Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
13
Cevap
1686
Tıklama
1
Öne Çıkarma
ViewSonic Full HD ve Kablosuz Projeksiyon Cihazları Hakkında Herşey

V Viewsonic Türkiye Konu Sahibi
5 yıl (374 mesaj)
Merhaba arkadaşlar, sizlerle daha yakından iletişim kurabilmek, Full HD ve kablosuz projeksiyon cihazlarımız ile ilgili detayları paylaşmak, sizden gelen sorulara yanıt vermek için artık burdayız.

Türkiye pazarında özellikle 2014 son ayları ve 2015 yılında giderek popüler hale gelen Full HD projeksiyon cihazımız PJD7822HDL, bu sene yepyeni tasarım ve özellikleriyle gelen LightStream serisini 2 yeni üyesi PJD7830HDL ve PJD7835HDL modellerini biraz açıklayarak başlayabiliriz.

PJD7822HDL
ViewSonic PJD7822HDL projeksiyon cihazları Full HD görüntü kalitesi ile ev sinema sistemlerinde görüş açınızı değiştiriyor. SuperColor Teknolojisi ile yüksek renk kalitesi sayesinde gerçek hayattaki renkleri de beraberinde getiriyor. 3.200 Ansi Lümen parlaklık ve 15.000:1 kontrast oranı, 1.3x optik zoom özelliği ile mesafe sorunu yaşamadan, ister evde ailenizle birlikte TV veya film izlerken ister arkadaşlarınızla maç keyfi yaparken daha net, parlak ve keskin görüntüleri daha akıcı renklerle etkileyici hale getiriyor. Çift HDMI ve şarj özellikli USB portu sayesinde PJD7822HDL, Google ChromeCast gibi kablosuz görüntü aktarıcı cihazların çalışmasını da destekleyerek Blu-ray/DVD oynatıcılar, TV alıcıları, oyun konsolları, windows tabanlı masaüstü/dizüstü ve Mac bilgisayarlar gibi farklı bağlantı seçenekleriyle ev kullanıcıları, ofisler, küçük/orta ölçekli sınıflar ve kurumsal toplantı salonları için en ideal çözümleri sunuyor.

Öne Çıkan Özelliklerine değinirsek,

1920 x 1080 Full HD Görüntü Kaliesi ile Akıcı Geçişler
3200 ANSI Lümen ile 15.000:1 Kontrast Oranı ile Daha Net, Keskin ve Canlı Renkler
SuperColor Teknolojisi ile Gerçek Renk Deneyimi
2xHDMI 1.4 ile Çevirici Olmadan 3 Boyutlu Görüntü
Google ChromeCast gibi kablosuz Görüntü Aktarabilen Cihazlarla Çalışabilme
Dynamic Eco Teknolojisi ile 8.000 Saate varan Uzun Lamba Ömrü
Filtresiz Bakım Gerektirmeyen Tasarım ile Kolay Kullanım
6 Renk Tekerleği ve 1.07 Milyar Renk Desteği ile HD Görüntü Kalitesi
DLP Link Teknolojisi ile 120Hz ve 3D Ready Özelliği
Eco-Mode ile Çevre Dostu Enerji Tasarrufu
Kolay ve Hafif Taşınabilirlik
3 Yıl Garanti

< Resime gitmek için tıklayın >

PJD7822HDL sahip olduğu MHL destekli HDMI girişine bağlayacağınız HDMI dongle ile film ve sunumlarınızı kablosuz olarak aktarmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca MHL desteği ile akıllı telefon ve tabletlerinizden de oyun oynayabilirsiniz.

PJD7830HDL ve PJD7835HD modelleri bugünlerde Türkiye'de satışa sunuldu. İkisi de tamamen yenilenmiş tasarımlarıve kablosuz görüntü aktarım yetenekleri ile ön plana çıkıyor.


