Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
125
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Windows 7 Home Prem..için LÜTFEN ACİL YARDIM

D derin07 Konu Sahibi
6 yıl (1430 mesaj)
Sony Laptopun işletim sisteminde yaklaşık iki yıldır ssd kullanıyorum.SSD ye ilkin sistem yedeğini acronis üzerinden yazmıştım.Daha sonra 240 lık bir ssd aldım ve 120 liği sattım o anki imajı yeni ssd ye yazdım sıkıntısız kullanırken,bi,r desktop sistem kurmam gerekti bu kerre 120 lik bir ssd aldım laptop imajını 120 yazmak için laptoptaki 240 lığıda formatlayarak yeniden win 7 pro kurdum desktopa.

Gelelim olan soruna bu süreçte (win 7 Home prem. imaj 40 -42 gb civarıydı) win 10 geldi indirdim beğenmedim bir ay içinde tekrar win 7 ye geri döndüm.Son imajı 120 lik diske yazdım laptopa taktım açıldı imajdan sonrakiş uptadeleri yaptı buraya kadar sıkıntı yok,bir iki gün sonra bir baktım ki harddisk (ssd) boyutu bayağı artmış ve win 10 update yüklenmek için hazır bekliyor.

Updateyi kapattım interneti karıştırdım oradan okuduğum hatırladığım kadarı ile windows içinedeki bir klosörü boşalttım.Kapattım açtım sadece 3-4 gb eksilmişti ve Hazır görülen update artık yoktu win 7 de güncel olduğundan sıkıntı yaşamamak için uptateleri önce incele sonra indir seçeneğini aktif ederek kendi yönetimime alıp kontol sağladım..Güya..

İki gün sonra gördümki win 10 yüklenmek için aktif yani 3-4 gb tekrer ilgili kalasöre inmiş.

İki sorun var bir bu win 10 uptade işini kesin nasıl kaparım.

İkincisi ssd nin boyutu arttı(Hatta görünmez partisyonda olan işletim sisteminden yer silerek ve C ye kartarak 18 gb yer kazanmama rağmen)işletim sisteminin yani win 7 nin bir yere yedeğini aldı win 10 yüklenirken bunu bulup silmek istiyorum.

Hatta win 10 yüklemek ilerde dahi hiç önemli ve isteğim dahilinde de değil.

Nasıl kurtulurum yardım edecek varmı.?

Sıkılmadan okuyup cevap yazacak olanlara şimdiden Çok teşekkürler..

Bu vesile ile herkese hayırlı mutlu huzurlu Bayramlar dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derin07 -- 23 Eylül 2015; 14:49:49 >


D derin07 Konu Sahibi
6 yıl (1430 mesaj)
Fikri olan yok mu?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.