Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
25
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
ViewSonic PX725HD FHD Ev Sinema Projeksiyon Cihazı Hakkında

V Viewsonic Türkiye Konu Sahibi
2 yıl (375 mesaj)
Merhaba Arkadaşlar,

Yeni ev sinema cihazımız PX725HD hakkında temel özellikleri hakkında detayları paylaşmak istedik.

PX725HD inanılmaz renk akıcılığı ve yüksek netlikte görüntü kalitesi ile ev sinema sistemleri için tasarlandı. Full HD çözünürlük RGBRGB renk tekerleği ile akıcı ve doğru renk performansını evinde yaşamak isteyenler için bir alternatif olacak.


Sinema Kalitesinde Canlı Renkler
Bu projeksiyon cihazı, bir sinema salonunda görmeyi bekleyeceğiniz dudak uçuklatan renkleri üretmek için uluslararası Rec. 709 HDTV renk doğruluğu standardına sahip.

< Resime gitmek için tıklayın >


Akıcı Renk Geçişleri
6X Hızlı RGBRGB renk çarkı; kırmızıları, mavileri ve yeşilleri yoğunlaştırmak için RGB tayfının segmentlerini filtreleyen özel bir kaplama kullanarak Rec. 709 renk doğruluğunu yakalıyor. Ayrıca, yansıtılan görüntülerde renk geçişlerini akıcı hale getirmek için ton ve doygunluğu geliştirmeye odaklanıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >


Profesyonel Görüntü Kalibrasyonu
Üründeki ISF (Imaging Science Foundation) Sertifikalı kalibrasyon araçları sayesinde, ISF sertifikalı teknisyenler aydınlık ve karanlık ortamlar için tercihlerinize bağlı olarak Gündüz ve Gece modlarına yerinde ince ayar yapabilir.

< Resime gitmek için tıklayın >


Çeşitli Renk Profillerine Destek
Sinema kalitesinde çok yönlü bir renk deneyimi sunan vColorTuner renk profil geçişi aracıyla farklı renk profillerini kolayca yükleyip indirebilir ve bunları mini USB girişi üzerinden yönetebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >


İzlediklerinizi Yaşayın
Maç gününün enerjik atmosferini arkadaşlarınızla evinizin rahatlığında yaşayın. ViewSonic'in Spor Modu sahadaki yeşil tonlarını güçlendirerek etkileyici bir renk performansı sunar. Böylece spor karşılaşmalarını çok daha gerçekçi bir şekilde izleyebilirsiniz.

PX725HD’deki 5 Renk Modu:
En Parlak Mod: Projeksiyon cihazının en yüksek parlaklık seviyesinde çalışmak zorunda olduğu aydınlık ortamlar için
Spor Modu: Spor karşılaşmalarını daha gerçekçi bir şekilde izlemek için sahadaki yeşil tonlarına yapılan iyileştirmeler
Standart Mod: Masaüstü veya dizüstü bilgisayardaki renklere benzer tonlar
Oyun Modu: Oyunlarda görüntüleri daha canlı hale getiren renk sıcaklıkları
Film Modu (Rec.709): Karanlık ortamlarda izleme deneyimini geliştirecek renk iyileştirmeleri

< Resime gitmek için tıklayın >


Gelişmiş Oyun Deneyimi
3X Fast Input sayesinde oyun oynarken ister PC ister konsolunuzdaki klavye, fare veya oyun kolunuz ile projeksiyon cihazı arasındaki minimum orandaki gecikme süresi ile rakiplerinize karşı avantaj sağlar ve oyun deneyiminizin keyfini arttırır.

< Resime gitmek için tıklayın >


ViewSonic projeksiyon cihaz lambası için uzatılmış garantinin olduğunu biliyor muydunuz?

ViewSonic projeksiyon cihazının lambasının 1 yıl veya 1.000 saat olan standart garanti süresini, projeksiyon cihazı ile aynı olacak şekilde – 2 yıl garanti süresine sahip ürünler için 2 yıl veya 2.000 saat (hangisi önce dolarsa), 3 yıl garanti süresine sahip ürünler için 3 yıl veya 3.000 saat (hangisi önce dolarsa) uzatabilirsiniz.

