Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
67
Cevap
887
Tıklama
2
Öne Çıkarma
WOT emek hırsızlığı- MM saçmalığı

Z
Zagor_71
Konu Sahibi

geçen yıl (259 mesaj)
EDİT: başlığı wot emek hırsızlığı olarak değiştiriyorum, zira bazı arkadaşların iddia ettiği gibi iyi oynarsan kazanırsın tezleri yalan! wot kaybedeceksin derse ağzınla kş tutsan kaybediyorsun. ispatları burada!!

Burada wotun takım eşleşmesinde ki adam kayırmaları ve buna karşın ne yaparsan yap wot kazanmayacaksın dediğinde maçı döndüremeyeceğinizin örnekleri verilecektir, karşı yada benzer örneği olnalar SS lerle birlikte takılabilir ama elinde SS yada maç reply olmayanlar boşuna oyunculuğa işi bağlamasın, varsa kanıtları buyursunlar.

< Resime gitmek için tıklayın >


Wot eşleşme yaparken oyuncunun istatistiğini dikkate almıyormuş, tank cinsleri eşit olsun, tier ler eşit olsun gerisini boşver diyor ve ona göre takım eşleşmesi yapıyormuş,
yani Fenerbahçe SK futbol takımı, 3. ligde son sıradaki takımda futbol takımı wot a göre bu kıstas yeter, 2 takımı eşleştirip bu "ADİL" bir maç diyor,
başka bir örnek Mike tyson boksör, karşısına boksa yeni başlamış birisini verip bu "ADİL" bir maç diyor.
bunu dile getirdiğinde bizimkiler hemen sen kötü oyuncusun, iyi oyna kazanırsın gibi karşı saldırıya geçiyorlar (artık çıkarları ne ise?)
madem iyi oynayan kazanaıyor bugün yaptığım maçlardan çeşitli SS leri buyrun bakalım kötü oynadığım için mi kaybetmişiz yoksa takım kötü olduğu içinmi?

bugün yaptığım maçların sonuçları

Resme baktığımızda bizdeki kırmzı ve turuncu yani noob dediğimiz oyuncu sayısı 11 iken rakibimizde bu sayı 8 yani rakipde zaten doğal olarak 3 oyuncu daha iyi olarak başlıyor ama wot a buda yetmemiş işi garantiye almak için 1 mor 1 de mavi oyuncuyu yerleştirmiş..


< Resime gitmek için tıklayın >


bu da maç sonucu, gördüğünüz gibi bizdeki ilk 4 tankın toplam hasarı düşmanın ilk 4 ünden daha fazla ama bizde daha fazla noob olduğu için yenilgiden kurtulamadık. Ben ve is karşımızda t26e5, tiger ve kv2 yi aldık ve onları durdurduk, toplam 19 atışım var 19 tam isabet ama t26e5 ve tigerdan sekenler yüzünden 10 atıştan hasar aldım.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


bir sonraki maç;
burda yine takımları incelediğimizde bizde yine 11 adet turuncu yani noob varken wot karşı tarafa 7 tane koyarak maçı eşitlemiş ancak yine işi sağlama alıp bizde hiç yokken karşıya 4 tane yeşil oyuncu atamış. şimdi bu maçta eşit dimi ?


< Resime gitmek için tıklayın >


Maç sonucunu incelediğimizde bizdeki ilk 4 tankın yine düşmanın ilk 4 tankından daha fazla hasar attığını görüyoruz, bu durumda maçın belirleyicisi kimler olmuş... evet doğru tahmin nooblar!!

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


bir sonraki maça geçelim;
ilk başta eşleşmeyi gördüğümde kesin kazanırız demiştim ama wot burda ince ince işlemiş, karşıda t57 şarjörlü is7 1 attığında o 4 atacak, sonra bizde iki kampçı pjgz lere karşılık karşıda 2 mobil TD, bizdekiler pusarken onlar direk basabiliyorlar.. bunlar bir araya geldiğinde sonuç...


< Resime gitmek için tıklayın >


görüldüğü gibi t57 işi nerdeyse tek başına bitirmiş, ben takımın en iyisiyim ama T10 bir maçta nereni yırtarsan yırt pek birşey değiştiremiyorsun, yani sadece iyi oynayınca kazanamıyorsun, bunu wotunda istemesi lazım...