PJD7830HDL
ViewSonic LightStream™ PJD7830HDL projeksiyon cihazları Full HD görüntü kalitesi, 3.200 lümen parlaklık ve 22.000:1 kontrast oranı ile ev sinema sistemleri için özel olarak tasarlandı . SuperColor Teknolojisinin getirdiği doğal ve yüksek renk kalitesi, SonicExpert Teknolojisinin getirdiği net ve berrak ses deneyiminin yanında 1.1 - 1.5 atım oranı ile kısa mesafeden de geniş görüntü sunabilen PJD7830HDL ile mesafe sorunu yaşamadan, ister evde ailenizle birlikte TV veya film izlerken ister arkadaşlarınızla maç keyfi yaparken daha net, parlak ve keskin görüntüleri daha akıcı renklerle etkileyici hale getiriyor. Çift HDMI (bir tanesi MHL destekli) ve opsiyonel Wi-Fi Dongle (WPG-300) ile kablosuz olarak bağlantı sağlayarak Blu-ray / DVD oynatıcılar, TV alıcıları, oyun konsolları, windows tabanlı masaüstü/dizüstü ve Mac bilgisayarlar gibi farklı bağlantı seçenekleriyle ev kullanıcıları, ofisler, küçük/orta ölçekli sınıflar ve kurumsal toplantı salonları için en ideal çözümleri sunuyor.

Öne Çıkan Özellikleri,

1920x1080 Full HD Görüntü Kaliesi ile Akıcı Geçişler
3.200 Lümen Parlaklık ile 22.000:1 Kontrast Oranı ile Daha Net, Keskin ve Canlı Renkler
HDMI/HDMI-MHL bağlantıları ile Geniş Kullanım Alanı
SuperColor Teknolojisi ile Doğal ve Yüksek Renk Kalitesi
SonicExpert Teknolojisinin 16W 'lık Hoparlörü ile Net ve Berrak Ses Deneyimi
Opsiyonel WPG-300 ile Kablosuz Sunum İmkanı
1.3x Optik Zoom Lens ile %26 Daha Geniş Görüş
Kolay Köşe Düzeltme Özelliği
Şık Kablo Yönetim Aparatı
Sessiz Fan Tasarımı ile Düşük Gürültü ve Enerji Tasarrufu
ViewMatch Renk Senaryoları ile Farklı Görüntü Seçenekleri
Dynamic Eco Teknolojisi ile 8.000 Saate varan Uzun Lamba Ömrü
6 Renk Tekerleği ve 1.07 Milyar Renk Desteği ile HD Görüntü Kalitesi
DLP Link Teknolojisi ile 120Hz ve 3D Ready Özelliği
3 Yıl Garanti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Viewsonic Türkiye -- 10 Aralık 2015; 18:37:53 >


V Viewsonic Türkiye Konu Sahibi
5 yıl (374 mesaj)
Merhaba Arkadaşlar,

Projeksiyon cihazlarınızı nasıl kablosuz yapabileceğinize değinmek istiyoruz. Bunun için WPG-300 kablosuz HDMI dongle cihazımızı kullanabilirsiniz.

WPG-300 kablosuz sunum ağ geçit adaptörü sahip olduğu HDMI/MHL arayüzü sayesinde 1080p içeriklerinizi akıllı telefon, tablet gibi mobil cihazlarınızdan kolayca kablosuz olarak projeksiyon cihazınıza aktarabilirsiniz. vPresenter Pro uygulaması (iOs ve Android) ile LiveCam, LiveDraw, LiveTV, İçerik yayını ve ekranı dörde böle gibi farklı fonksiyonları kullanabilirsiniz. Live Cam özelliği ile mobil cihazlarınızdan kamera ile canlı gösterim yapabilir, Live Draw özelliği ile içeriklerinizin üzerine not alıp çizim yapabilirsiniz. Ekranı dörde bölme özelliği ile tek ekranda eş zamanlı olarak farklı içerikler gösterebilirsiniz.

Öne Çıkan Özelliklerine değinirsek,

HDMI/MHL arayüzü ile kablosuz 1080p görüntü aktarımı
Live Cam ile canlı gösterim yapabilme
Live Draw özelliği ile sunum üzerine not alıp çizim yapabilme
Eş zamanlı olarak tek ekranı dörde bölebilmeve sunum yapabilme
802.11b/g/n 2.4G WiFi, WPA2, WPA2-PSK güvenlik desteği
Windows/MAC/iOS/Android platformları için DNLA desteği
Windows ve Android cihazlar ile VPresenter Pro uygulaması ile Screen Mirroring özelliği
8 Kişinin aynı cihaza bağlanabilme desteği
vPresenter uygulaması ile Wi-Fi üzerinden resim, dosya, video, muzik, web browser, cloud erişimi yapabilme ve gösterim
Air View özelliği ile uzak mesafeden sunumu mobil cihazda izleyebilme

Ürünün detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.viewsoniceurope.com/tr/products/projectors/WPG-300.php

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Viewsonic Türkiye -- 30 Aralık 2015; 11:02:59 >


V Viewsonic Türkiye Konu Sahibi
5 yıl (374 mesaj)
Arkadaşlar merhaba, ViewSonic Akademi adı altında projeksiyon teknolojileri ile ilgili farklı yazılarımız oluyor. Bu hafta Türkiye'de en çok tercih edilen projeksiyon cihaz teknolojilerine değindik. yazımızın bir kısmı aşağıda devamını link üzerinden giderek okuyabilirsiniz.

