Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
64
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Vestel Bioplus 24000 B sınıfı klima kumanda arızası

F fairstars Konu Sahibi
5 yıl (380 mesaj)
Arkadaşlar merhaba. Başlıkta belirttiğim klima var bizde ancak ne olduysa kumandayı algılamamaya başladı. Kumanda çalışıyor. (kamerayla test ettim) ancak klimaya komut veremiyor. Bir usta yüzeysel olarak bakıp kartında sıkıntı var dedi ama ne kadar doğru bilemedim. Resetleme olayını da yaptım ama doğal olarak onda da olmadı. Acaba sorun kumanda da mı sizce yoksa klimanın kartında mı ? kartındaysa eğer nasıl bir çözüm üretebilirim ? Cevap verirseniz çok mutlu olurum.
A Ado
5 yıl (9371 mesaj)
zorla çalıştırma butonu ile çalıştırabiliyorsanız (otomatik modda 24 derecede çalışır o butona bastığınızda) anakartta sorun yoktur ancak DISPLAY kart arıza yapmış olabilir.
Ayrıca kumandadan infrared görüyor olmanız MUTLAK sağlam olduğu anlamına gelmiyor. Farklı frekansta çalıştığı için de sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Konu komşuda Vestel klima kullanan varsa deneyebilirsiniz.

Kumanda arızalı ise ortalama 25TL
DISPLAY kart arızalı ise yaklaşık 20TL (kendiniz de takabilirsiniz.

Anakart da display kart da arızalı ise piyasada bulamazsanız bilgi veriniz, Bölgenizdeki servis tanıdığım birisi ise yine yardımcı olmaya çalışırım.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.