Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
51
Tıklama
1
Öne Çıkarma
VEKİLİM BENİM İÇİN NE YAPIYOR (TBMM)

E EneSerhat Konu Sahibi
3 yıl (978 mesaj)
Seçtiğim vekil benim için ne yapıyor.https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/milletvekillerimiz_sd.arama sitesine girip ili ve partiyi seçiyoruz. Sonrasında hangi vekile bakmak istiyorsak onun altında Özgeçmiş ve Yasama Bilgileri yazan yere girip YASAMA FAALİYETLERİ ekranından , İlk İmza Sahibi Olduğu Kanun Teklifleri ve İmzası Bulunan Kanun Tekliflerinden vekilimizin faaliyetlerini kontrol edebiliyoruz.

SİZDE KENDİ İLİNİZDEKİ VEKİLLERİN FAALİYETLERİNİ KONTROL EDEBİLİRSİNİZ.

Örneğin Sinop CHP milletvekili BARIŞ KARADENİZ'in ilk imza sahibi olduğu kanun tekliflerinden biri aşağıda
Özet geçmek gerekirse "karayoluyla yük ve yolcu taşıyan ve kendi aracını kullanan şöförlerden mazotta ötv alınmasın"... Bu teklif şu anda komisyonda bakalım kanunlaşacak mı?

Kanun Teklifinin Metni

Başkanlığa Geliş Tarihi 09/05/2016
Teklifin Başlığı Özel Tüketim Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi
Teklifin Özeti Teklif ile karayoluyla yük ve yolcu taşıma yetki belgesine sahip olan ve kendi nam ve hesabına taşımayı bir ücret karşılığı üstelenen gerçek ve tüzel kişilerden motorin için özel tüketim vergisi alınmaması düzenlenmektedir.
Teklifin Son Durumu KOMİSYONDADH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.