Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
WOT Destek Taktik Önerileriniz

3 34HIL34 Konu Sahibi
9 ay (1065 mesaj)
Arkadaşlar merhaba,


Oyunu yıllar önce (ortalama 4) sene önce falan oynamıştım. Ancak pek ilerleme yapamadım. Şimdi tekrardan oynamayı düşünüyorum. Sormak istediğim bir kaç soru var.

Öncelikle tek hedefim isterse tank 0.01 km hızla gitsin ama vurdumu yamultsun inletsin.
İsterse mermisi 40 saniyede bir dolsun ancak vurdumu rakibin nevri dönsün istiyorum. Bu tarzda bir oyuncu için ne öneriliyor. Ne oynamalıyım.

Birde üstteki isteğin tam tersi, uçsun kaçsın deli fişek ferrari gibi gitsin tutulamaz olsun kolay dönsün vs. için ne önerilir.

Birde mühimmatlarla alakalı, delici mermi nerede kullanılır patlayıcı mermi nerede kullanılır vs. bir öneri alabilirsem mutlu olurum.

Değinmediğim konularda da fikriniz öneriniz varsa açığım :)

Edit: Arkadaşlar 1 saattir oynuyorum. Özellikle yüksek patlayıcılı yani HE mermiler ile yaptığım 70 atışın 58 tanesini sekiyor. Çıldırmak cinnet geçirmek üzereyim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34HIL34 -- 17 Ocak 2021; 15:15:1 >


A Arranger.
8 ay (22565 mesaj)
T110e3, Strv103b
M Moustafua
6 ay (19 mesaj)
Vurgumu yamultan arkadaşlar FV4005 ve J.Pz.E100
Hızlı, uçan, kaçan ama on numara da adam yamultan arkadaşımız da EBR105
Bu tanklar adamı pişman etmez.
Benim sevdiğim, oynamaktan zevk aldığım tanklar da Badger, S. Conqueror, EBR 105, Obj 705A
Bu mesajda bahsedilenler: @34HIL34

R Ridvan Dilmac
5 ay (83 mesaj)
Merhabalar hocam öncelikle oyundaki tankları haritaları vs tanımanız gerekiyor ki hangi tankla nerede nasıl iş yapabileceğinizi bilmelisiniz yoksa arkadaşların dediği tankları da alsanız mermi bile atamadan ölebilirsiniz bunları öğrendikten sonra en kıytırık tankı bile alsanız oyun size keyifli gelmeye başlaya bilir fv4005 j100 bunlar td sınıfında en çok vuran tanklar ama hangi tankın neresi zayıf noktası bilmeden atarsanız ya dammage atamazsınız ya az atarsınız yada karşı tankın zırhını delemezsiniz sektirirsiniz düz mantıkla düşünüyorsanız attığım zaman ne olursa olsun vursun öyle bir tank yok :) bir tek artler vuruyor sanırım o şekilde ama onlarda eskisi gibi vurdumu her zaman inletmiyor bu oyun sabır ve tecrübe ile oynandığı zaman keyif veriyor... Mermi tiplerinide kullanım alanları şöyle yine oyun hakkında tanklar hakkında bilgi sahibi olman lazım ki hangi mermi hangi tanka atılır bilesin patlayıcı mermiler genelde ya trol top dediğimiz tanklarda t49 kv2 fv 4005 typeheavy5 vs gibi tanklarda kullanılır yada duruma göre adam açı vermiş ise normal atışın yada zırh delici merminin sekeceğini biliyorsan o zaman taciz atışları ile normal hasarından biraz feragat ederek dammage atabilirsin yada karşında ki bazı med light ve arty tanklarda zırh oranı çok düşük olanlar var onlara normal merminin çok çok üstünde dammageler atabilirsin yani patlayıcı mermilerin asıl özelliği zırh oranı ne kadar düşükse attığın merminin hasar oranı o kadar yüksek oluyor. Normal mermileri anlatmaya gerek yok zırh delici mermilerde namludan çıkış hızları sebebi ile ve mermi yapısı nedeni ile normal mermilerin ile delemeyeceğin tankların delemediğin kısımlarını delmene yardımcı olur örnek vericek olursak normal mermin 200mm zırh deliyorsa zırh delici mernin 280mm delebilir buda zırhlar arasında ciddi artış demektir.

Ama her şeyden önemlisi tankları tanıman zırh ve top değerlerini bilmen çok önemli yoksa sürekli sektirir durursun düşmanını tanı :)DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.