Örneğin, ViewSonic PX747-4K projeksiyon cihazı satın aldığınızda standart olarak cihaz 3 yıl, lambası da 1 yıl veya 1.000 saat (hangisi önce dolarsa) garanti süresine sahiptir. Ürünü web sitemizwww.viewsonic.com.tr üzerinden kayıt ettirerek standart 1 yıl veya 1.000 saat olan lamba garantisini 3 yıl veya 3.000 saate uzatmış olacaksınız. 2 yıl cihaz garanti süresine sahip PA503W gibi bir modelde ise lamba 1yıl veya 1.000 saat (hangisi önce dolarsa) garanti süresine sahipken, kayıt ettirdiğinizde 2 yıl veya 2.000 saate uzatmış olacaksınız.
Kayıt olmak için https://www.viewsonic.com/tr/support/warranties/projector-extension/

< Resime gitmek için tıklayın >
Ürün fiyatı ve satın almak için iş ortağımız Sunum Market sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

N11https://urun.n11.com/projeksiyon-cihazi/viewsonic-px725hd-full-hd-3d-ev-sinemasi-projeksiyonu-P290339239

Sunum Markethttps://www.sunummarket.com/viewsonic-px725hd-full-hd-rec709-3d-ev-sinemasi-projeksiyonu-pmu566Daha detaylı bilgi içinhttps://www.viewsonic.com/tr/products/projectors/PX725HD.php


Ev sinema diğer ürünler hakkında bilgi için https://www.viewsonic.com/tr/homeprojector/


Projeksiyonu hangi mesafeye kurmanızı ayarlamanız için mesafe hesaplama uygulaması içinhttps://www.viewsonic.com/tr/products/projectors/distance_calc/O paraya 65" 4K TV alınır
Yoruma Git
lunarstrain - 2 yıl +6

T tst-
2 yıl (827 mesaj)
Bu fiyata Xiaomi'nin lazerli projeksiyonu var. Komik yani.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: slajer

Bu mesaja 1 cevap geldi.

F FRUEHAUF
2 yıl (1640 mesaj)
Leşşş. Lazer varken

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


L lunarstrain
2 yıl (673 mesaj)
O paraya 65" 4K TV alınır
M mustafa_eser
2 yıl (649 mesaj)
bu veya benzeri urunu almam icin 2 ay kit kannat gecinerek calismam lazim fakirim kardesim fakirim hay ben boyle işin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R Rokie T
2 yıl (400 mesaj)
Aynı paraya 4K masrafsız alternatifler varken kimse 5000 saatte bir 500+ lira masraf çıkaran cihaz almak istemez. Ancak projeksiyon cihazıyla çözülebilen bir sorununuz vardır o zaman belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

R Rambo_FT
2 yıl (3402 mesaj)
Bedavadan biraz pahalı.
P PAUL WALKER
2 yıl (1274 mesaj)
15 adet aldım
S SelimSancaklı
2 yıl (2 mesaj)
Ürün yeni olduğu için maalesef çok fazla inceleme bulmak mümkün değil. Yurtdışı sitelerde genelde PRO7827 modelinden sonra çıkartılan daha iyi özelliklere sahip bir projeksiyon olduğu bilgisi yer alıyor.