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

bu maç enteresandı eşleşmeye bakınca en azından eşitimsi bir dağılım arada fazla uçuk oyuncu yok maç ortada dedim

< Resime gitmek için tıklayın >


ve sonunda wot bize kıyak geçmedi sadece eşitimsi bir takım eşleştirdi ve kendi göbeğimizi kesebildik. Teşekkürler wot. :)

< Resime gitmek için tıklayın >

bu maçta ise wot dedi ki sen çok kazandın hadi lost serisine devam, şuna bakın bizde 6 noob karşıda 4 noob ama bizde 1 tane yeşile karşılık karşıda 4 tane yeşil var


< Resime gitmek için tıklayın >

sonuca baktığımızda t54 ve centrion yani düşmanın bizde olmayan 8 ve 7 k lık 2 iyi oyuncusu oyunu domine etmiş, ben yine elimden geleni yaparak (iyi oynayarak) birşeyler yapmaya çalışmışım ama wot un yenileceksin emrini değiştirememişim.

< Resime gitmek için tıklayın >DEVAMI GELECEK...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zagor_71 -- 27 Şubat 2018; 2:40:24 >


G
GurcellOnline
geçen yıl (16345 mesaj)
Bunlar cok yazildi cok cizildi ancak WG derki; WN( diye bir deger yok ben bunu kistas kabul etmiyorum. Oyun ici Raiting e bakiyorum. Ortalama olarak Raiting MM leride olmadigi icin sunu der; ben sizi Skill MM karsilastirirsam oyunlar cok uzar, oyunun zevki olmaz ve epic madalyalarin kazanilmasi imkansiz olur.
B
borisgrey
geçen yıl (517 mesaj)
MM'yi değiştirebiliyor muyuz? Hayır. Oyunculuğumuzu geliştirebilirsek pek çok şeyi aşarız. Oyunun kendi forumunda da görüyorum, pek çok kişi daha temel mekaniklerini bilmeden, başka yerlerde kabahati arıyor. Kuralını bilmeden satranç oynayabilir mi insan? Oynar, ama kötü oynar, bence hadisenin temeli bu. Gelişim için önce gelişim ihtiyacı olduğunu kabul etmek lazım. Sonra ince ayarlar zaten yapılır.

MM işi zaten istatistik, bugün bana kötü takım gelir, yarın iyi gelir, yoksa oyun bana niye taksın yahu.
R
Rapator
geçen yıl (8348 mesaj)
WG artık MM ye son maç istatistiklerini de eklemeli...Misal son 5 maçını kaybetmiş adamları aynı takıma koymamalı veya tam tersi son 5 maçını galip bitirmiş adamalrıda aynı takıma koymamalı...Genel statlardan çok bunlar önemli...
Z
Zagor_71
Konu Sahibi

geçen yıl (259 mesaj)
quote:

Oyun ici Raiting e bakiyorum.


yanlışınız olmasın hocam, bana gelen cevabı ekledim orda kesinlikle hiçbir istatistiği kaale almadığını, gerekçe olarak da bunları dikkate aldığı taktirde maç atama süresinin uzayacağını yazmış ki zaten attığım eşleşme SS lerine baktığınızda orda WN değil WG nin kendi oyuncu raitinglerinin yazılı olduğunu göreceksiniz.
Daha 1 yıl önce oyuncuların haksız eşleşmeden sıkıntısı iyi oyuncu kötü oyuncu eşleşmesi değil tankların absürt eşleşmesi idi, hepimiz çok iyi hatırlıyoruz 1 takıma 10 tane med verirken karşı takıma 8 tane td verdiği oluyordu, son 3 yada 4 güncellelede WG bunları ciddi oranda düzeltti. o zamnalarda haksız eşleşme konuları açıldığında verilen cevaplar bugünküler ile benzerdi. o zamanlarki eleştirler ile şimdiki çok farklı. fark burda
Ben xvm yi daha yeni kullanıyorum, bundan önce çok iyi oynadığım oyunlarda sürekli kaybederken birşeylerin yanlış olduğunu biliyordum ama isim veremiyordum,şimdi ise bu çok açık wg maçları iyi oyucu kötü oyuncu olarak atamıyor, kötü oyuncuarı iyi oyunculara dağıtıp da yine atamıyor
bakın size onların örneklerinide vereceğim, geçen başıma geldi ama böyle bir topik açmaya karar vermediğim için o oyunların SS lerini almamıştım.
4 kere beni dünkülere benzer kırmızı ve turuncu maçlara atadı, karşı taraf 4 kere bizi ezip geçti, 5. de tam tersi ben mor, mavi yeşil takımda iken karşı taraf yine turuncu ve kırmızı idi, yani wg resmen sen çok kaybettin al kazanda istatistiğin çok düşmesin dedi. 2-3 el böyle takımlara geldim sonra hop yine kaybedenler kulübü.
kimse kusura bakmasın wg nin bir sistemi olduğuna kesinlikle eminim, sizi sürekli kazanan yada sürekli kaybeden takıma atamıyor belli bir sistem ile atamalarını yapıyor, yani size illa maç kaybettiriyor yada 0 demage bile atsanız kazanacak takıma atıyor.
bunlarında örneklerini maçlarda karşılaştıkça ekleyeceğim.

eskilerden bir maç sonu SS almışım xvm yüklü olmadığı için takımları bilmiyordum ama öyle bir oyuna kaybettiğimize göre kesin bu iştede bir wg parmağı olduğuna eminim.

