Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 3 mobil kullanıcı
91
Cevap
0
Tıklama
81
Öne Çıkarma
Veryansın TV yayınladı. Tekkede sarıkla namaz kılan Amiral kim? (Sarıklı Amiral İhraç Yolunda)

S Surpentor Konu Sahibi
3 hafta (1672 mesaj)
Veryansın TV kim olduğu belli olmamakla birlikte bir amiralin sarık cübbe ile namaz kıldığı fotoğrafları yayınladı. Haberde bir cemaatin önüne çekilen askeri makam aracının kime ait olduğu soruldu.

Veryansın TV’nin bir amiralin, tarikatla birlikte üstelik kafasına sarık takarak namaz kıldığı görüntüleri yayınladı.

Görüntülerde amiralin tek yıldızlı askeri makam aracıyla söz konusu tarikatın önüne çekildiği görüldü.

Veryansın TV haberinde amiralin hangi tarikata gittiğini ve bu amiralin kim olduğunu sordu.

< Resime gitmek için tıklayın >

İşte o haber:

3 fotoğraf yayınlıyoruz ve 5 soru soruyoruz.

1) Bu devlet aracı bir tuğgeneral/tuğamiral - tümgeneral/tümamiral aracı mı?

2) Burası tekke mi, tekke ise hangi tekke?


< Resime gitmek için tıklayın >


3) Bu sarık hangi tarikatın sarığı, Menzil mi İskenderpaşa tarikatının mı?

4) Bu üniformayla namaz kılan bir amiral mi yoksa sıradan bir vatandaş mı?

Veryansın Tv bu soruları şu sorunun yanıtını merak ettiği için soruyor:

5) Türk Silahlı Kuvvetler’de madalyalardan kaldırılan Atatürk rozeti yerine bu sarık mı konulacak ya da hangi sarık konulacak?< Resime gitmek için tıklayın >

Göstere göstere devlet makam aracı, göstere göstere üniforma…

Biz de göstere göstere yayınlıyoruz.

< Resime gitmek için tıklayın >


Öte yandan Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin de geçtiğimiz günlerde 2020 Yüksek Askeri Şurası'nda tuğgeneralliğe terfi ettirilip arkasından da Kara Kuvvtleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı'na atanan FETÖ itirafçısı Tuğgeneral Serdar Atasoy'u yazmıştı.

Erkin, Albay Ahmet Zeki Üçok 'un "Hakkında FETÖ soruşturması varken amiralliğe terfi ettirilen ve üstüne üstlük hakkındaki soruşturma devam ederken görevine devam ettirilen Tuğamiral Ahmet Cevdet Kaplan nasıl böyle bir göreve getirildi?” dedi! Üçok'a “Nasıl yani? Bir albay ile ilgili olarak savcılıkta FETÖ soruşturması devam ederken Yüksek Askeri Şura'da amiralliğe mi terfi ettiriliyor." sorusunu aktarmıştı.


https://www.yenicaggazetesi.com.tr/veryansin-tv-yayinladi-tekkede-sarikla-namaz-kilan-amiral-kim-436428h.htm

Hürriyet Gazetesi Abdülkadir Selvi, sarıklı amiralle ilgili soruşturmanın detaylarını köşesine taşıdı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'la görüşen Selvi, "Sarıklı amiral ihraç edilecek" diye yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz gün konuyla ilgili "TSK'nın disipliniyle bağdaşmayacak fotoğraf veren askere olumlu bakmadık, bakmayız. Bunun münferit bir hadise olduğu açıktır. Söz konusu fotoğraf yayınlandığında TSK idari bir soruşturmayı başlatmıştır ve sonuca bağlamıştır" ifadelerini kullanmıştı.

