Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Vize ücreti 80€ ama 140-160€ alıyorlar

I Issızbiradam Konu Sahibi
3 ay (492 mesaj)
Hadi vize ücretini anlarım bir şekilde ama yanında alınan 60-80€ nedir???Benim yerime o firmalar mı evrakları mı topluyor? Vize ücretlerinin bu fiyatları çıktığını görünce resmen soğudum. Zaten yapacağım tatil 400€ civarı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


W winwin35
3 ay (1116 mesaj)
80 € aracı kurumun vize ücretidir.

vize danışmanlığı veren şirketlerden bahsediyorsunuz sanırım, 140-160 € arasındaki bedele seyahat sigortası fiyatın içerisinde mi? detay lazım

hadi içinde diyelim 15-20 € arası tutar sigorta, yani 100€ olsun

vize başvurusunda konsoloslukların istediği evraklar şahsidir, sizden başka kimse erişemez.

ama konsolosluk, otel rezervasyonu ve uçak bileti ister. Göstermelik otel rezervasyonunda, ve uçak biletinde 'opsiyonlu' yani otelde ve hava yolunda rezervasyonu gözüken, ücreti ödenmemiş, ve iptal edilebilinen esnek rezervasyon yaparlar.

formu eksiksiz ve tam doldurması, evrakların, konsolosluğun istediği düzen ve nizam içerisinde dosyalaması, dilekçelerin konsolosluğun normlarına göre yazılması, randevu alması, takibi, sonucu beklemesi gibi konular hizmetin tamamını kapsar.

kısacası 40-50 € arası bir hizmet bedeli söz konusudur. Tabi bu Schengen için geçerli, diğer ülkelerin vize işlem hizmet bedelleri zorluk durumlarına göre değişir.

piyasa için normal bir durum, ücrette piyasa daki ortalama hizmet bedeli ücretidir.

bu şekilde bir danışmanlık hizmeti almayı istemezseniz, bütün işlemleri kendiniz yapıp bu şekilde tasarruf edebilirsiniz.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.