Şu sonuca bakın.. ben bu maçı nasıl döndürebilirim, daha ne yapabilirdim ?

< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 1 cevap geldi.

G
GurcellOnline
geçen yıl (16345 mesaj)
Eslesmede zaten dikkate almiyor ama WGe bu resimleri gonderdiginde WN8 i tanimadiklarini ve tanimadiklari kistaslar ile gittiginizde dikakte almayacaklarini soyluyorlar. MM de herhangi bir Raiting eslesmesi soz konusu degil herhangi bir dengesizligi ispatlamak icin karsilastirma koyacaksaniz oyun icindeki Raiting ler ile karsilastirma koyun diyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @Zagor_71

Z
Zagor_71
Konu Sahibi

geçen yıl (259 mesaj)
Bugün 2 maç üst üste kazandıktan sonra wotun emri ile kaybettiğim eşleşmeleri gururla sunarım.


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >

yetermi yetmez 2 maç üst üste kazanmışız, winrateimin düzeltilmesi lazım

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

yetttimi dedim ama wot ısrarla hayır diyor, aldıklarından fazlasını ver diyor illa :) el insaf yahu 3 tane T10 tankı karşılaştırın yuh diyorum başkada birşey demiyorum, zaten öldükten sonra sonucu alamdan oyunu kapattım sinirden..< Resime gitmek için tıklayın >
Z
Zagor_71
Konu Sahibi

geçen yıl (259 mesaj)
Başlığı şu dakkadan itibaren EMEK HIRSIZLIĞI olarak değiştiriyorum, bu kadar olmaz, neymiş efendim stat eşleştirmede kriter olamazmış. la arkadaş adamlar sen nereni yırtarsan yırt takım olarak atadığın "denyolar" yüzünden yeniliyorsun, peki karşı takımda niye o kadar "denyo" yok diyemiyorsun! bunun adı adil eşleşme miş.. yersen.

karşı takımın xvm SS ini aldım sanıyordum almamışım ama bizden bariz üstünlerdi.. hakkım yendi yine


< Resime gitmek için tıklayın >

el insaf diyorum arkadaş, tamam kötü oynayıpda kaybettiğim maçta var ama Tier 10 maçda en iyi oyuncu Tier 8 tanksa ve o Tier 10 lar karşı eşleşmeye göre idiot sa bunun adı adil oyun olamaz.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Allahaşkına düşmanın Tier 9 larına bakın birde bizimkilere bumu adil maçın WOT

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Artık isyanlardayım bu oyunların sonucu bu olmamalı, büyük haksızlık var. 7k t95 gibi yürüyen bir kaleye karlık torti ve sonuç

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
T
trgenesis
geçen yıl (144 mesaj)
maalesef katılıyorum yazdıklarına. daha önce de yazdığım gibi çözüm belli, WG rating'e mi bakıyor? takımların ratinglerini dengele, herşey bitecek. çok mu zor yani inanılır gibi değil. uydurmasyon cevaplar.
üstad sen bunları bence oyunun resmi forum sayfasında da kayıt açıp yaz. dediğin gibi 2 sene öncesine kadar mm süper diye cevap verip adil olmayan takımlar yaratıyorlardı.
demekki şikayetleri dikkate alıyorlar.. ne kadar çok itiraz gelirse bence bu konu da yakın zamanda düzelecektir. düzeltemeyiz diye bir cevabı kabul etmek aptallık olur.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Z
Zagor_71
Konu Sahibi

geçen yıl (259 mesaj)
wotun insaflı bir eşleşme yapmasından bir örnek. bileğimizin hakkı ile kazandığımız bir maç, demekki her maç bu şekilde adil eşleşse kimsenin hakkı yenmezmiş, demekki wot isterse adil bir eşleşme yapabilirmiş !
Anlayana!!


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
Z
Zagor_71
Konu Sahibi

geçen yıl (259 mesaj)
dünkü garabelerden sonra wot insafa geldi, bizi bariz kayırmasa da adil eşleşmeye gayret etti ve,
sonuç: demekki istese wot adil eşleşme yapabiliyor... o zaman maksat ne ?

