeden ana hesabımızdan Gamepass oyunlarını indirebiliyoruz. P1 Hesaplar için.*

* Ağ ayarlarınız da Nat türü orta veya sıkı yazıyorsa arkadaşlarınızla Online oynayamazsınız. Çözüm olarak Ağ ayarları gelişmiş sekmesinde Google Dns girin. 8.8.8.8.8.8.4.4.*

*Gamepass Ultimate indirimlerinden, cihazında bulunan bütün hesaplar faydalanabilir.*

*Ayarlar-Hesap-Oturum açma, güvenlik ve ortak şifre bölümünden,
Hızlı oturum ve bu kumanda oturum açar bölümlerimiz ana hesabınız olarak seçin.*

*Cihazınız indirme yapıyorsa kumanda üzerinden kapatın, indirme yapmıyorsa, ayarlar sekmesinden her zaman tam kapat deyin.*

*Mtc Games üzerinden ön sipariş geçtiğiniz oyunlar, çıktıktan sonra kod olarak gönderiliyor.*

*Kulaklıkla oyun oynarken Tv'den ses gelmesini istemiyorsanız, Ayarlar-°Genel Ses Düzeyi ve Ses Cıkışı bölümünden Hoparlör sesi kısmı, HDMI Ses sekmesini kapalı yapın.*

*Arkadaşlarınızla oyun oynarken gelen davetlere Xbox tuşu aracılığıyla hızlıca giriş yapabilirsiniz.*

*Gold live ile gelen aylık oyunları hesabınıza eklemek için kart bilgisi girmeniz gerekiyor. Oyunu aldıktan sonra silebilirsiniz.*

*Xbox'da bölge kısıtlaması yok, Mass Effect 1 gibi oyunların bir kaç tanesi TR Store'da yok, bölgeyi Us yapıp indirmeye atıp geri TR yapabilirsiniz.*

*Bu çok bilinir ama yinede yazayım. Save dosyalarınız her zaman buluta kaydolur, silinmesi gibi bir endişe duymanıza gerek yok.*

*S series üzerinde Capture tuşu bildiğiniz gibi SS alıyor. Pencere tuşu ise video kaydını alır. Hızlı tuş seçeneğidir.*


Genel Olarak Konsolda fazla bilinmeyen Indie oyunlar için, daha önce açmış olduğum şu konudan yardım alabilirsiniz.

https://mini.donanimhaber.com/konsollar-icin-indie-oyunlar-rehberi-ve-tavsiyeleri-ana-konu--141718942

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cngzhn20 -- 10 Ocak 2021; 1:53:25 >

Xbox Series S neden ve nasıl Xbox One X'den güçlü?

Merhabalar arkadaşlar, gerek forumlarda, gerekse büyük inceleme kanallarında dahi "kağıt üstünde One X...
Yoruma Git
Yorumun Devamı yamaci1771 - 3 ay +55
Benim gibi isten gelince 2 saat stres atmak icin fifa cod ve f1 oynamak isteyen icin cok iyi cihaz helal olsun
Yoruma Git
Bartınoğlu - 5 ay +47
Merhabalar Gamepass'ta bulunan kalite ve nispeten pek bilinmeyen İndieler için tavsiye istenmişti. Ancak vakit bulabildim.

ScourgeBringer: Yeni erken erişimden çıkmış kaliteli bir Ro...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Cngzhn20 - 2 ay +33

B BVBLİFE
geçen yıl (1041 mesaj)
İki tane konsol biri orta seviye biri güçlü olacak. Tabii haliyle birinin fiyatı uygun olacak. İki seçenek olması iyi olabilir oyuncular için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K Krone
geçen yıl (7401 mesaj)
2K 60 fps gayet yeterli. Merakla bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C ClaymoreCountry
geçen yıl (1900 mesaj)
Böyle bir hamle yapıyorlarsa,one x inde yeni nesil geldikten sonra 1,5-2 sene güzel kalitede oyun oynatır diye düşünüyorum.En azından destek devam eder.
B BlackTower_35
geçen yıl (18073 mesaj)
One X zaten yeni nesil gücünde bir makina veya o ayarda.. Kaybettiği tek yer işlemcisi. İşlemcisini bugün Uprage yapma şansın olsa en az 5 yıl daha götürecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 11 Aralık 2019; 2:27:2 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

H hasgok
geçen yıl (963 mesaj)

R rookiecod3r
geçen yıl (8148 mesaj)
One X halihazırda 6 Teraflops. Neden saçma sapan işlere girişirler anlamadım. Eskisinden güçsüz yeni konsol mu olurmuş hiç. One X'e uzun süre destek vereceğiz deseler daha mantıklı bir hamle olurdu ama tabi adamlar da para kazanacak illaki.

