Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
39
Tıklama
0
Öne Çıkarma
WD 2 TB Harici Problemi

H HK-416 Konu Sahibi
4 yıl (145 mesaj)
Merhaba beyler aktif olarak çok dikkatli şekilde sarsmadan kullandığım (5 Yıldır 2012 Alımı ) WD 2 TB Harici Harddisk'e dosya aktarımı yaparken elektrik kesilmesi oldu . Dolayısıyla cihaz kapandı . Bu olay daha önceleri'de başıma gelmişti bi sorun olmamıştı . Daha sonra cihazın ışığı yanıp yanıp sönmeye ama tepki vermemeye başladı . Yaptığım işlemleri tek tek yazayım


Başka uyumlu kablo ve adaptör ile denedim çalışmadı .
Başka pc ve notebook ta denedim çalışmadı .
Harici kutusundan zarar vermeden çıkarttım ve dahili olarak pc ye bagladım bios algılamadı .
Motor sağlam olarak çalışıyor eskisi gibi aynı tık bile etmiyor kafa'da sorun yok diye düşünüyorum .
Harddisk'in kartını söktüm yanık patlak devre var mı diye kontrol ettim kart anladığım kadarıyla sağlam görünüyor .
Daha sonra tekrar harici kutusuna koydum ve 15 saat sonra cihazı 0 byte olarak gördü .
Bilgisayar>Yönet>Disk Yönetiminde cihaz 1.81 GB olarak fakat RAW biçimlendirmesi olarak görünüyor . Hiçbir şekilde bölme biçimlendirmeye tepki vermiyor .
Biçimlendir dediğim zaman biçimlendirmede 1.81 GB olarak (eskiden de bu miktarda görünürdü) görünüyor fakat windows biçimlendiremedi hatası veriyor .
Çeşitli programlar ile biçimlendirmeyi hata düzetmeyi denedim ama sonuç alamadım .Cihazın arızası ne olabilir çözemedim adana'da harddisk tamiri yapan yerler kısıtlı ve düzelme ihtimali olan bir cihazı bilmediğim ve cihazı acıp geri dönüşü olmayan zararlar verecek bir yere bırakmak istemiyorum .
E evandevan
4 yıl (157 mesaj)
vallahi adana yı bilmem ama istanbuldan bir kaç adresi verebilirim
yada armut.com var oraya sorununuzu yazın size adana dakiler cevap yazarlar.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.