Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
348
Tıklama
0
Öne Çıkarma
WİN 7 BÜYÜK GÜVENLİK AÇIĞI

T turklucky Konu Sahibi
12 yıl (940 mesaj)
WİN 7 BÜYÜK GÜVENLİK AÇIĞIWindows 7'deki Büyük Güvenlik Açığı 24 Nisan 2009 19:00 Windows 7 işletim sistemini uzaktan kontrol etmek için sadece 3 Kbyte yeterli. Bu büyük güvenlik açığı Hacker konferansında ortaya çıktı.

Nitin Kumar ve Vipin Kumar tarafından yapılan açıklamaya göre VBootkit 2,0 adındaki 3 Kbyte’lık yazılım herhangi bir önyükleme işlemi sırasında sisteme kurulup Windows 7’yi kontrol edebiliyor. Güvenlik araştırmacılarına göre bu kadar ufak bir yazılımın tam kontrol sağlaması oldukça ilginç.


Bir korsan bu yazılım sayesinde Windows 7 kullanıcısının haklarını kısıtlayabilir, şifreleri ve bilgileri çalabilir veya aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilir. Kumar konuşmasında kullanıcıları uyardı. Çünkü bu yazılıma engel olabilecek şimdilik bir şey yok. Sözlerine VBootkit 2.0’ın nerdeyse görünmez olduğunu belirerek devam eden Kumar, bu yazılımdan kurtulmak için şimdilik Windows 7 işletim sistemini sıfırdan kurmanız gerekiyor dedi.
Benle birlikte kullanmakta veya kullanacak olan diğer arkadaşlar...

En azından dikkatli olmanızı temenni ediyorum


Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turklucky -- 7 Mayıs 2009; 21:43:55 >


C CorleoneXT
12 yıl (3759 mesaj)
mayıs ayının 7 sindeyiz .24 nisandan 13 gün geçmiş. o aradada zaten yamalandı diye biliyorum
T turklucky Konu Sahibi
12 yıl (940 mesaj)
İnşallah düzeltmişlerdir... Bu konuyla ilgili MS bir açıklama yapmadı...
C CaNeRR
12 yıl (5416 mesaj)
Halloldu oDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.