Okuduklarımı ve bildiklerimi aşağıda paylaşacağım, umarım faydalı olur.
• Yüksek ansi lümen her uygulamada yüksek parlaklık sağlamıyor, özellikle renkli görüntüde renk kalitesi ve canlılığı için 6 parçalı renk çarkı ve Rec 709 gibi standartlar çok önemli. Bu özellikle PX725’in en büyük artıları.
• Oyuncuların en büyük takıntısı Input Lag sorunudur ve bu cihazda bunun için ek özellikler var. PX725 oyun modu, 3X Fast gibi menü seçenekleriyle tatminkar sonuçlar vermiş, Battlefield ve Call of Duty gibi oyunlarla test edilmiş.
• DLP projeksiyonlarda beyaz ışığı fazlasıyla kullanarak yüksek parlaklık elde etmek mümkün ancak bunun sonucunda kontrast ve renk kalitesi düşüyor. Ev sineması projeksiyonlarında kontrast çok önemli değerlerden biri ve PX725 bu konuda başarılı bulunmuş.
• ISF kalibrasyonu cihazın artı değer katan özelliklerinden biri.
• Darkchip3 ve özellikle 0.65” çipe sahip olması cihazın en büyük artılarından biri olarak görülmüş.
• Dikkatimi çeken en ilginç uzman yorumu “Kötü bir 4K projeksiyon almaktansa iyi bir Full HD projeksiyonu tercih etmelisiniz.”
Piyasada satılan 4K projeksiyonların büyük kısmının aslında Full HD olduğu ve farklı tekniklerle 4K olarak kullanılabildiğini unutmayın.
• Cihazın lamba ömrüne gelince kabaca günde 1 film izlesek en az 5-6 senelik ömrü var.
• Projeksiyonlarda farklı ışık kaynakları kullanılıyor (LED, Laser, Halojen lamba vs.). Ancak bunlar temelde sadece ışığı üretiyorlar. Görüntü kalitesi ise çok farklı bir konu, karıştırmamak lazım.
Sonuçta eve aldığımız televizyonlarında bir ömrü var, aynı şekilde ışık kaynakları bir süre sonra kullanılamaz hale geliyor.
• PX725 başarılı bir ev sineması projeksiyonu olarak yorumlanmış eleştirilen tek noktası çalışma gürültüsü olmuş. Ancak özellikle tavana asılı kullanıldığında filmin ya da oyunun gürültüsü ile birlikte odadakileri rahatsız edeceği düşünülemez.

Maalesef piyasada 6 parçalı renk çarkına sahip, Rec709 renk standartını sağlayan çok fazla projeksiyon yok. Bu nedenle PX725 radarımda, umarım çok iyi bir kampanya yakalar sinema odamı hazırlar ve sizlerle sonuçlarını paylaşabilirim.
C cheetah_first
2 yıl (116 mesaj)
4 yıl kadar Benq nun Projeksiyon Cihazını kullandım + 50 inc lg plazma vardı Projeksiyonu ayda en fazla 3 4 kez açtım büyük ekran tv varsa mesela 60 inc te olabilir hiç gerek kalmıyor. birde yeni evlerde mesafe sorunu olabiliyor dar oldukları için malum hap kadar evler var artık.
V Viewsonic Türkiye Konu Sahibi
2 yıl (375 mesaj)
Merhaba,

Projeksiyon kullanımı ve TV kullanımı bir tercihtir. Dolayısıyla siz TV tercih edebilirsiniz. Fakat şunu belirtmekte fayda var. ViewSonic 2018 içinde hem Full HD hem de 4K projeksiyon segmentlerinde pazar lideri. Ek olarak bu pazarlar Türkiye'de ciddi derecede talep görmekte ve gelişmekte. Bir TV ile 65" 4K görüntü alabiliyorsunuz makul fiyatlar çerçevesinde, 4K projeksiyon cihazı ile 100" görüntüyü benzer fiyatlara temin edebiliyorsunuz. Bu kişisel olarak kullanım tercihi. Ama TV 'de 100" görüntü almak istediğinizde fiyatlar çok daha yukarılara çıkıyor. Bu nedenle Türkiye ve Dünyada çok fazla kullanıcı 4K projeksiyon ve Full HD projeksiyon cihazlarında çok daha büyük görüntüleri tercih etmektedir.
Bu mesajda bahsedilenler: @Rokie T

V Viewsonic Türkiye Konu Sahibi
2 yıl (375 mesaj)
Merhaba,

Sadece bilgi olarak vermek istedik, direkt olarak Türkiye'de satılmayan ürünlerin cihaz ve lamba garantisi konusuna dikkat etmeniz gerekmekte.

