Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
0
Cevap
89
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Western Digital harici harddisk güvenilk

D desperadotr Konu Sahibi
7 yıl (702 mesaj)
İki defa WD 2 TB harici HDD im elektronik aksam nedeniyle bozuldu. Verilerimi iki defa kaybederek artık harici hdd ye yedeklemekten soğudum. Buna yönelik bir kaç sorum olacak;

1. Harici karddiske hala akım geliyor fakat HDD sistemde göründüğü halde içine giriş yapılamıyor. Altındaki devre paleti değiştirilerek çalışması sağlanabilir mi ? (HDD hiç yerinden oynamadı ölü bölge yok eminim)

2. Linux işletim sistemi altında verilerin yedeklenebildiği ve HDD nin görülebildiği söyleniyor. Zira windowsta Raw dosya biçimine dönüştüğünü görülemediğine tanık olmuştum.

3. 1.5 - sene kullandım ve bu iki hdd de aynı sorunları yaşadım yoksa yedeklemelerimi DVD den mi devam etmeliyim harici HDD den umudu kesmelimiyim ?

4. Normalde bu WD 2 TB harici HDD lerin ömrü ne kadardır ? En sağlıklı biçimde kullanmak için ne gibi önlemler alınmalı ?

Uzman arkadaşlardan sorularıma cevap bekliyorum teşekkür ederim şimdiden.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.