Projeksiyon Cihazlarında En Çok Tercih Edilen Çözünürlükler

Günümüzde bir çok kullanıcı, gerek evlerinde gerekse iş yerlerinde kullandığı görüntüleme cihazlarıyla ilgili, aslında temel bilgilerden biri olan çözünürlük konusunda yanlış bilgilere sahip. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hepimiz yüksek çözünürlüklü cihazlardan bahsetmemize rağmen, konu ihtiyaçlarımızı tam olarak belirlemeye gelince maalesef aynı şekilde teknoloji ile paralellik gösteremiyoruz. Türkiye görüntüleme pazarının maalesef büyük bir bölümü ya yanlış yönlendirmeler sonucu ihtiyacına uygun olmasa bile ucuz çözümlere veya çözünürlük konusundaki eksik bilgiden dolayı düşük çözünürlüklü cihazlara yöneliyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Türkiye genelinde yayın yapan bir çok televizyon yayını, gündelik hayatta kullandığımız diz üstü veya masaüstü bilgisayarlar geniş ekran formatını yani 16:9 görüntü oranını desteklese de, bir projeksiyon cihazı satın alma kararımızı bu bilgiler ışığında yapmıyoruz. Bazen satış noktasındaki eksik bilgilendirme bazense "biz iş yerinde kullanacağız çok pahalı birşey olmasın" düşüncesi sonucunda, kullanılan diz üstü bilgisayar ile uyuşmayan port sorunları ya da satış sonrasında "biz bunu taktık ama diz üstü bilgisayarının ekran görüntüsü küçüldü" şeklinde geri dönüşler yaşanabiliyor. Karşılaşılan başka sorunlardan bir diğeri ise, arkadaşlarınız ile dışarı da bir futbol maçı izlemek istersiniz fakat gittiğiniz kafede futbolcular uzun ince bir şekilde görünür futbol maçı mı yoksa basketbol maçı mı izliyorsunuz anlayamazsınız. Aslında örnekleri çoğaltmak çok kolay. Hepimiz benzer sorunları yaşamışızdır.

Peki Çözünürlük Nedir?

Görüntü, genel olarak pikseller üzerinde oluşturulan renklerin bir yansımasıdır. Çözünürlük, görüntüyü oluşturan piksel sayısı demektir. Bir ekranda yatay ve dikey olarak bulunan piksellerin sayısı ile ifade edilir. Bu, kullandığınız cihazda ne kadar çok piksel varsa o kadar detaylı görüntü almanız anlamına gelir.

Yazının geri kalanını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.
http://goo.gl/Tsw5Xa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Viewsonic Türkiye -- 30 Aralık 2015; 11:03:26 >


S System Lord
5 yıl (300 mesaj)
bende bu projeksiyondan kullanıyorum ama 3d film izlerken gözlük uzun süre açık kalmıyor ve de projeksiyona kablosuz cihazla görüntü aktarmak istiyorum buna özel cihazlarınız var mı ?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

V Viewsonic Türkiye Konu Sahibi
5 yıl (374 mesaj)
Merhaba, kablosuz görüntü aktarmak için WPG-300 kablosuz ağ geçidimiz var. Aşağıdaki linkki var detayları oradan da bulabilirsiniz. Veya google chrome cast gibi HDMI görüntü aktaran cihazlarla kullanabilirsiniz.

http://www.viewsoniceurope.com/tr/products/projectors/WPG-300.php

3D gözlük ile ilgili olarak öncelikle gözlüğün şarj durumunu kontrol edebilirsiniz veya projeksiyon ile izlerken oturduğunuz mesafe arasında başka bir sinyal bozucu olup olmadığı kontrol edebilirsiniz. Veya yine izlediğiniz mesafenin gözlüğün kapsama alanında olmaması nedeniyle bu şekilde kesiklikler olabilir. farklı bir sorun olursa yine yardımcı olmak isteriz.
Bu mesajda bahsedilenler: @System Lord

V Viewsonic Türkiye Konu Sahibi
5 yıl (374 mesaj)
Merhabalar,

Full HD projeksiyon ailemizin yeni üyesi olan PJD7830HDL modelimizin çok detaylı bir incelemesi yayınlandı. Bu model ile birlikte kablosuz sunum desteği sunan WPG-300 HDMI adaptörünün de incelemesini bulabilirsiniz.

