Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Windows 10’un yeni aylık güncellemesiyle tehlikeli solucanlara karşı önlem alındı

N
northwood Konu Sahibi
11 ay (3005 mesaj)
 
Windows 10 güncellemeleri bazen can sıkıcı sorunları beraberinde getirse de sistemimizi güvenle kullanabilmek için krulumu ihmal etmemek gerekiyor. Microsoft’un pazar payının giderek artan güncel işletim sistemine bu ay gelen toplu güncellemesi önemli açıkları kapatıyor.

Bu ayki salı güncellemesi bir çok açığı kapatsa da içlerinden önemli 4’ü CVE-2019-1181, CVE-2019-1182, CVE-2019-1222, ve CVE-2019-122 olarak listeleniyor. Söz konusu açıklar kötü amaçlı bir kişi tarafından kullanıldığında sistemde istenildiği gibi zararlıların çalıştırılmasını mümkün kılıyor.

Saldırgana geniş yetkiler sağlayabiliyor 

 
Buna çeşitli yazılımların kullanılması, değiştirilmesi ve hatta verilerin silinmesi gibi işlemler örnek verilebilir. Dahası saldırgan yeni bir kullanıcı hesabı açarak kullanıcı denetimini ele geçirebiliyor.
 
 
Geçmişe dönüp baktığımızda bu yamanın WannaCry ya da BlueKeep gibi hafızalarda yer edinen örneklerin önüne geçeceğini söyleybiliriz. Son olarak Microsoft’un yamanın kurulumunu kullanıcının herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan otomatik olarak kurulacak şekilde dağıttığını belirtelim

 Haberi Portalda Gör

En Çok Beğenilenler Tümü Tüm Yorumları Aç
Microsoft'un şu ana kadar ki en iyi işletim sistemi. Güncellemeler önemli. Eksiksiz yapmak gerekir.
Yoruma Git
Yorumun Devamı The Hollow - 11 ay 0

S
smart1978
11 ay (15149 mesaj)
Iyiymis...
T
The Hollow
11 ay (3052 mesaj)
Microsoft'un şu ana kadar ki en iyi işletim sistemi. Güncellemeler önemli. Eksiksiz yapmak gerekir.
B
Byperest
11 ay (105 mesaj)
Arayüz buglarına bir çözüm bulsalar iyi olacak. Araç çubuğunda iki üç tane bug var, saatin oradaki uygulamaların ikonları bazen gözükmüyor uygulama açık olsa bile. Spotify'ı görev yöneticisinden kapatıyorum arkadaş. Ayrıca tüm uygulamalarım lisanslı. Yani Windows bugu bildiğin. Crack kullanmıyorum.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.