Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
9
Cevap
551
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Vestel CXP24 sorunu

M muhsin zekeriya Konu Sahibi
14 yıl (20 mesaj)
Vestel servisine danışarak oturduğum dubleks 160 m2 evi nasıl soğutabilirim dedim. CXP24 modelini tavsiye ettiler. gittim 1300 tlye aldım. 29.06.2007 tarihinde üst kata kuruldu. çalışınca sanki kamyon çalışıyor gibi ses çıkartıyor ve sesi dışarıdan borular vasıtasıyla içeriye yoğun bir şekilde duyuluyor. kuran eleman normal dedi. sana kıyak olarak dış üniteye sesi kesmek amacıyla başka takoz takacağım dedi gidiş o gidiş. bir gün yolda karşılaştım. işler yoğun dedi. klima akşam saatlerinde açılınca bir süre çalışıyor ve termostatı atınca bir daha çalışmama gibi bir sorunda çıkardı. servisi aradım voltaj düşüklüğünü bahane gösterdi, gelmedi. bu arada üst kattaki kullanmadığım diğer odaların kapıları kapalı olmasına karşın aşağı kat hamam gibi. gelen giden dalga geçmeye başladı, 2 tane 450 tl lik markette satılan klimalardan alsaydın bundan daha iyi verim alırdın ve çok daha az elektrik parası verirdin dediler. tabii bir arayışa girdim vestelin sitesinde sorunumu bildirdim. aradılar, servisi yönlendirdiler, servis kompresör arızalı dedi, zaten bu klima bu evi soğutmaz dedi. bir hafta oldu 60 km öteden kompresör gelemedi. bu arada servis ile sürekli görüşüyorum madem bu cihaz soğutmaz ise niye tavsiye ettiniz dedim, siz evin dublesk olduğunu söylemediniz dedi. (servise danışmaya gittiğimde yanımda babamda vardı söylediğime dair şahitlik yapabilir). Madem soğutmaz bu cihazı iade edeyim aradaki fiyat farkını vererek 2 tane 12 btu/h lik klima ile değiştirelim dedim bizim yapabileceğimiz bir şey yok dediler. laf fazla uzadı bir tüketici olarak bu durumdan nasıl kurtulabilirim. görüşlerinizi rica ediyorum. teşekkürler.
A ata1606
14 yıl (278 mesaj)
yabancı biri bizim bu forumu incelese vestel firmasına komplo kurulmuş sanacak.arkadaşım sana da tavsiyem sikayetvar.com sitesinde şikayetini detaylıca yazman, 160 m2 dublex ev için de eğer her tarafını soğutmak istiyorsan salon tipi klimalara bakacan.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M muhsin zekeriya Konu Sahibi
14 yıl (20 mesaj)
10 dakika önce servisten aradılar klimayı söküp kompresörü değiştireceklermiş. bayi ile anlaşırsanız klimayı başka modeller ile değiştirebilirsiniz dediler.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

V vdtkrn
14 yıl (140 mesaj)
muhsin bey, size bayi yada servis bile bile bu klimayı takmış çünkü ekenomik yani maddi gördükleri için abi soğutur demişler, ancak şöle bir durum söz konusudur. Klima evin tamamını ısıtıp soğutmaz taktığınız mekan neresi ise orasını soğutup ısıtır. Sizin burada yapacağınız tek şey, Sürekli rahatsız etmek firmayı kaymakamlıklardaki tüketic hakları masasına vermek, diğer arkadaşın dediği gibi sikayetimvar da sorununuz dile getirmek,

