Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Virgin Orbit’in ilk demo uçuşu kısa sürede sonlandırıldı

C
cbabuccuoglu Konu Sahibi
2 ay (843 mesaj)

https://twitter.com/Virgin_Orbit/status/1265008105714155520Virgin Orbit firmasının yaptığı ilk demo uçuşunda roket, uçaktan serbest bırakıldıktan kısa süre sonra görev sonlandırıldı. Firmanın yayınladığı rapora göre sorunsuz bir ayrılma ve ateşleme olsa da roketin yörüngeye ulaşma ihtimali düşük olduğundan görev sonlandırıldı.Firma daha önce bu görevle ilgili olarak herkese bir uyarı yapmıştı. İnsanlık tarihinde ilk defa yüksek irtifada sıvı yakıtlı bir roketi yatay pozisyondayken ateşleyen firma, roketin bir anlık itkiden fazlasını verip vermeyeceğini bilmiyordu. Test uçuşunda kimse zarar görmedi.Ayrıca Bkz.4K ekranlı ve MEMC teknolojili Redmi Smart TV X serisi tanıtıldıCEO Dan Hart tarafından yapılan açıklamaya göre Virgin firması uçuştan elde ettiği bilgiler ile kısa süre sonra tekrar test uçuşuna başlayacak. Bilinmeyen kısım ise firmanın başarılı bir yörüngeye giriş için roketinde ufak düzeltmeler mi yoksa köklü değişiklikler mi yapacağı.


 Haberi Portalda Gör


G
gun
2 ay (7858 mesaj)
Bana göre bu teknoloji en iyi teknolojilerden birisi.

Sonuçta oraya kadar uçaklar sorunsuzca çıkıyor hatta daha yükseğe bile çıkabilirler yolun geri kalan kısmını roket ile çıkmak mümkün gibi geliyor bana.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


C
cabriyo
2 ay (2758 mesaj)
biraz çiftlik bank kokusu geldi burnuma.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.