Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
19
Tıklama
0
Öne Çıkarma
windows saati sürekli 3 saat geride

S StG 44 Konu Sahibi
4 yıl (1262 mesaj)
laptopumda ubuntu ve windows 7 birlikte kullanıyorum.son zamanlarda windows 7'de saat sürekli 3 saat geride.otomatik güncellemeyi, yaz kış saati kapatıp elle ayarladım hâla aynı durum.ubuntu'da ise böyle bir sorun yok.biraz araştırdım genelde bios pilinden oluyormuş ancak onda tarih ve saat çok çok geriye atıyor diye okudum mesela bilgisayarın ilk açıldığı tarih gibi.bendeyse sürekli üç saat geride.virüs olabilir diye ubuntu'dan windows'un olduğu bölümü taradım birşey bulamadı.bir de saati düzeltip yeniden başlata basınca saati doğru gösteriyor ancak bilgisayarı kapatıp açınca yine üç saat geri gösteriyor, ama bazen doğru gösterdiği de oldu.yardımcı olabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StG 44 -- 29 Temmuz 2016; 19:50:54 >


K Kurutucu
4 yıl (946 mesaj)
Ya saat ayarlarından zaman diliminde sıkıntı vardır. Ya da bios pili bitmek üzere.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S StG 44 Konu Sahibi
4 yıl (1262 mesaj)
Zaman diliminde de sorun yok istanbul +2 de. Bios pili bitecek olsa surekli 3 saat geriye atmaz diye duydum. Ayrica bios piliyle alakasi olsa ubuntuda da olmasi gerekmez mi ayni sorunun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Kurutucu
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.