Dilerseniz ViewSonic lazer ürün ailesinehttps://www.viewsonic.com/tr/products/projectors/ web sitemizden bakabilirsiniz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @slajer

T tst-
2 yıl (827 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Viewsonic Türkiye

Merhaba,

Sadece bilgi olarak vermek istedik, direkt olarak Türkiye'de satılmayan ürünlerin cihaz ve lamba garantisi konusuna dikkat etmeniz gerekmekte.

Dilerseniz ViewSonic lazer ürün ailesinehttps://www.viewsonic.com/tr/products/projectors/ web sitemizden bakabilirsiniz.
Merhaba,

Sadece bilgi vermek isterim, bahsettiğim projeksiyonu günde 4 saat kullanırsanız 27 yıl ömrü var.

Sevgilerle, Değirmenci Başı Musa İrfan.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: slajer

Bu mesaja 1 cevap geldi.

S SelimSancaklı
2 yıl (2 mesaj)
Slajer senin 4K Lazer projeksiyonu bulamadım, modelini bizimle paylaşabilir misin?
Bu mesajda bahsedilenler: @slajer

V Viewsonic Türkiye Konu Sahibi
2 yıl (375 mesaj)
Merhaba arkadaşlar,

23-26 Kasım 2018 tarihleri arasında PX725HD modeli 4.499TL kampanyalı fiyatıyla Sunum Market web sitesi ve N11 platformunda satışta olacak.


N11 >>https://urun.n11.com/projeksiyon-cihazi/viewsonic-px725hd-full-hd-3d-ev-sinemasi-projeksiyonu-P290339239

Sunum Market >>https://www.sunummarket.com/viewsonic-px725hd-full-hd-rec709-3d-ev-sinemasi-projeksiyonu-pmu566
T T@M@Y
2 yıl (341 mesaj)
PRO7827HD modelini kullanıyorum gayet memnunum.
Viewsonic ev sinema sistemlerinde diğer firmalara göre daha ekonomik çözümler sunuyor.
O zamanlar rec 709 renk performansı sunan dlp cihazlar 4.500 TL den başlarken ben 3.100 TL ye almıştım bu cihazı.
T T@M@Y
2 yıl (341 mesaj)
4k tv ile bir sinema odası kuramazsın dostum :)
Bu işler tercih meselesidir.
120-130" 4k tv alamayacağımıza göre projeksiyon sinema odası kuracaklar için vazgeçilmez bir seçenek.
Bu fiyata 55" 4k tv 'den büyük ekranlı bir tv alamazsın.
Elma ile armut u karşılaştırmaya çalışıyorsun.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Rokie T

R Rokie T
2 yıl (400 mesaj)
Sinema odası kurma gibi fantastik atraksiyonlara girilecekse elbette projeksiyondan başka bir çözüm yok. Ancak tv’nin yerine alternatif günlük kullanım veya PC görüntü çıkışı niyetine kullanılacaksa anlamını yitirmeye başladığını belirtmek istedim. Kaldı ki yaşadığım yerde 120-130” görüntü alacak mesafeyi sunan ev illaki vardır ama ben görmedim. Bu donelerle bakıldığı zaman 55-60”, 4K, ek masraf çıkarmayan tv daha cazip duruyor. Yani yoğun kullanım için çekici değil. Sadece elma, armut değil ihtiyacına göre gerektiğinde ayvayı bile kıyasa sokacaksın ki en efektif çözümü üretebil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @T@M@Y

T T@M@Y
2 yıl (341 mesaj)
Sinema odası fantastik atraksiyon değilki.
15m2 oda
10kg siyah duvar boyası
1kg mat beyaz boya
2 sallanan koltuk 220 TL civarı.
birde media oynatıcı.

Cihaz DLP olduğu için sen 120 değilde 110" al mesafeden dolayı.
3 metreden 120" alabiliyorsun.
https://www.viewsonic.com/us/distance-calculator

sandığın kadar fantastik bir olay değil aslında hobi meselesi.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Rokie T

K karaqedi
2 yıl (140 mesaj)
Dolar uçmadan önce bir projeksiyon alsaymışım keşke çok pişman oldum