İncelemeyi göz atmak içinhttps://goo.gl/X864m7

İncelemeden kısa başlıklar,
Kimlere ve Hangi Kullanımlara Uygun?

İş, eğitim ve eğlence hayatında projeksiyon cihazları bizlere farklı çözümler sunuyor. 3200 Lümen ile özellikle farklı ışık koşullarında aydınlığını kaybetmeyen PJD7830HDL, Full HD çözünürlükte 7.62 metrelik bir görüntü sunabiliyor.

Ancak esas yenilikler kablo saklayıcı arka kapak ve ön kısımdaki gizlenebilen HDMI MHL yuvasında yatıyor. Ayrı satılan WPG-300 ViewSync adaptörü alıp buraya taktığımızda kablosuz olarak PC’den, tabletten ya da Android ve iOS cep telefonlarından bağlanabiliyor ve sunum yapabiliyoruz. Üstelik bunun hızlı ve eğlenceli olduğunu da belirtmeliyiz.

Üst seviyede yer alan ViewSonic LightStream PJD7830HDL ağ geçidi ile birlikte iş kullanımına, üst düzey toplantılar için toplantı odalarına; ağ geçidi olmadan ise ev sinema sistemi ve hatta geniş salonlarda toplu film gösterimlerine uygun bir projeksiyon cihazı. 16 Watt’lık hoparlörü ciddi bir fark yaratıyor.

Farklı rollere kolayca adapte olabilen ViewSonic LightStream PJD7830HDL projeksiyon cihazı gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek üst kalite seviyesinde bir projeksiyon cihazı.
S safirtava
5 yıl (2 mesaj)
Güzel bilgilendirme teşekkür ederim,
V Viewsonic Türkiye Konu Sahibi
5 yıl (374 mesaj)
Herkese Merhaba,

Pro7827HD modelimiz HOME-CINEMA sınıfı bir üründür ve pazardaki birebir rakibi BenQ W2000’dir. W2000’in övündüğü özelliği Rec709 Sinematik Renk Performansıdır ki bunu sağlayan diğer yegane ürün ViewSonic Pro7827HD 'dir.

BenQ W2000’e göre öne çıkan özelliklerimiz:

- Pro7827HD 22000:1 Kontrast sunarken BenQ 15000:1 sunmakta

- Pro7827HD, 3 adet HDMI girişinin 2 adedi MHL desteklidir ve 1 adedi özel olarak tasarlanan PortAll yuvasına gizlenebilen WPG-370 veya MHL uyumlu cihazlarla çalışabilen port yuvasıdır. Rakibimize baktığımızda sadece 1MHL destekli, 3 Port ve hepsi cihazın arka yuvalarına monte edilerek görüntü kirliliğine neden olmaktadır. Özellikle ev- sinema için tasarlanan bir cihazda görüntü performansının yanında tasarım ve şıklıkta Pro7827HD modelinde bir adım daha öne çıkmaktadır.

- Pro7827HD de 2 Powered USB varken BenQ’da 1 adet dir. (MHL uyumlu olmayan HDMI görüntü aktaran cihazlar güçlerini USB üzerinden alırlar)

- Pro7827HD, Lens Shift icin ViewSonic’e özel ayar düğmesi bulunurken, rakibimizde Lens Shift icin bir araç gerekmektedir.

- Yine Sadece ViewSonic’e ozel LightStream Kasa tasarımı “Kablo Saklama Aparatı” kutu icerisinden ucretsiz cikarken, BenQ’da boyle bir secenek yoktur (dusunun evinizin tavanina astiginiz cihazın arkasındaki kablo goruntusunu).


