Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
27
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Windows XP'nin kaynak kodları internete sızdı (2. sayfa)

R Rkx
5 ay (3567 mesaj)
ATM'ler hala XP kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 30 Eylül 2020; 23:2:20 >


Bu mesajda bahsedilenler: @seko.tr

O ozanbey86
5 ay (483 mesaj)
Oyun, iş, ve ev kullanıcıları stabil bir işletim sistemi bekliyor windows 10 veya 11 olsa bile piyasaya hitap etmiyor benim gibi sadece youtube a bakan ile sağlam gamer aynı sistemi kullanması saçmalık bazı yazılımcılar düzenleme yapsada randımanlı çalışmıyor bir yerde illaki hata veriyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


K karayulun
4 ay (509 mesaj)
windows xp nin kullanım, erişim kolaylığı ve tepki verme süresi hiç birinde yok. windows 7 bile arka planda işlem yürütüyor. bilgisayarın soğutucusu devir arttırıyor kullanmayınca. windows 10 zaten karmaşık başlat zımbırtıları, erişim ve ince ayarları gizlenmiş anlamsız menüleriyle kullanıcıya zaman kaybettiriyor. ayrıca içinde yığınla arkaplan işlemi var ve bunların yüzde 50 i gereksiz.
K karayulun
4 ay (509 mesaj)
yenilenmiş xp sürümü yaparlar ise şaşırmam.
Bu mesajda bahsedilenler: @DH Misafiri

A AssetGroup
4 ay (82 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: soneday

ReactOS zaten %70 oranında tersine mühendislikle nt'yı klonlamıştı, bunuda kullanır ama windows xp seviyesinde bir işletim sistemi günlük kullanıma yatkın olmaz. Şöyle Windows10'un falan sızacakki ortalık alevlensin :D
Tersine mühendislik diyorsun da microsoft zaten linux dağıtımlarını alıp tersten kodlayıp kendi çekirdeğini oluşturdu ve böyle gitti xp üzerinden bu dosyaları registy de saklayıp bölümlendirip şifrelediği için kimse içeriğine adam gibi ulaşamıyordu ReactOS yani kopyaladı diyorsun da direk değildir diye düşünüyorum microsoftun içine girip tersine mühendislik yapabileceğini sanmıyorum.
F Forum nn1
3 ay (243 mesaj)
o tema beta longhornun son surumundeki tema aslinda ancak bu tema win xp ye uyumlu olmadigi icin kullanilmadi
çünkü xp aura ya gecis icin yeterli degil idi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


W Why Shy
3 ay (1356 mesaj)
Bu tam olarak nasıl bir güvenlik açığı oluşturur?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

J johonwayni
3 ay (2668 mesaj)
Kaynak kodu incelenir, örneğin; sistemin gecici bir erişim kod oluşturma kısımları ya da parolayı şifreleme gibi kısımlarını incelerler. Böylelikle kendi yöntemlerini oluşturular. Hala Windows XP kullanan bilgisayara ise kendi yöntemlerini gönderirler ve Windows XP bu yöntemi kabul eder çünkü kendi kod yapısı ile birebir, doğrudur ve sistemi ele gecirmiş olurlar.
Bu mesajda bahsedilenler: @Why Shy
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.