İşte Selvi'nin sarıklı amiralle ilgili yazısından ilgili kısım şöyle:

SARIKLI AMİRAL İHRAÇ YOLUNDA

"Cumhurbaşkanı Erdoğan da sarıklı amiral işine tepki göstermişti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a sarıklı amiral hakkındaki soruşturmayı sorduk. Sözleşmeli statüsünde olduğunu ifade etti. İdari soruşturmanın sürdüğünün altını çizdi. Savunması istenmiş. Bu savunma general ve amirallerle ilgili soruşturmayı yürüten birim tarafından değerlendirilecek. Yani hukuki prosedür sürüyor. Ama benim edindiğim izlenim, sarıklı amiral TSK’yı rahatsız etmiş. TSK’dan ihraç edileceği intibaı edindim. İş sadece hukuki prosedürün tamamlanmasına kalmış."https://www.gunboyugazetesi.com.tr/erdogan-acikladi-milli-savunma-bakanligi-harekete-gecti-sarikli-amiralin-kaderi-belli-84988h.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 7 Nisan 2021; 12:3:33 >

Yıldız-Flama-Talisman Tuğgeneral diyor, Tuğ olduğuna göre %100 15 temmuz sonrası rütbe aldı, demekki ordunun içinde yapılanan tek cemaat FETÖ değilmiş ve bunlar hala yükselebi...
Yoruma Git
Yorumun Devamı ressi1 - 3 hafta +110
Size her şey müstehak. Su veren itfaiyenin hortumunu... Zamanında fetö için de namaz kılmaları mı zorunuza gidiyor diyordunuz. Görülüyor ki hiçbir ders alma yok. Siz...
Yoruma Git
Yorumun Devamı by-ko - 3 hafta +77
Çok açık ve net söylüyorum. Askeriye giderse ülke gider. Bu işin şakası yok.
Yoruma Git
iamburak - 3 hafta +51

R ressi1
3 hafta (2175 mesaj)
Yıldız-Flama-Talisman Tuğgeneral diyor, Tuğ olduğuna göre %100 15 temmuz sonrası rütbe aldı, demekki ordunun içinde yapılanan tek cemaat FETÖ değilmiş ve bunlar hala yükselebilmekteymiş.

YAŞ kararlarının nasıl alındığınıda biliyoruz, önceden listeler geliyor, okunuyor YAŞ bitiyor.

Memleketin köküne kazık çakıyorlar kimsenin sesi çıkmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ressi1 -- 26 Mart 2021; 12:9:59 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

K kızgınjapon
3 hafta (1220 mesaj)
Konuyu anlayamadım. Amiralin namaz kılması mı problem? Yoksa cemaatle namaz kılması mı? Adam inancını yerine getirmeye çalışmış işte ne var bunda konu açacak?


Bu mesaja 6 cevap geldi.

S Surpentor Konu Sahibi
3 hafta (1672 mesaj)
Geçen sefer fetö oldu hala akıllanmamışsın troll...
Bu mesajda bahsedilenler: @kızgınjapon

B by-ko
3 hafta (1250 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: kızgınjapon

Konuyu anlayamadım. Amiralin namaz kılması mı problem? Yoksa cemaatle namaz kılması mı? Adam inancını yerine getirmeye çalışmış işte ne var bunda konu açacak?
Size her şey müstehak. Su veren itfaiyenin hortumunu... Zamanında fetö için de namaz kılmaları mı zorunuza gidiyor diyordunuz. Görülüyor ki hiçbir ders alma yok. Siz böyle aynen devam. Selçuklu'yu da Osmanlı'yı da bu tarikat-cemaat kavgaları mahvetti. Türkiye'de yaptıkları da ortada ama önemli değil. Namaz kılmaları zorumuza gidiyor evet.

Neyse zaten eskisi gibi yorum da yazmıyordum ama dayanamadım. Farkındalık sahibi herkes için de tek bir öğüdüm var. Kaçın bu tımarhaneden; kendinizi kurtarın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by-ko -- 26 Mart 2021; 12:37:34 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

İ iamburak
3 hafta (5654 mesaj)
Çok açık ve net söylüyorum. Askeriye giderse ülke gider. Bu işin şakası yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

