Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
545
Tıklama
0
Öne Çıkarma
WD disklerin kartlarını değiştirince diskler çalışmamaya başladı
P
11 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Merhabalar,

Elimde yakın zamanda çalışmamaya başlayan bir WD 20EADS disk var. Diskteki verileri kurtarmak için aynı modelden bir tane daha buldum, yeni disk sistemde sorunsuz çalıştı.
Disklerin kartlarını değiştirdim, ama bozuk disk yine çalışmadı. Meraktan yeni diski de taktım, bu defa o da değiştirilmiş kartla çalışmadı. Kartları orjinal disklerine taktığımda yeni disk tekrar çalışmaya başladı.
Kartları incelediğimde üzerinde yazan numaralar vs farklı olduğunu gördüm. Sanırım disklerle kartları arasında bir şekilde bir senkronizayon işlemi var, - feci uyduruyor olabilirim ama aklıma başka bir neden gelmiyor - kartlar farklı disklerle çalışmıyor. Yeni diskin kartını kullanıp eski diski çalıştırmam lazım, bunu aşmanın bir yolu var mı?

Teşekkürler...0
11 yıl
Yarbay

Firmalar aynı boyut hddlerde dahi farklı pcb ler kullanıyor, aynısını takınca çalışmaması için neden göremiyorum.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.