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zagor_71 -- 28 Şubat 2018; 1:32:56 >


Z
Zagor_71
Konu Sahibi

geçen yıl (259 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: trgenesis

maalesef katılıyorum yazdıklarına. daha önce de yazdığım gibi çözüm belli, WG rating'e mi bakıyor? takımların ratinglerini dengele, herşey bitecek. çok mu zor yani inanılır gibi değil. uydurmasyon cevaplar.
üstad sen bunları bence oyunun resmi forum sayfasında da kayıt açıp yaz. dediğin gibi 2 sene öncesine kadar mm süper diye cevap verip adil olmayan takımlar yaratıyorlardı.
demekki şikayetleri dikkate alıyorlar.. ne kadar çok itiraz gelirse bence bu konu da yakın zamanda düzelecektir. düzeltemeyiz diye bir cevabı kabul etmek aptallık olur.

ilk mesajımda örnekledim, wot a göre barcelona bir futbol takımı, siirt köy hizmetleride futbol takımı, wot bunları başka bir kritere ihtiyaç duymadan eşleştiriyor ve buna ADİL oyun diyor. wota göre oyuncuların kalitesi becerisi ve yetenekleri kıstas değilmiş, wot tankı baz alıyormuş, tamam tanklar seviye ve çeşit olarak benzer olabilir ama bu tanklar kendi kendilerine oynamıyor.. asıl önemli olan o tankları oynatanlar. wotun hesaba katmadığı o oynatanlar maçın sonucu belirliyor. wot ya bunu anlayamacak kadar gerizekalı yada işine gelmiyor anlamamakta ısrar ediyor.
Benim farkındalık yaratmak istediğim nokta tamda bu.
resmi forum sitesinde eski bir tartışmadan dolayı süresiz banlandığım için yazamıyorum.
o forum yöneticleri yada wotun politikası gereği tam bir faşist düzen. düzene karşı çıkan (yalaklık yapmayan diyelim, yada hakkını arayan) aykırı ses yükselten, adalet isteyen anında ban lanıyor. işlerine böylesi geliyor demekki.
B
BJK
geçen yıl (6775 mesaj)

Z
Zagor_71
Konu Sahibi

geçen yıl (259 mesaj)
Günün en adil olmayan maçı...
birkaç yenilginin ardından yukarıda bahsettiğim gibi wot hiçbir şey yapmasam bile kazanabilecek oyuncuların olduğu maça atadı.
karşı takıma yazık değil mi? haksızlık değil mi bu ?
savaş sonucunu yayınlama gereği bile duymuyorum

< Resime gitmek için tıklayın >
T
TURKISH POWER
geçen yıl (610 mesaj)
Daha yeni Excelsior ile tier 6 maçında 2.4k hasar attım 6 kill aldım. Maçı 6-15 yenildik. Çelik duvar, top gun ve birkaç madalya daha aldım.

Maç skorlarına baktım. Attığım hasar takımın attığı hasardan fazla! Tier 6 maçı olduğunu unutmayın. T-150 ve t34 85 falanda vardı. 0 çekti bu ikiside! Takım toplam 1.3k hasar atmış ben tek başıma 2.4k hasar attım ve yenildim. Bide o kadar gold sıktım.

Takımda ben mavi, 2 tane sarı diğerleri kıpkırmızıydı. Rakipte 3 tane mor t67 platoonu varda bizi mahveden de bunlar oldu. Rakipte bunun dışında 2 yeşil 4 tane de sarı vardı.

Mm böyle bişey işte!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


G
GurcellOnline
geçen yıl (16345 mesaj)
Bak bu guzel ornek oldu :) Karsi taraf dunya karmasi bizim takim ise Nuh un gemisi :D
< Resime gitmek için tıklayın >
ama yine iyi dayandik 3dk filan surdu oyun. Harita kucuk olsa emin olun daha kisa surerdi.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Z
Zagor_71
Konu Sahibi

geçen yıl (259 mesaj)
bu birkaç kere üst üste kazandıktan sonra atanan bir maç mıydı ? gerçekten sanki cezalandırılman için atanmış bir takım :)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @GurcellOnline

G
GurcellOnline
geçen yıl (16345 mesaj)
Yok bu tankla 26 oyunda sadece 11 win alabildim. Bundan daha kotu olan birde M4 54 var ondada 8win 14lose gidiyorum :D Butun gun takimlar boyle denk geldi. Bu aksam biraz daha ugrasacam boyle giderse stat filan koymayacam hesapta.
Bu mesajda bahsedilenler: @Zagor_71

R
Rapator
geçen yıl (8348 mesaj)

T
trgenesis
geçen yıl (144 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

< Resime gitmek için tıklayın >