Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
6
Cevap
318
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Western Digital Elements Alacakların Dikkatine - Sakın Almayın
K
2 yıl
Er
Konu Sahibi

Daha önceden Western Digital Elements 4 TB Harici Hard Disk Almıştım, 2.5 sene kullandım, memnundum. Ancak daha sonra yeni bir HDD alıp önemli fotoğraf,video ve dökümanlarımı vs. koyup çok kullanmadan ayrı bir yerde kullanmak için yeni bir HDD almaya karar verdim. Daha önce WD element aldığımdan başta WD My Passport alacaktım. Ancak yeni çıkanların eskiye göre yavaş olduğunu yada zamanla yavaşladığını yabancı kaynaklardan okudum. Bende bildiğim WD Elements almaya karar verdim. 28.11.2020 de sipariş verdiğim HDD 3.12.2020 elime geçti.

< Resime gitmek için tıklayın >

Kullandığımda sıkıntı yoktu. Bende zamanla önemli dosyalarımı PC yada diğer Harici disklerden yavaş yavaş atmaya başladım. Çok sık kullanmıyordum. Daha önce başıma gelen PC çökmesinden dolayı dosya yedeklerini buraya atmaya başladım. Dosya atarken harici disk kablosu takılı olduğu halde birkaç kere bağlantısı koptu. En son bağlantı koparken cızırtılı sesler çıkarırken bağlantı koptu ve bir daha açılmadı. 27.01.2021'de harici diskim bozuldu. 2 ay bile olmadan bozuldu.

Garanti kağıdında garanti için İndex Bilgisayar ile iletişime söylediler. Bende garanti için 29.01.2021'de firmaya yolladım. 03.02.2021'de HDD bana geri gönderilmiş. Cihaza fiziksel müdahele yapıldığından dolayı garanti kapsamı dışında olduğu yazıyordu. Cihazı 2 ay bile kullanmadan bozuldu ve fiziksel müdahele bahanesiyle geri yolladılar.

2 ay bile kullanamadığım ve 899 lira verdiğim ve halen taksitlerini ödediğim cihazım kullanılamaz hale geldi. Evet kullanmadığım bozuk cihazın taksitlerini ödüyorum. İçindeki verilerimi saymıyorum. Neyseki birçoğunun kopyası vardı.

Bende başta sikayetvar.com'a başta yazdım. Site beni otomatik olarak Western Digital'in şikayet sayfasına yönlendirdi. Ancak orada hiçbir şekilde mesajım bile görülmedi. Daha sonra farkettim ki. Western Digital hiçbir şikayete bakmıyor. Bende İndex Bilgisayar'ın şikayet sayfasına yazdım. Benimle ilgilendiler. Cihazın fotoğraflarını çekip mail atmamı firma ile görüşecekleri söylediler. Ancak bugün sikayetvar.com alttaki mesaj ile karşı karşıya kaldım.

< Resime gitmek için tıklayın >

Eski Hard Diskim Malezya üretimi gerçekten taş gibiydi. Kaç kere düşürdüm. Halen çalışıyor. Zaten buna istinaden Yine WD Elements hard diskimi aldım. Ancak yabancı kaynaklarda da Tayland üretimlerinin kalite olarak daha düşük olduklarını okudum.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
Soldaki Malezya üretimi halen çalışan daha yıpranmış. Sağdaki Tayland üretimi yeni gibi durup çöp olan.

Markadan uzak durun hem paranız hem de belki paha biçilemez fotoğraf, anılarınız vs çöp olmasın.B
2 yıl
Yarbay

Geçmiş olsun. Birazda şans işi dostum bazen en pahalı ürün 3 gün gider bazen de en kötü ürün 3 sene gider bu hep böyledir.U
2 yıl
Yarbay

12 Yıllık WDC 160GB diskim var, tabiri caiz ise "eşeğe biner" gibi kullandım, problemsiz çalışıyor.

Biraz şans işi gibi sanki.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
2 yıl
Er
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yavuz

12 Yıllık WDC 160GB diskim var, tabiri caiz ise "eşeğe biner" gibi kullandım, problemsiz çalışıyor.

Biraz şans işi gibi sanki.
Bende de 12-13 yıllık Western Digital var. Western Digital Elements Malezya üretimi sağlam ancak şimdiki Tayland üretimleri sıkıntılı. Yabancı kaynaklarda da mevcut.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
geçen yıl
Er
Konu Sahibi

Tüketici hakem heyeti beni haklı buldu. Zaten firma bana yetkisiz müdahele var demişti. Bilirkişide böyle bir müdahelenin olmadığını tüketici olarak benim değil firmanın ispatlaması gerektiği dışarıdaki ufak izlerin böyle bir şeye ispat olamayacağını belirtmiş. Firmada böyle birşeyi ispatlamadı. Daha sonra ücretsiz tamir dediler. Aslında ben yenisini vermelerini bekliyordum. Ancak firma tamir etti. Belki de iç mekanizmayı tamamen değiştirdiler. Bilemiyorum. Tabi benim içindeki herşey gitti. Ben de güvenip tekrar hiçbir şeyimi bu harddiske yedeklemedim. Şimdi köşede öyle duruyordu. Taki bir arkadaşım bir projesi için istedi. Anlattım durumu "Zaten 3-4 yedek alıyorum. Ondan lazım" dedi.

Bir daha Western Digital almam. Firmaya güvenmediğimden değil. Tayland üretimleri kötü Malezya üretimleri yine fena değil. Tayland üretimlerinin dandikliği yabancı forumlarda da belirtilmiş. Ama bir daha almama nedenim İndeks Bilgisayar'ın böyle arızalarda ufak şark kurnazlığı yapmaları.K
geçen yıl
Çavuş

Arkadaşların dediği gibi biraz şans işi bende 6 adet yedek hdd var.zamanında 2si arıza yaptı garanti ile değiştirdim verileri attım 10-12 senedir kullanıyorumda bu saatten sonrada alsam SSD harici alırım onlarda pahalı.U
geçen yıl
Yarbay

Baktım, benim eşek te Tailand üretimiymiş.
Bu mesajda bahsedilenler: @kombra
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.