Servis bu klimayı kurarkensizin aşağı katıda soğutacağınızı billmiyormuydu, keşif yapmadılarmı. Yalan sölüyorlar işlerine gelmiyor. Çünkü
size abi bu burayıda orayıda soğutur dedikleri için, bu işin peşini bırakmayın ve pararnızı geri alın, vestel bulaşmayın,
Soğutmak ve Isıstma istediğiniz her oda için ayrı klima alın, Size tavsiyem bu konuda ben alarko sattığım için ve çok guzel ürünler olduğu için, Alarko Flair, Toshiba ve Carrier dır. Tabiki piyasada vestel demirdöküm arçelik beko hariç bunları bizim sattıklarımızla kıyaslamıyoruz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M muhsin zekeriya Konu Sahibi
14 yıl (20 mesaj)
arkadaşlar ilginiz için teşekkürler. bayi ile görüştüm. klimayı değiştirip 2 tane 12btu/h klima alacağım. hiç olmazsa 2 odayı soğutur. aşağı kat biraz sorun olabilir ancak çok soğuktan hoşlanmam. büyük alırsam hem fiyat farkı hemde elektrik sarfiyatı fazla olur. daha kaliteli birşey almaya kalksam para iadesinde sorun yaşayabilirim ve tamamen duygusal bir olay. dubleks evde oturduğuma bakmayın ev hanımın almancı arkadaşının kirada 300 tl.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A ata1606
14 yıl (278 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: muhsin zekeriya
daha kaliteli birşey almaya kalksam para iadesinde sorun yaşayabilirim ve tamamen duygusal bir olay. dubleks evde oturduğuma bakmayın ev hanımın almancı arkadaşının kirada 300 tl.


muhsin abi güldürdün beni allahta seni güldürsün.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

W WeNoM
14 yıl (801 mesaj)
ya bu vestel nasıl bi firmadır evlenirken kayın pederim bize sormadan yinede sağ olsun yani iyilik sonuçta bi çamaşır makinesi almış 1 yıl oldu aşşa yukarı çamaşır makinesi çalışmıyodu servis geldi motor arızalı elimizde yok dedi neyse iyi getirtin dedim 3 günü bulur dedi 3 gün sonra ardım fabrikadada yok motor dediler tabi numarasınıda vermiyolar bana arıycam verin diyorum 2 gün geçti garanti belgesinden bulduğum no yu aradım bize böle bi istek yapılmamış diyolar meğer adamlar kargo masrafından kaçmak için parçaları toptan sipariş ediyo gibi bi durum varmış.ben örenince servisi aradım ertesi gün motor değişti aradan 3 ay geçti şimdide makinenin kapağı açık arızası veriyo servisi bekliyoruz yoğunlarmış 2 gün oldu yarında pazar artık nolucak bilmiyorum


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T tribıl
14 yıl (400 mesaj)
Vestel,ariston alınacak mal değil valla
A ata1606
14 yıl (278 mesaj)
yaa şimdiki makinelerde hiç iş yok,, bundan 17 sene önce buzdolabı almıştık AEG, kutusunda made in germany(almanya) yazıyordu, inanın o gün bugündür bir kere mi tık etmez koca buzdolobı, bir kere mi arıza vermez, hala ilk günkü gibi çok memnunuz, ama şimdi aeg almaya kalksam ara da bul made in germany sini, şimdikiler çinde uzakdoğuda felan yapıyolar , 5 para etmezler, hele vestel iyice gözümden düştü, türk malı diye içim ısınıyodu da yani biz de parayı sokaktan bulmuyoruz, ayıptır vestel ayıp kendine gel biraz, tam türk işi oldun çıktın, nerden kırpsamın hesabını yapıyosun ama tv lerde habire reklamın çıkıyo, montajcı bir firma oldun çıktın, utan biraz, hedef kitlen türk insanları, herkes mi senden şikayetçi olur yuh diyorum sana yuuuh.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T tribıl
14 yıl (400 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: ata1606

yaa şimdiki makinelerde hiç iş yok,, bundan 17 sene önce buzdolabı almıştık AEG, kutusunda made in germany(almanya) yazıyordu, inanın o gün bugündür bir kere mi tık etmez koca buzdolobı, bir kere mi arıza vermez, hala ilk günkü gibi çok memnunuz, ama şimdi aeg almaya kalksam ara da bul made in germany sini, şimdikiler çinde uzakdoğuda felan yapıyolar , 5 para etmezler, hele vestel iyice gözümden düştü, türk malı diye içim ısınıyodu da yani biz de parayı sokaktan bulmuyoruz, ayıptır vestel ayıp kendine gel biraz, tam türk işi oldun çıktın, nerden kırpsamın hesabını yapıyosun ama tv lerde habire reklamın çıkıyo, montajcı bir firma oldun çıktın, utan biraz, hedef kitlen türk insanları, herkes mi senden şikayetçi olur yuh diyorum sana yuuuh.zaten montajcıdır,olup çıkmasına gerek yok kuruldugu günden beri uzmanlık alanı montajdırDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.