Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
7
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
WhatsApp’tan Apple’ın istismar tedbirlerine eleştiri

E ekrem71 Konu Sahibi
5 ay (29170 mesaj)

WhatsApp duyuru yaptıSon dönemde özellikle akıllı telefon platformlarının gizlilik odaklı aldıkları tedbirlere üçüncü taraf platformların tepki gösterdiğini görüyoruz. Genelde Apple odaklı şekillenen bu eleştirilere bir yenisi daha eklendi. iOS istismar tedbirlerine eleştiriApple bilindiği üzere çocukların istismarının önüne geçebilmek için uygulamalarında birtakım tedbirler alma yoluna gitmişti. iOS 15 ve macOS Monterrey ile başlayacak tedbirler cihaz üzerinde yapay zekâ algoritmalarının çalışarak çocuğa zararlı resim gönderilip gönderilmediğini algılamasına dayanıyor. Ayrıca Bkz.Söylentiye göre yeni Call of Duty oyunu iki sürüm halinde çıkacak: Birisi yenil nesil için diğeri eski nesil içinWhatsApp şefi Will Cathcart duyurulan sistemin bir kişi izleme yazılımı olduğunu ve fotoğraf haricinde zararlı olarak tanımlanan her türlü içeriği de kolay bir şekilde izleyebileceğini belirtiyor. Ayrıca Çin veya farklı ülkelerin kendi isteğine göre içerik filtrelemesi talep ettiğinde artık bir suiistimale doğru gideceğini de sözlerine ekliyor. Apple ise bu görüşlere kesinlikle katılmıyor ve kullanıcıların isterse iCloud Fotoğraf özelliğini kapatabileceğini belirtiyor. Ayrıca içerik filtresi bilinen kurum ve organizasyonlardan elde ediliyor ve ülkeye göre çalışması da mümkün değil. WhatsApp ve Apple arasında daha önce de uygulama izinlerine bağlı olarak tartışmalar yaşanmıştı. Kullanıcı gizliliği konusunda sabıkalı olsa da WhatsApp her fırsatta aynı konuda Apple’ı eleştirmekten geri kalmıyor. https://twitter.com/wcathcart/status/1423701478699528193

 
Kaynak:https://www.engadget.com/whatsapp-head-apple-child-safety-surveillance-system-201956787.html

 Haberi Portalda Gör

Dinime küfreden Müslüman olsa...
Yoruma Git
Return to Monke - 5 ay +9
Açıklamanın her cümlesine katılıyorum. Apple yanlış yolda.
Yoruma Git
Biyturs_OnSr - 5 ay +6

B Biyturs_OnSr
5 ay (3935 mesaj)
Açıklamanın her cümlesine katılıyorum. Apple yanlış yolda.

R Return to Monke
5 ay (12115 mesaj)
Dinime küfreden Müslüman olsa...Bu mesaja 1 cevap geldi.

J JourneyToTheWest
5 ay (323 mesaj)
Vay be , huawei'yi kullanıcı izliyor diye dünyada bitiren abd'nin bir numaralı markası apple. Bakalım abd hükümeti apple'ın bu kararına nasıl tavır sergileyecek.

Y Yeşil Gözlü Bizon
5 ay (109 mesaj)
hEr oLaYı dİnE boğloMoyOn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeşil Gözlü Bizon -- 8 Ağustos 2021; 13:54:52 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Return to Monke

L ladro
5 ay (521 mesaj)
Apple izleyince karışma, hatta "bak biz sizin çocuklarınızı düşünüyoruz" diye palavra sık. Ama Huawei izlemese bile izledi dersin, boynunu kesersin. Soran olursa da "demokrasinin beşiğiyiz" dersin, kim bilecek, hiç yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ladro -- 8 Ağustos 2021; 14:46:14 >A Ahmet DOĞAN
5 ay (921 mesaj)
Bu da bir nevi kullanıcı bilgisi toplamaya giriyor ve özel hayatın gizliliğini ihlal ediyor. Kendi ayağına sıkar bu şekilde elma< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


D DH Misafiri
5 ay (78116 mesaj)
ateş olmayan yerden duman çıkmaz pedofilici müşteri artmasa bunu yapmazlardı...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.