Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
134
Cevap
0
Tıklama
83
Öne Çıkarma
WhatsApp’tan açıklama: Veri paylaşımı kuralımız değişmedi

E ekrem71 Konu Sahibi
2 ay (27469 mesaj)Geçtiğimiz hafta kullanıcı sözleşmesini güncelleyen ve tüm kullanıcıların veri paylaşımına izin vermesini zorunlu kılan WhatsApp nihayet bir açıklama yaptı ancak asıl iddialara bir cevap veremedi.Verileri hep paylaşılıyorduWhatsApp şefi Will Cathcart sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada kullanıcı sözleşmesi güncellemesinin ağırlıklı olarak işletmelerle kullanıcılar arasındaki iletişimi düzenlediğini ve verilerin paylaşımı ile ilgili önceki kuralların aynen devam ettiğini dile getirdi.Ayrıca Bkz.Terden elektrik enerjisi üretebilecek pedler geliştirildiCathcart uçtan uca şifreleme teknolojilerinin aynen devam ettiğini ve hiç bir şekilde özel sohbetlerin veya görüşmelerin görünmediğini belirtiyor. Facebook da dahil hiç bir iştirak bu iletişime erişemiyor.Bununla birlikte Cathcart asıl soruya cevap verememiş gibi görünüyor. WhatsApp veri paylaşımı ilkeleri aslında değişmedi ve Cathcart bu konuda haklı. Tartışma konusu olan ise verileri paylaşmayı istemeyenler için bir seçenek sunulmaması.Önceki sözleşmelerde 30 gün içerisinde kullanıcı verileri paylaşma seçeneğini pasif hale getirebiliyordu. Yeni sözleşmede böyle bir seçenek olmaması WhatsApp kullanmak isteyen herkesin Facebook’a veri gönderilmesini kabul etmesi anlamına geliyor.   https://twitter.com/wcathcart/status/1347660775603597312 Haberi Portalda Gör

Millet de Telegram ve BİP'e akın ediyor, sanki bunların veri paylaşım kuralları farklıymış gibi, BİP'in sözleşmesinde verilerinizi üçüncü taraflarla bile paylaşacağı a...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Bloodin - 2 ay +118
@Bloodin
Yoruma Git
Yorumun Devamı Guest-B6C467102 - 2 ay +46
Avrupa ya farklı Türkiye ye farklı sözleşme sunmuyorsa sıkıntı yok.
Yoruma Git
CleanCoders - 2 ay +26

B Bloodin
2 ay (2652 mesaj)
Millet de Telegram ve BİP'e akın ediyor, sanki bunların veri paylaşım kuralları farklıymış gibi, BİP'in sözleşmesinde verilerinizi üçüncü taraflarla bile paylaşacağı açıkça yazıyor.


Bu mesaja 3 cevap geldi.

E eAkman
2 ay (745 mesaj)
Yani zaten paylasiyordunuz ama caktirmadiniz. Zaten herkes bunun farkindaydi. 😁


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Spider_hip
2 ay (2519 mesaj)
Telegram ve Bip'i bilmiyorum ama Signal şimdilik en güvenlisi gibi duruyor. Zaten görünüş olarakta whatsapp a çok benziyor, ikonlar vs her şey aynı yerlerde, bu yüzden alışma durumu yok. Zaten whatsapp'ın eski kurucularının hazırladıkları uygulama.


Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Bloodin

M mutercim
2 ay (409 mesaj)
Niye çaktırmasınlar, te 2016'da söyledi adamlar. Hatta o dönemde izin vermeme seçeneği de vardı. Anladığım kadarıyla o zaman izin vermediysen şimdi de bu tercihine saygı duyacağız demişler. Hayır millet bilgilerini paylaşmak istemiyorsa anlarım da sanki yeni bir şeymiş gibi neden hep birden galeyana geldik onu anlamıyorum.
Bu mesajda bahsedilenler: @eAkman

C castigatetr
2 ay (191 mesaj)
telegram kullanıyorum yıllardır ordada aynı olay zaten var farketmiyor..