A agtr
3 hafta (3430 mesaj)
deveye bineydi eyiydi, talisman da ne, gavur işi. düşünsenize, bir tarikat liderinin tavsiyesiyle ya da direktifiyle hakketmediği makamlara gelen adamlar, ileride savaş yönetecek, karar vermeden önce, belki de şeyhine soracak. ilginç günler ı ülke, yazık, çok yazık
H Hermes Marka Çanta
3 hafta (3 mesaj)
Biri bu adama dur demeli yoksa duracağı yer saddam diktası iran rejimi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


W wehrmacht
3 hafta (5950 mesaj)
yanlız tekke tüsiad müsiad gibi zenginler kulübü
H Hermes Marka Çanta
3 hafta (3 mesaj)
Siz o fotoların gizli çekildiğinimi zannediyorsunuz? Onların gerçekliğine göre bu normal ve övünülecek birşey hatta nerden nereye diye meydan okumaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


L Long Nightt
3 hafta (395 mesaj)
Yüzde yüz 15 Temmuzdan sonra yükselen birisi bu.Şuan rütbesi Tuğamiralse önümüzdeki on-on beş yıl sonra Oramiral olarak kendisini görebiliriz demektir.Bu da TSK içinde sadece fetö ile mücadele edildiğini öte yandan fetöden boşalan rütbelere farklı cemaatlerden ve tarikatlardan isimlerin getirildiğini söyleyebiliriz.15 Temmuzdan sonra yapılan tüm YAŞ toplantılarında fetönün hedefine koyduğu rütbelilerin tek tek emekli edildikleri de biliniyor.

İşin özü gördüğüm kadarıyla malum parti iktidarda kalabilmek için ordunun içini tarikat ve cemaatlerle dolduruyor.Bu kez tek bir cemaati veya tarikatı orduda etkin kılmak yerine çok sayıda cemaati ve tarikatı ordunun içine yerleştirerek bunların tek bir güç olmasını engellemek istiyor.Böylece ilerde fetö gibi bir kalkışmanın olmasını engellemeyi umuyorlar.Zira bu cemaatler ve tarikatlar birbirlerini dahi tanımayan oluşumlardır.Doğal olarak ordu içerden böyle bölünürse kimsenin darbeye yeltenmeyeceğini umuyorlar.Aynen II.Abdülhamid'in taktiğinin bir benzerini takip ediyorlar.

II.Abdülhamid'te tahtını sağlama almak için ordunun içini saraya yakın isimlerle doldururdu.Bu isimlerin askeri geçmişlerinin olup olmaması,başarılı olup olmamaları önemli değildi.Tek önemli olan saraya olan bağlılıklarıydı.Bunlar 'alaylı' olarak adlandırılan subay takımıydı.Bir de askeri liseler ve askeri okullardan mezun olan 'mektepli' subaylar vardı.Alaylı subaylar II.Abdülhamid tarafından el üstünde tutulur,bire birer rütbe basamaklarını geçer ve paşa olurlardı.Maaşları ve ikramiyeleri ise tam zamanında yatardı.Mektepli subaylar ise üvey evlat muamelesi görürdü.Rütbe almaları rütbeleri yükseldikçe zorlaşır özellikle büyük askeri birlikleri komuta edebilecekleri şekilde rütbeler alamazlardı.Maaşları ve ikramiyeleri ise aylarca yatmazdı.Ordu içinde Abdülhamid'e muhalefetin özellikle askeri okullarda muhalefetin oluşmasının ana nedenlerinden biri II.Abdülhamid'in bu tutumu oldu.İttihat ve Terakki'de böylece öfkeli mektepli subayların toplandığı yerlerden biri haline geldi.Sonrasını biliyorsunuz zaten.Ordunun içerden bölünmüşlüğü nedeniyle koca balkanlar elimizden kayıp gitti.Orduda ki bu ikiliği ise Enver Paşa Genelkurmay başkanı olunca alaylı subayları ordudan tasfiye etmesiyle giderildi.

