Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Westworld mobil oyunu kapanıyor

E
ekrem71
3 ay (23460 mesaj)


Henüz indirmeye sunulur sunulmaz Bethesda tarafından izinsiz kod ihlali davası açılan Westworld mobil oyununun macerası kısa sürdü. Warner Bros. oyunu yayından kaldırma kararı aldı.


 


Aynı kaynak kodu


 


Bethesda, Westworld oyununun kendi kaynak kodlarını birebir kopyaladığını ve tasarımı değiştirerek piyasaya sürdüğünü iddia ediyor. Dolayısıyla Bethesda’nın telif hakları ve ticari sırları çiğnenmiş oluyor.


 


Ayrıca Bkz.Cryptopia hacklendi, zarar büyük

Aslında iki oyunu yapan da Behaviour Interactive stüdyosu. Muhtemelen stüdyo zamandan kazanmak için ilk oyunundaki hazır kodlarını elden geçirerek Westworld için uyarladı. Tabii bu hazır kodların kullanım hakkının Bethesda’ya ait olduğunu es geçerek.


 


Şikâyet dosyasına ihlal olduğu iddia edilen kodlar ve karakter parçaları eklenmiş. Ayrıca Fallout Shelter oyununda ilk dönemde mevcut olan bir hatanın bile aynen kopyalandığı ifade ediliyor.


 


Bethesda ve Warner Bros. geçtiğimiz günlerde bir araya geldi. Dava öncesinde iki firma ortak bir konuda uzlaştı. Bethesda şikayetini geri çekiyor ve bir daha bu tür bir şikâyette bulunmayacak. Warner Bros. ise oyunu kaldırma kararı aldı. 16 Mart tarihi itibariyle mağazalardan kaldırılacak ve sunucular kapatılacak. Kullanıcıların oyun içi para birimlerini harcamaları tavsiye ediliyor.


 "Kullanıcıların oyun içi para birimlerini harcamaları tavsiye ediliyor. "

yani oyuna para harcayanlar da enayiliğine doymasın diyorlar.
Yoruma Git
MacGyver. - 3 ay +6

S
Seyrim
3 ay (1114 mesaj)
Behaviour Interactive stüdyosu işin kolayına kaçıp WB'nin başını yakmış..
S
sniper23
3 ay (4745 mesaj)
1 yıl olmadan koyun gümledi.
M
MacGyver.
3 ay (3428 mesaj)
"Kullanıcıların oyun içi para birimlerini harcamaları tavsiye ediliyor. "

yani oyuna para harcayanlar da enayiliğine doymasın diyorlar.