Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
125
Cevap
0
Tıklama
142
Öne Çıkarma
Vanda iğrenç olay(Yine imam)

K Koks34 Konu Sahibi
6 ay (895 mesaj)
van'da 36 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası bir köy imamı camiye gelen 9 yaşındaki kız çocuğunu taciz etti. İddialar üzerine soruşturma başlatılırken, imam tutuklandı.Sakarya'daki tarikat liderinin 12 yaşındaki küçük kızı istismar etme haberinin ardından Van'dan da iğrenç bir haber geldi.

Olay Van'ın Gevaş ilçesinde gerçekleşti. 21 Temmuz'da Aladüz Köyü'nde 6 yıldır imamlık yapan T.B., kitap almak için camiye gelen 9 yaşındaki İ.B. adlı kız çocuğunu pantolonunu çıkararak elle taciz etmekle suçlandı. Küçük çocuk İ.B. ifadesinde olayı şöyle anlattı:"3 arkadaşım ve kardeşim ile camiye kitap almaya gittik. Hoca diğerlerini kovdu. Beni kolumdan tutup yukarıya çıkardı. Pantolonumu çıkarmamı istedi. Çıkarmak istemedim. Zorla çıkardı. Parmağıyla cinsel organıma dokundu. Kolunu ısırıp kafasına yumruk atarak kaçtım."Anne S.B. ise kızını saklanırken bulduğunu söyledi ve ekledi: "Kızım iki eli ağzında korkar bir halde duruyordu. Ne olduğunu sorduğumda ‘Anne, ben indirmedim' dedi.”İmam T.B. iddiayı yalanladı, avukatı ise çocuğun zeka geriliğinin bulunduğunu ileri sürdü. T.B., Gevaş Sulh Ceza Hakimliği tarafından çocuğun basit istismarı suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildihttps://tr.sputniknews.com/turkiye/202009131042835682-koyun-imami-cocuk-istismarindan-tutuklandi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 13 Eylül 2020; 13:3:5 >

nedense böyle olaylar hep dincilerin basının altından çıkıyor
Yoruma Git
Zibidi Gonzales - 6 ay +95
Yine şaşırmadık
Yoruma Git
Yorumun Devamı Redeemertr - 6 ay +60
9 yaşındaki bir çocuğun camide işi olmaz, olamaz.Diyanetin bu konuda önlem alması gerekir.
Yoruma Git
Tornado of Souls - 6 ay +43

R Redeemertr
6 ay (431 mesaj)
Yine şaşırmadık
U Uyuyakaldım
6 ay (61 mesaj)
köy imam ve .... üçlüsü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


T Tornado of Souls
6 ay (206 mesaj)
9 yaşındaki bir çocuğun camide işi olmaz, olamaz.Diyanetin bu konuda önlem alması gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

S SAY10
6 ay (1355 mesaj)
o kızın hayatı mahvoldu. yaşadığı travma bütün yaşamına etki edecek. peki bunun olmasını sağlayan imama ne olacak? hanginiz inanıyor yıllarca içerde çürüyeceğine?


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Z Zibidi Gonzales
6 ay (4939 mesaj)
nedense böyle olaylar hep dincilerin basının altından çıkıyor


Bu mesaja 2 cevap geldi.

U unforgiven1127
6 ay (1702 mesaj)
9 yasindaki kiz cocugunun o saatte camide ne isi varmis once bunun cevaplanmasi lazim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


A awaqado
6 ay (2697 mesaj)
Yine imam derken...şöyle adice başlıklara müsade eden editörleri kınıyorum


Bu mesaja 3 cevap geldi.

F fractal design
6 ay (1859 mesaj)
9 çok bile. Şimdilerde 4-6 yaş arası Kuran kursları açıyorlar her mahalleye. Hayatta göndermem çocuğumu o yaşta. Kreş çağındaki çocuk gönderilir mi öyle yere.
Bu mesajda bahsedilenler: @Tornado of Souls

D danger-gddr
6 ay (323 mesaj)
Yine çürükler üzerinden dini karalama haberi, bu devirde medyayı yöneten insanları da yönetir peki nasıl mı?

Diyelim ki bir suç istatistiğinde x ve y görüşüne sahip insanlar kümesi oluşturalım. Bu x ve y kümesine ait olan insanlar eşit sayıda suç oranları olduğunu kabul edelim. Dış kümede sıradan insanlar olsun.
Medya( tv, sosyal medya vb. iletişim araçları) sadece x grubu suç işliyor gibi dış kümeye (sıradan insanlara) yansıtırsa, sıradan insanlar yanlış algılara sahip olacaktır ve sadece x grubu suç işliyor sanacaktır. Halbuki x ve y grubu da suç işliyor. Önemli olan iki gruba ait suç istatistiklerini de paylaşmak, sadece bir grubun yaptığı suçu ön plana çıkarmak etik değildir.

Hatta geçen forumda biri chp'ye ait malum suçluların haberlerini paylaşınca altta biri cevap yazdı ve dedi ki: "Peki ben neden bunları Tv'de görmüyorum ". Sanırım bu verilen cevap bile durumun anlaşılmasını sağlar.