Şimdi ise ordu tek bir görüşe değil çeşitli görüşlerden cemaatlere ve tarikatlara teslim ediliyor.Ne 15 Temmuzdan ne de 110 küsur yıl önce yaşanılanlardan ders almamışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 26 Mart 2021; 16:9:48 >


A agtr
3 hafta (3430 mesaj)
2023 te, akp ve akar ile birlikte bunlar da gider

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S SHIHAD
3 hafta (8002 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

Yıldız-Flama-Talisman Tuğgeneral diyor, Tuğ olduğuna göre %100 15 temmuz sonrası rütbe aldı, demekki ordunun içinde yapılanan tek cemaat FETÖ değilmiş ve bunlar hala yükselebilmekteymiş.

YAŞ kararlarının nasıl alındığınıda biliyoruz, önceden listeler geliyor, okunuyor YAŞ bitiyor.

Memleketin köküne kazık çakıyorlar kimsenin sesi çıkmıyor.
2015 li tuğgeneral/amiraller de var hocam. Yanı hepsi 15 temmuz sonrası paşa olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHIHAD -- 26 Mart 2021; 18:5:51 >


S sniper23
3 hafta (7119 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: by-ko

Size her şey müstehak. Su veren itfaiyenin hortumunu... Zamanında fetö için de namaz kılmaları mı zorunuza gidiyor diyordunuz. Görülüyor ki hiçbir ders alma yok. Siz böyle aynen devam. Selçuklu'yu da Osmanlı'yı da bu tarikat-cemaat kavgaları mahvetti. Türkiye'de yaptıkları da ortada ama önemli değil. Namaz kılmaları zorumuza gidiyor evet.

Neyse zaten eskisi gibi yorum da yazmıyordum ama dayanamadım. Farkındalık sahibi herkes için de tek bir öğüdüm var. Kaçın bu tımarhaneden; kendinizi kurtarın.

Alıntıları Göster
Şuan kaçabilecek bir yer yok. Her yer kapalı, vize alamıyorsun hiç bir yere.
B Beels
3 hafta (2103 mesaj)
Tuğgeneral rütbeli
T Tornado of Souls
3 hafta (208 mesaj)

K kızgınjapon
3 hafta (1220 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: by-ko

Size her şey müstehak. Su veren itfaiyenin hortumunu... Zamanında fetö için de namaz kılmaları mı zorunuza gidiyor diyordunuz. Görülüyor ki hiçbir ders alma yok. Siz böyle aynen devam. Selçuklu'yu da Osmanlı'yı da bu tarikat-cemaat kavgaları mahvetti. Türkiye'de yaptıkları da ortada ama önemli değil. Namaz kılmaları zorumuza gidiyor evet.

Neyse zaten eskisi gibi yorum da yazmıyordum ama dayanamadım. Farkındalık sahibi herkes için de tek bir öğüdüm var. Kaçın bu tımarhaneden; kendinizi kurtarın.

Alıntıları Göster
Saçmalamışsın. Neye cevap vereyim bilemedim. Amiral rütbesine sahip biri namaz kilamaz diye bir kanun mu var ne zoruna gidiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

N Nerd Miner
3 hafta (10321 mesaj)
Ak botlar başka yönlere cekiyorlar mesele Müslümanlık değil.

Komutanın namaz kilmasinda sorun yok devletin camisinde ozgurce kılabilir kislada camilerimizde var hatta zorunlu halde
bilgisi varsa namazz bile kildirabilir.

Mesele İslâm dinin saptiran kendi cikarlari icin her halti yiyen sapkın tarikatlara biat edilmesidir.
bu gün feto olur Adnan oktarci olur yarin meto olur keto olur.
Allah ile kulu arasina hic bir araci giremez

Ayetle cevap verelim

Araf 197. Allah ile aranıza koyup yardıma çağırdıklarınız; size yardım etmek şöyle dursun, kendilerine bile yardım edemezler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 26 Mart 2021; 21:24:7 >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

B BOLDVIPER
3 hafta (5508 mesaj)
günaydın
Bu mesajda bahsedilenler: @iamburak

Q Qantas
3 hafta (2288 mesaj)
Bunların maaşlarını faiziyle geri almak lazım.
Şanlı Türk ordusunu imamın ordusu yaptılar.