Pro7827HD öne çıkan özellikler

- 1920 x 1080 Full HD Görüntü Kaliesi ile Akıcı Geçişler

- 2.200 Lümen Parlaklık ile 22.000:1 Kontrast Oranı ile Daha net, Keskin ve Canlı Renkler

- Dark Chip3 ile Yüksek Renk performansı

- Rec709 Sinematik Renk Performansı

- ISF Sertifikası ile Daha Gerçekçi Gece ve Gündüz Modları

- PortAll yuvası 3x HDMI/HDMI-MHL bağlantıları ile Geniş Kullanım Alanı

- SuperColor Teknolojisi ile Doğal ve Yüksek Renk Kalitesi

- SonicExpert Teknolojisinin 10W 'lık Hoparlörü ile Net ve Berrak Ses Deneyimi

- 1.3x Optik Zoom Lens ile %26 Daha Geniş Görüş

- Dikey Lens Shift Özelliği

- Yatay ve Dikey Kolay Köşe Düzeltme Özelliği

- Şık Kablo Yönetim Aparatı

- 3 Yıl Garanti


< Resime gitmek için tıklayın >Pro7827HD şu an 29 Mart 2016'ya kadar ön siparişte 3299tl ve ön siparişe öze 2 adet PGD-350 3D gözlük HEDİYELİ..!

Nereden satın alabilirsiniz?

Hepsiburada -->http://goo.gl/PtQhOA

İstanbul Bilişim -->http://goo.gl/nbYvJB

Sunum Market -->http://goo.gl/W1vcq2


Ürünü detaylı incelemek için -->http://goo.gl/WAE6XS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Viewsonic Türkiye -- 18 Mart 2016; 15:39:57 >


A akethecake
5 yıl (93 mesaj)
Burada yazmamışsınız ama ben Viewsonic Pjd7835hd modelini aldım. Amerika'dan 2200tlye mal oldu ve arkadaşım 1 hafta sonra getirecek.
+ ve - leri nelerdir? 3 yıl garanti benim cihaz için Türkiye de gecerli mi, yoksa arıza durumunda ABD ye mi kargolayacağım


Bu mesaja 1 cevap geldi.

V Viewsonic Türkiye Konu Sahibi
5 yıl (374 mesaj)
Maalesef, ViewSonic global olarak garanti hizmeti vermemektedir. Satın alınan ürünlerin garantisi alınan ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Türkiye için sadece Türkiye 'de alınan ürünlerin garanti hizmetini ücretsiz olarak KVK vermektedir. Olası servis hizmet talebiniz için KVK ile görüşebilir ücret karşılığı çözebilirsiniz veya satın aldığınız yer ile görüşebilirsiniz.
Bu mesajda bahsedilenler: @akethecake

A akethecake
5 yıl (93 mesaj)
Viewsonic Pjd7835hd modelini aldım ve aydınlık ortamda bile tatmin edici sonuç aldığımı söyleyebilirim. Pro7827hd modelinin daha yeni bir model olduğunu yeni fark ettim ve performans farkını merak etmekteyim. Projektör kalibrasyonu
yaptirsam, 7827 modelinde olan rec709 performansını alabilir miyim? Siz bu iki projektörü kiyaslarsaniz hangisi hangi yönlerden öndedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

V Viewsonic Türkiye Konu Sahibi
5 yıl (374 mesaj)
Merhaba,

aslında 2 mode farklı kulvarlardalar. Pro7827HD özel olarak ev kullanıcıları için üretilen bir projeksiyon cihazı. Çok fazla ışık almayan ortamlar için daha kullanışlı. ISF gece gündüz modu var. Pro7827HD 'nin Rec709 modu daha geniş bir renk skalası kapsamaktadır. Standart RGB renk kapsamından daha geniş renk kapsıyor. Yani kalibrasyon ile renk doğruluğunu arttırabilirsiniz fakat rec709 renk skalasının daha geniş olarak gösterilmesini sağlıyor. O nedenle tam olarak aynı performansı alamayabilirsiniz kalibrasyon yaptırarak.

PJD7835HD ise daha yüksek ışığa ihtiyaç duyan ortamlar için daha kullanışlıdır.

İki cihazın ortak noktası SuperColor renk teknolojisi, SonicExpert ses teknolojisi ve Darkchip3 işlemcileri mevcut. İki cihazın lensleri 1.1 ~ 1.5 atım oranına sahip. Yine iki modelde PortAll HDMI dongle yuvası var.

Fakat Pro7827HD extra olarak Rec709 ve ISF renk düzeltme sertifikasına sahip. Yakında pro7827HD 'nin incelemesi de yayınlacak buradan onu da paylaşabiliriz.
Bu mesajda bahsedilenler: @akethecake

K kucukoglu
3 yıl (144 mesaj)
Türkiye'den çekildimi?
B bitsede gitsek mi
2 yıl (1677 mesaj)
Merhaba

Viewsonic Pro7827HD projeksiyona gelişmiş renk ayarları aktif olmuyor. Resimde pasif görünen renk, ton, netlik ayarını nasıl aktif yapabilirim.< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.