Tabi tahmin ediyorum şimdi biri çıkıp diyebilir ki: Dindar olan gruplar neden bu suçları işliyor?, işte bu soruya verilmesi gereken cevap insanların günahkar olabileceğidir. Suç evrenseldir ve herhangi bir partiye, gruba, tarikata mal edilemez. İnsanlar insanlığın başlangıcından beri suç işler, bundan sonra da işlemeye devam edecek. Tabi suç işleyenler genel nüfusa bakarsak oran olarak çok düşüktür bu da kanunlar sayesinde mümkün olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danger-gddr -- 13 Eylül 2020; 15:37:27 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

A akifa
6 ay (408 mesaj)
Yine bir karalama haberi...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

V Vanished Man
6 ay (578 mesaj)
Dindar olanlar kendinden olanın haberini yapıyor objektif oluyor. Tvde chp haberi görmüyorsun buradan başka anlam çıkarıyorsun öyle mi? Hemen işi siyasete sokmuşun. Peki o tv kanalları kime ait? Tvde yalan haberi yayınlarsan bunun davası olmaz mı? Varsayalım gerçek onlar akpli medya kanalları bayıla bayıla anlatır. Zamanında baykalın kasedi vardı özel hayat dediler meydanlarda ne özeli bunlar genel diye bağıra bağıra anlatıyordu birileri. Bari objektif numarası yapmayın. Çürükler yüzünden dini karalamak diyorsun kaç tane çürük çıktı? Ensarı, cami imamı, tarikat lideri bitmiyor nedense. Dindarım şöyleyim böyleyim diyen kesimden çıkıyor bunlar.
Bu mesajda bahsedilenler: @danger-gddr

C cemsinan
6 ay (1616 mesaj)
Bu topraklara yaşlı erkek küçük kız çocuk birlikteliği fikrinin tohumları hiç atılmasaydı keşke. Bu Arap geleneği daha kaç çocuğu mahvedecek? Dinin kurucularının örnekleri maalesef benim hiç tercih etmeyeceğim bir durumu bu topraklara getirdi.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A awaqado
6 ay (2697 mesaj)
yapılan iğrençliğin imamlıkla, imam olmakla bir alakası olmadığı gibi altına yazılan yorumlarla bu pis provakasyona çanak tutuluyor


Bu mesaja 1 cevap geldi.

K Koks34 Konu Sahibi
6 ay (895 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: awaqado

yapılan iğrençliğin imamlıkla, imam olmakla bir alakası olmadığı gibi altına yazılan yorumlarla bu pis provakasyona çanak tutuluyor
provokasyon yok ortada son zamanlarda tarikat liderlerinde camiler de imamların yaptığı böyle çokca taciz olayı çıktı bazıları tutuklandı olmayan bir şeyden dolayı neden hapise atsınlar bunları ? vandaki olay da adam tutuklanıp ceza evine gönderilmiş demek ki ortada bir taciz var değil mi ? bir dakika doğru ya bunları yapan camiye yerleştirilmiş dış güçlerin ajanları sanırım :)önüne geleni torpille imam yaparsan bu tacizler kaçınılmaz olur diyanetin de bir farkı yok onlar atıyor sonuçta ve kendi kendine vahiy getirdikleride mevcut ayrıca diyanetin çocuk istismarını her fırsatta meşrulaştırma açıklamaları var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 13 Eylül 2020; 17:11:13 >


S serafon
6 ay (2252 mesaj)
Yok insanlardan çıkıyor sadece sen algıda seçici davranıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Zibidi Gonzales

D danger-gddr
6 ay (323 mesaj)
Bakın yine anlamadınız. Daha basit anlatayım
Türkiye'de 2015'te yaklaşık 14000 mahkum çocuk istismarı suçundan mahkum edilmiş. Sen diyorsun ya "Çürükler yüzünden dini karalamak diyorsun kaç tane çürük çıktı? Ensarı, cami imamı, tarikat lideri bitmiyor nedense. Dindarım şöyleyim böyleyim diyen kesimden çıkıyor bunlar. "
Eğer bu 14000 suçlunun hepsi cami imamı, tarikatçı çıksaydı sana hak verirdim. Tabi bu durum böyle değil. Sen de takdir edersin ki bu 14000 suçludan belki 10 belki de 100 tanesi bunlardan çıkıyor. Benim şikayetim sadece bu gruptan olanlar değil, diğer gruplardan da bahsedilmesi yönünde. Örneğin Aziz nesin vakfında yine aynı türden bir suç işlenmişti yanlış hatırlamıyorsam, peki bu konuşuldu mu, hayır tabiki, şimdi burada herkes karalama yaptı mı bu kurum hakkında yine hayır. Halbuki Aziz nesin vakfında ben sadece 1 olay duydum, Ensar vakfında da 1 olay duydum ancak hangisi ön plana çıktı buna sen karar ver.
Anlayışınızı şu şekilde değiştirin. Şimdi Ensar vakfında x kadar üye var, eğer filtreleme yapacak olursak, cinsel istismar suçu olan ve aynı zamanda bu vakıf üyesi olan y kişi olduğunu kabul edersek. y/x oranı bize suç yoğunluğunu verir. Eğer bu suç yoğunluğu Türkiye'deki genel olarak işlenen cinsel istismara ait suç yoğunluğunun üzerindeyse senin karalamaların isabetli olur. Yani körü körüne her şeye atlamayın, direkt karalamayın.
Burada sonucu yazacak olursam; sırf medyada fazla gündem oluyor diye algıları çarpıtmayın, sana dindar vakıfların kötü gösterilmesinin tek nedeni medyadır. Tarafsız ve objektif medyaları takip edin diyecem de bunların sayısı çok az. Bir tecavüz olayı olur medya bunu bir kez haber yapar, yine başka bir tecavüz olayı olur medya bunu yüzlerce kez haber yapar, bu farkı iyi anlamak gerekir, bu tarz suç olaylarını iyi incelemeli ve olabildiğince duygusal düşünmekten uzak durmalıyız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Vanished Man