Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
323
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Windows'un bulunduğu diski bicimlendirme
A
2 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Merhabalar

İnternetten aldığım SSD iyi performans vermiyor iade edeceğim. Ancak Windows kurdum. Şimdi biçimlendirip göndermeliyim. Windows kurmadan nasıl bicimlendirebildirim

2. Bir diskin yok< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

D
2 yıl
Yarbay

Active@ KillDisk Freeware versiyonu indir, kur. https://www.killdisk.com/killdisk-freeware.htm
"Boot Disk Creator" ile boot edebilir USB Flash oluştur.
Bu USB ile bilgisayarı başlat.
Bu program yardımı ile SSD'yi tamamen silerek yeni alındığı duruma getirir. Böylece özel verilerin başkasının eline geçmemiş olur. Silme işlemi biraz zaman alabilir çünkü bütün sektörler sıfırla dolduruyor. Sabırla sonuna kadar bekle. SSD sildiğin için belki de çabuk silebilir ama hard diskleri silerken epey vakit alıyordu.

İkinci hard diski veya SSD'yi silmek isteseydin bootable usb flash oluşturmaya gerek olmayacaktı ama sadece SSD var deyince mecburen usb oluşturduk.

"Hard diskimi veya SSD'yi satmak istiyorum ama içinde özel verilerim var. Başkasının eline geçmesini istemiyorum. Bütün verileri geri getirilemez biçimde nasıl silerim?" diyenler varsa onlara da tavsiyem Active@ KillDisk programıdır.

Kolay gelsin.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.