Not: İşlemci olarak daha üstünmüş Lockhart. Bakalım ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rookiecod3r -- 11 Aralık 2019; 10:25:49 >


W wither
geçen yıl (1988 mesaj)
4 TF demişler ama One x den en az 2 kat güçlü olacak gibi Lockhart.İşlemci ve ram farkı çok yüksek one x e göre.Ssd farkı ve belki rtx avantajı da olacak.300 - 350 $ dan çıkarsa bir anlamı olabilir belki.

Anaconda one x in 4-5 katı güçlü olacak dediler , TF'ye bakılırsa 2 katı olmalıydı.
A Arda 88
geçen yıl (2495 mesaj)
Sonunda haberler gelmeye başladı.
S Sir Maximus is BACK
geçen yıl (11381 mesaj)
Böyle bir konsol kesinlikle gelmeli.
Series X 599$
Series S 399$

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


B BlackTower_35
geçen yıl (18073 mesaj)
Lockhart hakkında son sızan bilgilere göre cihaz 7 ile 7.9 Traflops olacağı söyleniyor..

Earlier today, _rogame discovered a new unknown AMD APU. This APU features an eight cores Ryzen CPU clocked at 4.0 GHz and 16 GB memory shared between RAM and VRAM - 12 GB RAM and 4 GB VRAM. The GPU details are unknown at this time.

https://wccftech.com/new-amd-unknown-apu-could-be-the-xbox-series-s-lockhart-apu-could-be-more-powerful-than-expected-rumor/

Kısaca söylentiler doğru çıkarsa Lockhart'ın Xbox One X in işlemci yönünden güçlü hali olacak demektir.. Aynı zamanda traflops yönünden de 1 tık üstü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 28 Ocak 2020; 23:6:25 >


A Anthropomancy
geçen yıl (6581 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: BlackTower_35

One X zaten yeni nesil gücünde bir makina veya o ayarda.. Kaybettiği tek yer işlemcisi. İşlemcisini bugün Uprage yapma şansın olsa en az 5 yıl daha götürecek.
Kesinlikle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


K K.Oze
geçen yıl (3047 mesaj)
Daha yeni aldık X i yalan etmesinler 2 senede yeter
S Sir Maximus is BACK
geçen yıl (11381 mesaj)
Ps5’ e rakip bir konsol olmalı,fiyat açısından.399$.One X’i öldürür bu fiyatla gelirse.One X’i de 299’a çekerler.One s zaten ölmüş ağlayanı yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


J Jack Rabbit Slims
geçen yıl (18637 mesaj)
Umarım böyle salakça bir cihaz gelmez.
MS'in bu saçma konsolu grafiksel gelişmelerin önüne geçer. Piyasada 2 tane 10-12 tflopsluk alet varken bunlara uygun oyun yapmakla 7.9 tflopsluk alete oyun yapıp diğerlerine gelişmişini çıkarmak aynı sonuçları vermez grafiksel gelişme bakımından.
Şöyle bir işe yarar belki, oyunlar Lockhart'ta da çalışılacak şekilde yapıldığından grafiksel gelişmeye ket vurulsa da 10-12 tflopsluk aletlerde her oyunda 60 fps seçeneği kesin gibi bir şey olur.
G gyulanemeth
geçen yıl (1096 mesaj)
Hala 4K ekran kullanmayan bir sürü insan var. Bunlar kullanmayacakları çözünürlükler için daha güçlü konsollara neden daha fazla para versinler? 12 tf’de 4K çalışan bir oyun 7 tf’de daha düşük çözünürlüklerde rahatlıkla çalışır. İşlemciler aynı olduktan sonra oyunlar iki konsol arasında kolaylıkla ölçeklenebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Z zartzurt456
geçen yıl (1616 mesaj)
haberin konusunda böyle bir tablo var bence baya güçlü bir ciaz olacak buda 1080p 60fps hedefliyen her oyunda.


New APU overall score 7.1K

Rx 5600M + 4800H overall score 5.4K

R9 3900X + OCed GTX 1660 Super 7.3K

i9 9900K + OCed GTX 1660 Ti 7.5K
B BlackTower_35
11 ay (18073 mesaj)
Son söylentiler 299 usd olacağı yönünde. Bakalım ne zaman tanıtımı yapılacak merakla bekliyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


B BlackTower_35
9 ay (18073 mesaj)
Tanıtım söylentileri artıyor hadi bakalım..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

P Periah
9 ay (5539 mesaj)
7 - 8 Tflops aralarığında gelirse almayı ciddi ciddi düşünürüm. 4 Tflop gelirse bence yetersiz olur. One X'den güçsüz olmamalı kesinlikle.
Bu mesajda bahsedilenler: @BlackTower_35