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T the most important thing
2 ay (133 mesaj)
Hayırlı olsun. ÇOK ULUSLU ŞİRKETLERİN YAPACAĞI TAM DA BUDUR. O YÜZDEN YERLİ VE MİLLİ OLSUN DİYORUZ.(BİP DEĞİL YENİ BİR UYGULAMA)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the most important thing -- 11 Ocak 2021; 10:23:44 >


D duren
2 ay (482 mesaj)
Maalesef onuda fazla kişi kullanmıyor. Yani en iyi seçenek şuanlık telegram
Bu mesajda bahsedilenler: @Spider_hip

4 435
2 ay (589 mesaj)
Signal’in telegramdan üstün hiç bir yani yok güvenlik konusunda. Evet sadece telefon numaranı alıyor isim falan sormuyor ama numaramı aldıktan sonra ismimi bilmesinin bir sakıncası yok. Bu zamana kadar Whatsapp’a vermediğimiz bilgi kalmamıştı o yüzden sorun etmiyorum. Sinyal telegram’a göre bir kaç önemli özellikten yoksun internete girip araştırırsanız görürsünüz ama en önemlisi telegram çok daha eski olduğundan kullanıcı kitlesi çok daha fazla. Ben 2014’ten beri telegram kullanırım, hep Whatsapp’tan daha iyiydi özellik bakımından ancak Whatsapp’ı hep tutuyordum çünkü iş için lazım oluyordu. Dün 0.99$’a aldığım 2008’den beri kullandığım Whatsapp’ı sildim çünkü rehberimin tamamı telegram’a katılmış.


Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Spider_hip

J joven
2 ay (1895 mesaj)
Güvenlik ve gizlilik endişesi taşıyanlara tavsiyem internete bağlı hiçbir elektronik ürünü kullanmasınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joven -- 11 Ocak 2021; 10:6:10 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

4 435
2 ay (589 mesaj)
Aynı olay derken neyi kastediyorsunuz?
Bu mesajda bahsedilenler: @castigatetr

4 435
2 ay (589 mesaj)
Veri paylaşım kuralları aynı mı okudunuz mu sözleşmeyi?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Bloodin

K Krone
2 ay (7429 mesaj)
Facebook, Instagram, Twitter ve hatta Google servisleri zaten yıllardır her hareketinizi takip ediyor. Kendiniz bile isteye konumunuzu paylaşmıyor muydunuz yani ? Şu kişilerle şuradayım diye etiketleyip fotoğraflar paylaşmadınız mı hiç ? Hadi onu geçtim ortamda birşey konuşurken websitelerinde bunun reklamını görmek ? Tesadüf olamaz. Uzun zamandır takip ediliyoruz. Bundan kaçış yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S Spider_hip
2 ay (2519 mesaj)
Evet benim rehberde de henüz az kişi signal kullanıyor. Signal'in webwhatsapp gibi masaüstü uygulaması olması da hoşuma gitmişti. Umarım telegram'ın da vardır. Çünkü bana web versiyonları da şart, iş gereği çok faydalı oluyor pc den kullanmak, dosya göndermek, almak.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @435

G goygoy06
2 ay (268 mesaj)
Hocam çok fazla anlamadığımız konularda yorum yapmayın bence. Al sana telegramın nasıl patlatılacağını anlatan flood. Adam Signal tavsiye ediyor.

https://twitter.com/durumcrustulum/status/1160347774732423169?s=19


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @435

G Guest-B6C467102
2 ay (1494 mesaj)
@Bloodin
Telegram görece temiz, bu tabloda telefon numarası istiyor görünse de, numara olmadan da hesap açmanız mümkün. En kötüsü yerli Bip. Dikkat edin bu tablo uygulamanın istediği izinleri değil, kullanıcı sözleşmesinde onlar tarafından kullanılacağı belirtilen kişisel verili gösteriyor.

< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 2 cevap geldi.

T the most important thing
2 ay (133 mesaj)
YALNIZ, WHATSAPP HEPSİNE ULAŞIYOR
Bu mesajda bahsedilenler: @Stanislas Xavier

S SuperVisör
2 ay (522 mesaj)
whatsapp kullanmaya devam edin gizli bir şekilde yapmak istemiyor açıkca kabul edin şartları istiyorlar zaten gerektiginde kullanıyorlardı


Bu mesaja 1 cevap geldi.

G Guest-B6C467102
2 ay (1494 mesaj)
Tablonun üzerinde koyu renkle yazan yere dikkat ederseniz, tablo uygulamaların kameraya,depolamaya, galeri gibi erişim isteklerini değil, sözleşmede yazan, uygulama geliştiricisi tarafından kulanılacak kişisel verileri gösteriyor. Yoksa Signal uygulaması da depolama, galeri izni istiyor ama buradaki içerikleri kullanmıyor.